Przejdź do treści

Opublikowano: 19.02.2024 16:23

Nowy cykl seminariów o inżynierii chemicznej

Cykl składa się z pięciu seminariów - potrwa od 28 lutego do 20 marca

Jaka jest przyszłość inżynierii chemicznej? Dokąd sięgają jej horyzonty? Swoimi przemyśleniami i doświadczeniami będą się dzielić naukowcy i praktycy z firm i uczelni z całego świata. Zapraszamy do udziału – wstęp po zapisaniu się przez formularz online. 

Seminaria „Chemical Engineering Horizons in Different Perspectives” to nowy projekt Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Prelekcje i spotkania z zaproszonymi gośćmi mają pokazać nie zawsze znany i powszechnie rozumiany wymiar inżynierii chemicznej. A jest to dyscyplina o bardzo praktycznym charakterze, wymagająca konkretnej wiedzy (z fizyki, matematyki, biologii i chemii) i wykorzystywana w wielu gałęziach przemysłu: chemicznym, farmaceutycznym, spożywczym, petrochemicznym czy kosmetycznym. 

Plan seminariów

Spotkania będą się odbywać na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW (ul. Waryńskiego 1, Audytorium III) i będą prowadzone w języku angielskim. Cykl składa się z pięciu seminariów.

Rozpocznie go (28 lutego, godz. 15.00) prof. Andrzej Stankiewicz – obecnie profesor na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW, a w przeszłości profesor w Delft University of Technology w Holandii oraz dyrektor TU Delft Process Technology Institute, jeden z pionierów intensyfikacji procesów i autor licznych publikacji na ten temat (jedna z nich była cytowana ponad tysiąc razy). 

Potem gośćmi będą Marc-Olivier Coppens – założyciel i Dyrektor Centre for Nature-Inspired Chemical Engineering (CNIE) na University College London – ośrodka badawczego przekraczającego granice dyscyplin (spotkanie 6 marca, godz. 15.00) oraz Reinaldo Machado – Główny Inżynier ds. Badań i Rozwoju w Versum Chemicals (Merck group), wcześniej w Air Products and Chemicals, znany przede wszystkim jako specjalista od powiększania skali procesów chemicznych (seminarium 6 marca, godz. 16.00). 

Zaproszenie do poprowadzenia seminarium przyjął również Roger-Marc Nicaud – założyciel i CEO w Ypso-Facto – firmy usługowej oferującej pomoc firmom przemysłowym w opracowywaniu, optymalizacji i zabezpieczeniu ich procesów chemicznych i bioprocesów, wcześniej założyciel i CEO w firmie Novasep, która stała się wiodącym graczem w branży life science i stworzyła światowej klasy portfolio innowacyjnych technologii. Tej prelekcji będzie można wysłuchać 13 marca o godz. 15.00.

Cykl zakończy (20 marca, godz. 15.00) Roberto Werneck do Carmo – Kierownik Global I&T – Open Innovation w Braskem – brazylijskiej międzynarodowej korporacji produkującej wyroby plastikowe. Skupia się tam na zagadnieniach Technology Intelligence, czyli dostarczaniu wglądu w analizę technologii zespołom I&T w firmie na całym świecie. Obowiązki w Braskem łączy z pracą na uczelni Pontifícia Universidade Católica do Rio de Janeiro, gdzie obecnie wykłada sterowanie procesem dla kierunku inżynieria chemiczna.

Zapisy na seminaria odbywają się przez ten formularz.  

Więcej szczegółów na stronie Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej, Facebooku i LinkedInie.

Podobne tematy: