Przejdź do treści

Opublikowano: 22.11.2023 17:20

Szlachetna Paczka 2023 na Politechnice Warszawskiej

W wydarzeniu na Facebooku są i będą publikowane wszystkie szczegóły

Po raz kolejny otwieramy nasze serca na potrzebujących – w tym roku pomagamy rodzinom pani Barbary i pani Kai. Akcja trwa do 15 grudnia.

Na Wydziałach i w akademikach PW trwa zbiórka rzeczy. Czekamy na żywność długoterminową, środki czystości, materiały szkolne i elementy wyposażenia mieszkania takie jak koce, ręczniki czy pościele. Wszystkie te dary zostawiamy w specjalnie oznakowanych świątecznych kartonach. Akcję można także wesprzeć, wpłacając datki na zbiórce na portalu zrzutka.pl. W planach są również charytatywne wydarzenia muzyczne i sportowe oraz oczywiście wielkie pakowanie rzeczy. Żeby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami, zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

Szlachetną Paczkę na PW koordynuje Samorząd Studentów.

– Jak co roku dołożymy wszelkich starań, żeby jak najlepiej wesprzeć potrzebujące rodziny ze Szlachetnej Paczki – mówi Magdalena Krawczyk – przewodnicząca Komisji Socjalnej Samorządu Studentów. – Planujemy wiele niespodzianek, które wprowadzą wszystkich w świąteczny nastrój i zachęcą, żeby pomóc.

Komu pomagamy w tym roku?

Pani Barbara przez wiele lat wiodła szczęśliwe życie wraz z mężem i trójką dzieci. Niestety, mąż zmarł, a syn po nieudanym związku zaczął nadużywać alkoholu, ma kłopot ze znalezieniem stałej pracy i jest na utrzymaniu matki. Pani Barbara przewlekle choruje, m.in. na nadciśnienie i astmę.

Pani Kaja jest młodą dziewczyną. Jej mama Renata rozwiodła się z mężem i od tamtej pory sama opiekuje się panią Kają i jej młodszą siostrą Beatą. W marcu 2022 roku kobiety uciekły z ogarniętej wojną Ukrainy do Polski. Pani Kaja i pani Renata pracują, Beata uczy się w szkole podstawowej. Wynajmują malutki pokój w hostelu. Przeszkodą w ich codziennym funkcjonowaniu jest brak znajomości języka polskiego. Sytuację rodziny poprawiłaby intensywna nauka polskiego i znalezienie lepiej płatnej pracy. Kobiety chcą budować w Polsce bezpieczną i spokojną przyszłość.

Podobne tematy: