Opublikowano: 08.11.2021 11:45

Święto Politechniki Warszawskiej 2021

15 listopada to ważna data w kalendarzu naszej Uczelni. Tego dnia 1915 roku rozpoczął się pierwszy rok akademicki z polskim jako językiem wykładowym.

Na pamiątkę tamtych wydarzeń 15 listopada świętujemy Dzień Politechniki Warszawskiej.

W tym roku z tej okazji zaplanowano uroczyste posiedzenie Senatu PW, podczas którego przemówienie wygłosi prof. Krzysztof Zaremba, Rektor naszej Uczelni oraz zostaną wręczone odznaczenia państwowe, nagrody w konkursie o Nagrodę Siemensa oraz nagrody naukowe Politechniki Warszawskiej. Uroczystość odbędzie się się 15 listopada o godz. 12.00 w Dużej Auli Gmachu Głównego.

Pandemia sprawia, że musimy znacząco ograniczyć liczbę uczestników posiedzenia Senatu, ale cieszymy się, że po rocznej przerwie wracamy do stacjonarnych obchodów Dnia PW.

W przeddzień Święta PW – 14 listopada o godz. 20.30 – w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie została odprawiona msza święta w intencji naszej Uczelni.