Przejdź do treści

Opublikowano: 25.05.2024 17:37

Drzwi Otwarte 2024 za nami

Dziękujemy, że spędziliście ten dzień z nami!

Taką Politechnikę Warszawską uwielbiamy – tętniącą życiem, gwarem rozmów i szumem inżynierskich urządzeń, pełną ludzi, którzy są #zawszeciekawi. Dziękujemy wszystkim, którzy 25 maja odwiedzili naszą Uczelnię na Drzwiach Otwartych. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i że zdecydujecie się u nas studiować. 

Co się działo? To był dzień pełen wrażeń. W strefie targowej w Gmachu Głównym stanęły stoiska wszystkich Wydziałów PW, działów zajmujących się rekrutacją i wspierających proces studiowania czy pracy nad doktoratem. Na specjalnym stanowisku o życiu studenckim można się było spotkać z naszymi organizacjami studenckimi oraz doradcami od rozwoju kariery. 

Zewsząd było słychać pytania o studia i rekrutację, odpowiedzi, porady. A zobaczyć można było przegląd inżynierskich projektów realizowanych przez studentów, doktorantów i pracowników. Nie brakowało oczywiście ulotek, broszur, gadżetów – nikt nie odchodził z pustymi rękami. 

Jak zwykle tłumy przyciągnęły prezentacje o Politechnice Warszawskiej i rekrutacji. 

Mali i duzi zatrzymywali się w strefie piknikowej przed Gmachem Głównym. To zasługa naszych kół naukowych, a przede wszystkim – ich projektów i ludzi, którzy je tworzą i potrafią o nich z pasją odpowiadać. Bolid, motocykl, samoloty, roboty, instalacje, makiety, eksperymenty… – obok takich atrakcji trudno przejść obojętnie. 

Swoje drzwi na oścież otworzyły także nasze Wydziały. Zaprosiły na prezentacje i spotkania, do laboratoriów, warsztatów, sal. To była świetna okazja, żeby z bliska zobaczyć miejsca, gdzie odbywają się zajęcia, a nawet spróbować swoich sił w inżynierskich zadaniach. 

Działo się! Teraz trzymamy kciuki za maturzystów i studentów – za pomyśle wyniki egzaminów i mądre wybory w sprawie przyszłości. Przypominamy o najbliższych rejestracjach na Politechnice Warszawskiej – zapisy na studia stacjonarne I stopnia zaczynają się 3 czerwca, a na doktorat – 4 czerwca. Wszystkie terminarze rekrutacji znajdują się na stronie www.pw.edu.pl/studia/harmonogram-rekrutacji

Na zdjęciu ludzie rozmawiający w Gmachu Głównym PW
Kto najlepiej opowie o studiach? Oczywiście studenci!
Na zdjęciu ludzie rozmawiający w Gmachu Głównym PW
Zainteresowanie było naprawdę duże!
Na zdjęciu studenci z kół naukowych i ich projekty: motocykl i łazik
Obok projektów koł naukowych trudno przejść obojętnie
Na zdjęciu most oraz studenci i ich projekty
Wśród projektów naszych kół był m.in. most stalowy
Na zdjęciu ludzie podczas prezentacji o Politechnice i rekrutacji
Prezentacja o Politechnice i rekrutacji - sala wypełniona po brzegi
Na zdjęciu studenci wykonujący pokaz chemiczny
Na Wydziałach można było zobaczyć pokazy naukowe
Na zdjęciu osoba w goglach VR
Uczestnicy Drzwi Otwartych mogli potestować inżynierski sprzęt
Na zdjęciu laboratorium oraz zgromadzeni w nim ludzie
I oczywiście zwiedzić laboratoria
Na zdjęciu pojazd studentów raz oglądający go ludzie
A także obejrzeć realizowane projekty

Podobne tematy: