Przejdź do treści

Opublikowano: 12.05.2025 11:10

28. Piknik Naukowy za nami

Obraz
Stanowisko Politechniki Warszawskiej na 28. Pikniku Naukowym

Pasjonaci nauki opanowali w sobotę 10 maja PGE Narodowy. Byliśmy tam i my z naszym politechnicznym stanowiskiem i politechnicznymi atrakcjami. Dziękujemy wszystkim za wizytę i wspólnie spędzony czas. 

Przez cały dzień widzieliśmy, słyszeliśmy i czuliśmy pasję do nauki zarówno po stronie odwiedzających (a byli to ludzie w absolutnie każdym wieku) i po stronie gospodarzy (w tej roli nasi niezawodni studenci, doktoranci i pracownicy). W tym roku motywem przewodnim Pikniku Naukowego był komos. Dlatego prezentowaliśmy na naszym stanowisku kosmiczne możliwości matematyki, materiałów i druku (w tym druku 3D). Pokazywaliśmy, co łączy kosmos i wodę oraz jak działają elektrolizer i grawitacja. Wyjaśnialiśmy, jak konstruuje się samoloty bezzałogowe i jak można poznawać świat dzięki wiedzy o zjawiskach optycznych. Sprawdzaliśmy także, jak modelować procesy umożliwiające eksplorację kosmosu i jak głośny jest sam lot w kosmos. 

Za przygotowanie atrakcji odpowiadali: Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych, Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej „Venturi”, Koło Naukowe CMYK, Koło Naukowe Energetyków, Koło Naukowe SAE AeroDesign, Wydział Inżynierii Materiałowej, Studenckie Koło Naukowe Manager, Koło Naukowe Fizyków, Koło Naukowe BekkerTeam, Studenckie Koło Inżynierii Fotonicznej oraz Koło Naukowe Smart City PW. 

Było kosmicznie!