Opublikowano: 19.07.2023 10:01

Najpopularniejsze kierunki tegorocznej rekrutacji na PW

Ponad 11 tys. kandydatów i prawie 32 tys. złożonych aplikacji – to wyniki rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia na PW

Liczby co prawda nie oddają emocji towarzyszącym rekrutacji i jej wynikom, ale ponieważ jesteśmy #zawszeciekawi, dzielimy się tegorocznymi danymi.

W roku akademickim 2023/2024 na studiach stacjonarnych I stopnia przygotowaliśmy 5 620 miejsc. Dołączyć do nas chciało 11 096 kandydatów, którzy w sumie złożyli 31 773 aplikacji. Dane obejmują również PW Filię w Płocku.

Na jakich kierunkach chciało studiować najwięcej osób? W tym roku pod względem liczby aplikacji na miejsce największym zainteresowaniem wśród kandydatów z polskim obywatelstwem cieszyły się kierunki:

• cyberbezpieczeństwo (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych) – 21,1 aplikacji na miejsce;
  • matematyka i analiza danych (Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych) – 14 aplikacji na miejsce;
  • inżynieria i analiza danych (Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych) – 13,7 aplikacji na miejsce;
  • inżynieria internetu rzeczy (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych) – 13,6 aplikacji na miejsce;
  • computer science (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych) – 13,4 aplikacji na miejsce.

Biorąc pod uwagę liczbę aplikacji, najwięcej złożono na kierunki:

• informatyka (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych) – 1661 aplikacji;
  • zarządzanie (Wydział Zarządzania) – 1315 aplikacji;
  • cyberbezpieczeństwo (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych) – 1264 aplikacje;
  • informatyka stosowana (Wydział Elektryczny) – 1189 aplikacji;
  • budownictwo (Wydział Inżynierii Lądowej) – 1136 aplikacji.

Wśród kandydatów zagranicznych największą popularnością cieszyły się kierunki: computer science na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, computer science and information systems na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych oraz aerospace engineering na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa.