Opublikowano: 07.11.2022 15:57

Spacer po PW z okazji Dnia Uczelni

Spacer potrwa ok. 1,5 godziny

Politechnika Warszawska to jedna z wizytówek stolicy i uczelni najczęściej wybieranych przez kandydatów na studia. Ale co tak naprawdę o niej wiemy? Wszystkich, którzy chcą ją lepiej poznać, zapraszamy na pełen ciekawostek spacer. Widzimy się 15 listopada 2022 roku (w Dzień PW), o godz. 16.15 przed Gmachem Głównym.

Podczas zwiedzania będzie można zgłębić historię Placu Politechniki i teatralnej fasady Gmachu Głównego. Na trasie wycieczki znajdą się m.in. Duża Aula i Sala Senatu. Nie zabraknie odpowiedzi na pytania o Ignacego Mościckiego, wojenne (w tym powstańcze) losy naszej Uczelni, a nawet o towarzyszy geniusza wiedzy oraz miłośnika jazdy na rowerze po obramowaniu politechnicznej fontanny. To idealna okazja, żeby lepiej poznać także nasz Kampus Centralny i jego okolice.

Po PW oprowadzać będzie Piotr Wierzbicki – znany przewodnik warszawski (prowadzący projekt Warszawa na Wyrywki), od lat zaprzyjaźniony z Politechniką.

Spacer potrwa ok. 1,5 godziny. Wstęp wolny (do wyczerpania limitu miejsc). Specjalnie z okazji Dnia PW i spaceru nasze politechniczne Muzeum znajdujące się w krużgankach Gmachu Głównego będzie otwarte dłużej - do godz. 18.00. Można tam zobaczyć m.in. togę Rektora, makietę Kampusu Centralnego, pierwszy nadajnik Radiostacji Poznańskiej i wiele innych pamiątek z dziejów PW.

Regulamin spaceru po PW - 15 listopada 2022 roku

Po więcej informacji o spacerze zapraszamy na Facebooka.

Pełen program tegorocznych obchodów Dnia PW przedstawiamy na stronie www.pw.edu.pl/SwietoPW2022