Opublikowano: 09.09.2020 19:08

Zmiany w Rankingu Studiów Inżynierskich 2020

Po ponownej weryfikacji danych okazało się, że 19 kierunków studiów prowadzonych na Politechnice Warszawskiej zajęło pierwsze miejsce w rankingu przygotowywanym przez magazyn „Perspektywy”. Do liderów zestawienia dołączyły budownictwo oraz geodezja i kartografia.

Wyniki Rankingu Studiów Inżynierskich, uwzględniającego 22 najpopularniejsze kierunki studiów technicznych, zostały ogłoszone w lipcu. Wówczas na pierwszym miejscu sklasyfikowano 17 kierunków z PW.

We wrześniu „Perspektywy” opublikowały erratę rankingu. Wprowadzone zmiany sprawiły, że na pierwsze miejsce awansowały budownictwo (wcześniej na drugiej pozycji) oraz geodezja i kartografia (pierwotnie również druga lokata).

W związku z tym „Perspektywy” przygotowały pamiątkowe dyplomy dla przedstawicieli Wydziałów PW prowadzących te dwa kierunki. Dyplomy zostały wręczone 9 września 2020 roku w Sali Senatu PW.

Dyplom dla kierunku budownictwo (studia na Wydziale Inżynierii Lądowej) odebrał prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba, Rektor PW, a dla kierunku geodezja i kartografia – dr hab. inż. Janusz Walo, prof. uczelni, Dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii.

Spotkanie Rektora, Prorektorów i Dziekanów było także okazją do uhonorowania wszystkich Wydziałów prowadzących najlepsze w Polsce studia inżynierskie. Stało się to z inicjatywy prof. Krzysztofa Zaremby, Rektora PW. W lipcowej gali Rankingu, kiedy wręczano pamiątkowe dyplomy, liczba reprezentantów naszej Uczelni musiała bowiem zostać ograniczona ze względu na pandemię.

***

Kierunki prowadzone na PW sklasyfikowane na pierwszym miejscu w Rankingu Studiów Inżynierskich 2020:

• architektura
  • automatyka i robotyka
  • biotechnologia
  • elektronika i telekomunikacja
  • elektrotechnika
  • energetyka
  • fizyka techniczna
  • mechanika i budowa maszyn
  • informatyka
  • inżynieria biomedyczna