Przejdź do treści

Opublikowano: 22.11.2022 11:27

Szlachetna Paczka PW 2022

W tym roku finał Szlachetnej Paczki zaplanowano na 10-11 grudnia 2022 roku - to wtedy prezenty trafią do rodzin

Nie każdy bohater nosi pelerynę, ale każdy może nim zostać! Wystarczy wyciągnąć pomocną dłoń do ludzi w potrzebie. Dlatego zachęcamy do wspierania Szlachetnej Paczki Politechniki Warszawskiej. Akcja trwa do 8 grudnia 2022 roku.

W tym roku chcemy być św. Mikołajami dla rodzin pani Bożeny i pana Krzysztofa. Pani Bożena samotnie wychowuje czworo dzieci. Pana Krzysztof to schorowany emeryt, który w tym roku stracił żonę i obecnie jest pod opieką wnuka.

Żeby pomóc potrzebującym, na całej Politechnice pojawiły się kartony, do których można przynosić podarunki. Dary można zostawiać też w pokojach Wydziałowych Rad Samorządu i Rad Mieszkańców. Najbardziej potrzeba przede wszystkim żywności długoterminowej, środków higieny i czystości. Pomóc można również, biorąc udział w internetowej zbiórce: zrzutka.pl.

Szlachetną Paczkę wspierają dodatkowe wydarzenia: specjalna edycja Nocnej Ślizgawki PW (22/23 listopada), koncert w klubie Stodoła (6 grudnia), kiermasz ciast (5-9 grudnia) i stoiska na Wydziałach.

Wszystkie informacje o akcji są publikowane na Facebooku.

Szlachetną Paczkę Politechniki Warszawskiej koordynuje Samorząd Studentów PW przy współpracy z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów PW.

Podobne tematy: