Przejdź do treści

Opublikowano: 02.03.2023 15:04

Drzwi Otwarte 2023

Spotkajmy się na Politechnice Warszawskiej!

Drzwi do nas są otwarte zawsze, ale jest taki dzień w roku, kiedy nawet na moment się nie zamykają. Wszystkich, którzy są #zawszeciekawi – świata, ale także informacji o naszych kierunkach, rekrutacji, życiu studenckim i całej Politechnice, zapraszamy 20 maja 2023 roku w godz. 10.00-15.00 do Gmachu Głównego i na Wydziały PW.

W jednej z najpiękniejszych przestrzeni Warszawy – w Dużej Auli Gmachu Głównego (Pl. Politechniki 1) pojawią się stanowiska:

  • ogólne poświęcone rekrutacji, gdzie czekać będą pracownicy Biura ds. Przyjęć na Studia,
  • wszystkich Wydziałów PW,
  • Ośrodka Kształcenia na Odległość,
  • Szkoły Doktorskiej,
  • Studiów id, czyli naszego programu dla najzdolniejszych kandydatów,
  • Biura ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni, gdzie czekać będą pracownicy Sekcji ds. Osób z Niepełnosprawnościami (z którymi będzie można porozmawiać m.in. o tym, jak Politechnika może wspierać studentów z potrzebami, wynikającymi ze stanu zdrowia, niepełnosprawności i trudności edukacyjnych oraz jak Kampusy PW są przygotowane są pod kątem zapewnienia dostępności informacyjno-komunikacyjnej i architektonicznej), psycholożki z Sekcji Psychologów (będą udzielać informacji o rodzajach wsparcia i pomocy, jakie można uzyskać w obszarze zdrowia psychicznego), tłumacze Polskiego Języka Migowego (pomogą w komunikacji także przy standach wydziałowych),
  • International Students Office – z informacjami dla osób z zagranicy chcących studiować na PW,
  • poświęcone życiu studenckiemu na Politechnice – opowiadać będą o nim przedstawiciele Samorządu Studentów oraz Biura Karier.

Wszędzie o naszej Uczelni opowiadać będą najlepsi możliwi przewodnicy – studenci, doktoranci i pracownicy. To będzie okazja, żeby zadać nurtujące pytania o studia i po prostu poznać ludzi z Politechniki.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o kierunkach, zasadach i terminach rekrutacji, przybliżymy podczas prezentacji. Widzimy się na niej w Małej Auli Gmachu Głównego (II piętro, sala 237) – i to dwukrotnie – o godz. 11.00 i 13.00. Prezentacje będą na żywo tłumaczone na Polski Język Migowy. A potem o godz. 14.30 oddamy głos kobietom, które osiągnęły sukces w branży technologicznej. Swoimi historiami podzielą się przedstawicielki firm technologicznych - partnerów kampanii Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych!, w których uczestniczy też nasza Uczelnia.

Będziemy nie tylko mówić, ale też pokazywać. W naszym centralnym budynku i przed nim będzie można podziwiać inżynierskie projekty i pomysły. Nie zabraknie niespodzianek.

Swoje atrakcje przygotowują również Wydziały PW – zaproszą do swoich sal, laboratoriów, warsztatów.