Przejdź do treści

Opublikowano: 23.05.2024 08:25

Odkryj tajemnice Wszechświata. Wystawa CERN-u na Politechnice Warszawskiej

Wystawę będzie możma oglądać na Wydziale Fizyki PW, fot. GovTech

Zobacz również

Od Wielkiego Wybuchu, poprzez fascynujący świat materii, antymaterii i cząstek elementarnych, aż do największych eksperymentów współczesności prowadzonych dzięki Wielkiemu Zderzaczowi Hadronów – zapraszamy w podróż po uniwersum CERN-u, czyli multimedialną wystawę Accelerating Science poświęconą Europejskiemu Ośrodkowi Badań Jądrowych.

Ekspozycja składająca się z trzech kapsuł pozwoli zrozumieć, co tak naprawdę badają naukowcy tworzący CERN i z jak zaawansowanych technologii korzystają. Nie zabraknie filmów, animacji i innych elementów, które uruchomią wyobraźnię naszych gości. O to, aby zwiedzanie było atrakcyjne zarówno dla dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży, zadbają przewodnicy, którzy cząstka po cząstce będą odkrywali przed odwiedzającymi tajemnice mikrokosmosu.

Wystawa będzie dostępna w Auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 75). Będzie można ją zwiedzać od 7 czerwca do 2 lipca w dni powszednie oraz w weekendy 8-9 czerwca oraz 15-16 czerwca). Wstęp wolny. Zorganizowane grupy (do 35 osób) prosimy o rejestrację poprzez ten formularz. Każda zarejestrowana grupa może liczyć na merytoryczną asystę naszych przewodników. Przyjmujemy również grupy anglojęzyczne.

Wystawę organizują wspólnie Wydział Fizyki PW, Uniwersytet Warszawski, IFJ PAN oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych w ramach obchodów 70-lecia powstania CERN.

Wystawa jest współfinansowana ze środków programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (IDUB) na Politechnice Warszawskiej. 

Zobacz również

Podobne tematy: