Opublikowano: 08.12.2023 18:40

Świąteczna Politechnika. Za nami kolejny Kiermasz PW

Kiermasz Świąteczny PW odbył się już po raz ósmy

To były dni pełne wrażeń i świątecznej atmosfery. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym corocznym wydarzeniu. Dzięki Waszej hojności na Stypendium pod choinkę dla naszych studentów i doktorantów zebraliśmy 40 971,79 zł.

7 i 8 grudnia plac przed Gmachem Głównym zamienił się w zimowo-świąteczne miasteczko. Zimowy nastrój zapewniła natura za sprawą padającego śniegu. O świąteczny klimat zatroszczyliśmy się sami, zapraszając wystawców z różnymi specjałami i naszych studentów z Klubu Amplitron odpowiedzialnych za oprawę muzyczną, a także przygotowując – jak co roku – politechniczny, wyjątkowy domek.

Kiermaszowe domki

Wyjątkowy, bo charytatywny – w zamian za datki na Stypendium pod choinkę – specjalne wyróżnienie dla odnoszących sukcesy i zaangażowanych w życie Uczelni studentów i doktorantów – wręczaliśmy bowiem uczelniane gadżety. Tradycyjnie już serca naszych odwiedzających podbiły nowe wzory skarpetek PW. Tym razem nasi graficy zaprojektowali m.in. takie z piernikowym Gmachem Głównym i rozetą – charakterystycznym witrażem znajdującym się w centralnym budynku Politechniki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także czapki, misie, kubki, miód z uczelnianej pasieki czy długopisy z poziomicą i suwmiarką. Wkrótce podliczymy pieniądze i ogłosimy, ile środków na Stypendium pod choinkę zebraliśmy w tym roku.

Zwiedzający mogli też skorzystać z innym domków. A tam kupić góralskie sery, skarpety i kapcie, konfitury i soki, ozdoby choinkowe. Przyciągało także stoisko z polskimi potrawami – bigosem, pierogami, barszczem. Miłośnicy innych kuchni mogli zaś skorzystać z oferty food trucków.

Stypendia i choinki

Kiermasz Świąteczny to także czas wręczenia… prezentów. Przyzwyczailiśmy się, że w tej jedynej w swoim rodzaju atmosferze ogłaszamy i nagradzamy laureatów Stypendium pod choinkę – przyznanego ze środków zgromadzonych na naszej ubiegłorocznej imprezie. W tym roku wyróżnienia otrzymało 19 osób – studentów i doktorantów PW. Wybrani zostali przez kapitułę ze 104 zgłoszeń. Do grona stypendystów dołączyli Rafał Baczewski, Dominik Baraniecki, Mikołaj Chwojnicki, Julia Dasiewicz, Mikołaj Domagalski, Mateusz Drabarek, Mateusz Dryjański, Piotr Falkowski, Dominik Grzęda, Wiktoria Kolaszyńska, Piotr Mazur, Hubert Mucha, Klara Niebuda, Maciej Pikuliński, Jakub Rejdych, Natalia Sobolewska, Alicja Sutkowska, Julia Wilk i Bartosz Zięzio. Stypendyści odebrali dyplomy i nagrody z rąk Rektora PW prof. Krzysztofa Zaremby oraz Prorektora ds. Studenckich i przewodniczącego kapituły prof. Roberta Zalewskiego.

To nie był jednak koniec prezentów. Na Dziekanów i Prodziekanów Wydziałów PW czekały choinki i zestawy politechnicznych ozdób – symbolicznie wręczył je Rektor PW. A potem choinki ruszyły w drogę do wydziałowych gmachów.

Nowa iluminacja

Podczas Kiermaszu premierę miała także nowa świąteczna iluminacja Gmachu Głównego – ponownie zaprojektowana przez politechnicznych grafików. Zostanie z nami do początku stycznia. Zachęcamy, by ją oglądać i uwieczniać na zdjęciach i wideo. Będzie nam miło, jeśli podczas dodawania takich materiałów w mediach społecznościowych oznaczycie profil Politechniki Warszawskiej.

Okres świąteczny na PW oficjalnie otwarty. Mamy nadzieję, że każdy, kto był na naszym Kiermaszu, zabrał ze sobą chociaż część tej atmosfery i będzie ją w sobie pielęgnował co najmniej do początku stycznia.