Opublikowano: 11.05.2022 16:30

Spotkanie rektorów, prorektorów i delegacji ENHANCE na Politechnice Warszawskiej

Konsorcjum ENHANCE tworzy siedem europejskich uczelni, jedną z nich jest Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska jest gospodarzem spotkania dwóch głównych organów konsorcjum ENHANCE: Board of Directors i Steering Committee, które odbędzie się w dniach 12-13 maja 2022 r. w Gmachu Głównym PW.

Spotkanie otworzą prof. Krzysztof Zaremba, Rektor Politechniki Warszawskiej oraz prof. Anne Borg, Rektor NTNU i Przewodnicząca Rady Dyrektorów ENHANCE. W ciągu kolejnych dwóch dni odbędą się spotkania i warsztaty, w trakcie których rektorzy, prorektorzy i dyrektorzy działów współpracy międzynarodowej konsorcjum ENHANCE podzielą się spostrzeżeniami na temat funkcjonowania konsorcjum oraz omówią kierunki jego rozwoju do roku 2030. Prof. Rik Van de Walle, Przewodniczący Stowarzyszenia CESAER i Rektor Uniwersytetu w Gandawie, przedstawi również wgląd ekspercki w obszar kształcenia i badań naukowych w kontekście programu „Uniwersytety Europejskie”.

Na obecnym etapie rozwoju ENHANCE spotkanie liderów stanowi doskonałą okazję wymiany poglądów i refleksji nad ogólnymi kierunkami działania konsorcjum w latach 2024-2030, a także do aktualizacji misji, pakietów zadań i projektów.