Przejdź do treści

Opublikowano: 28.01.2024 21:44

Politechniczny wkład w WOŚP 2024

Wiele emocji przyniosły licytacje na żywo

To było popołudnie wypełnione nauką, techniką, zabawą, a nawet rywalizacją i muzyką – tak w skrócie można opisać nasz uczelniany finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

W niedzielę 28 stycznia Gmach Główny PW zdominowały serca – te WOŚP-owe (nieodłączne naklejki – symbol zbiórki) i te ludzkie (bardzo hojne i otwarte na pomoc). 

W Dużej Auli na małych i dużych czekały atrakcje przygotowane przez koła naukowe, organizacje studenckie i zespoły naukowe z Politechniki Warszawskiej. Można było zobaczyć roboty (zadbało o nie Koło Naukowe Komputerowej Integracji i Automatyzacji Produkcji – CIM) oraz rakiety, modele satelitów i łazika marsjańskiego (wprost od Studenckiego Koła Astronautycznego). Pojawiły się biotechnologiczne eksperymenty i zadania (od Koła Naukowego Biotechnologów Herbion) oraz innowacyjne urządzania do rehabilitacji oddechowej (stworzone przez zespół młodych naukowców pd meds). Były też zabawy w koło fortuny i malowanie (zapewniło je Niezależne Zrzeszenie Studentów). Nie zabrakło również gier, tańców i warsztatów artystycznych, o które zadbali profesjonalni animatorzy. 

Mała Aula stała się areną zmagań o unikatowe pamiątki z PW. Licytacje na żywo przyniosły mnóstwo emocji i spory zastrzyk gotówki do WOŚP-owej puszki. Szczególnie intensywna była „walka” o wieczne pióro, filiżankę z różowej porcelany, jedwabną apaszkę oraz parasol z rozetą z Gmachu Głównego. Potem Mała Aula zamieniła się w scenę dla muzyków. Najpierw koncert dały dzieci z Chóru Małych Inżynierów, a potem Orkiestra Rozrywkowa PW The Engineers Band. 

Przez całe popołudnie zbieraliśmy pieniądze do stacjonarnych puszek – dzięki ofiarności uczestników naszego finału zgromadziliśmy 6075,47 zł. Do eSkarbonki Politechniki Warszawskiej trafiło 8600 zł. Razem mamy więc 14675,47 zł. Za wszystkie przekazane pieniądze serdecznie dziękujemy!

Zakończyły się już także wszystkie licytacje online przedmiotów i atrakcji przekazanych przez zespoły z Politechniki Warszawskiej. Na aukcje trafiły dwie gitary z podpisami artystów, którzy wystąpili na Varsonaliach – Juwenaliach PW 2023, monografia „Sztuczna inteligencja dla inżynierów. Istotne obszary i zastosowania” z dedykacją i podpisami autorów – profesorów Politechniki Warszawskiej, vouchery na warsztaty „Poczuj chemię do chemii” i „Odkryj w sobie inżyniera”, worek uczelnianych gadżetów oraz dzień w laboratorium na PW zajmującym się badaniami komórek serca. W sumie dzięki tym licytacjom udało się zebrać 18432 zł. Dziękujemy wszystkim uczestnikom aukcji, a w szczególności zwycięzcom!

Podobne tematy: