Opublikowano: 22.09.2020 12:09

Rektor Politechniki Warszawskiej przewodniczącym Komisji ds. Kształcenia KRASP

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba, Rektor Politechniki Warszawskiej

Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich powołało Rektora PW prof. Krzysztofa Zarembę na przewodniczącego jednej z komisji stałych, które realizują zadania wynikające z ustawowych i statutowych zadań KRASP.

Działalność Komisji ds. Kształcenia obejmuje w szczególności przygotowywanie projektów opinii KRASP odnoszących się do projektów aktów prawnych i innych przekazanych przez urzędy centralne dokumentów, dotyczących szeroko rozumianego procesu kształcenia w systemie szkolnictwa wyższego, a także w systemie oświaty.

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich jest organem zrzeszającym i koordynującym prace polskich uczelni. Celem jest stworzenie spójnego systemu polskiego szkolnictwa wyższego. KRASP stoi na straży wartości akademickich, dba o autonomię szkolnictwa wyższego oraz wysoką jakość kształcenia i badań.