Opublikowano: 12.11.2020 16:25

Święto Politechniki Warszawskiej

Wydarzenia towarzyszące Dniu PW

Zdjęcie Dużej Auli Gmachu Głównego PW

Chociaż tej jesieni nasza Uczelnia działa w innym niż zwykle trybie, to nie rezygnujemy z organizowania najważniejszych dla społeczności PW wydarzeń. Zmieniają one po prostu swoją formę. 

W niedzielę 15 listopada świętowaliśmy Dzień Politechniki Warszawskiej – rocznicę rozpoczęcia pierwszego w historii Uczelni roku akademickiego z wykładowym językiem polskim. Z tej okazji w poniedziałek 16 listopada odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej, tym razem w trybie zdalnym. Transmisję z tego wyjątkowego spotkania można było obejrzeć online – niebawem na kanale PW na YouTubie pojawi się jej zapis.

Uroczyste posiedzenie Senatu PW, choć jest centralnym punktem obchodów Święta Uczelni, nie jest jedynym wydarzeniem, które przygotowaliśmy dla studentów i pracowników. Dniu PW towarzyszą:

  • Quiz o PW (27 listopada - 17 grudnia) – członkowie naszej społeczności po raz pierwszy będą mieli okazję wziąć udział w konkursie, w którym będziemy testować wiedzę uczestników na różnorodne tematy związane z życiem uczelnianym. Więcej informacji o naborze do quizu i jego przebiegu można znaleźć w tym artykule.
  • Ławka z historią (16 listopada) – na ławkach na terenie kampusu centralnego, tuż obok Gmachu Wydziału Fizyki i fontanny, pojawiły się kolejne tabliczki z biogramami osób zasłużonych dla PW. To ostatnia edycja tego projektu. Jego podsumowanie i prezentację biogramów wszystkich wybitnych postaci wyróżnionych w naszej akcji prezentujemy w osobnym wpisie.
  • Złota Kreda (16 listopada) – Święto PW nie może się także obyć bez mocnego akcentu studenckiego. Poznaliśmy zwycięzców nagrody przyznawanej wykładowcom i prowadzącym, których studenci uznają za najbardziej zaangażowanych, przyjaznych i motywujących do ciągłego rozwoju i poszukiwania nowych rozwiązań. W tegorocznej edycji nowością są wyróżnienia dla prowadzących, którzy najlepiej poradzili sobie z wyzwaniem, jakim są zajęcia zdalne. Lista laureatów Złotej Kredy 2020
  • Premiera "Burzy" w wykonaniu Teatru Politechniki Warszawskiej (29 listopada) – z okazji 15-lecia swojej działalności artyści przygotowali wyjątkowy materiał, filmową adaptację sztuki Williama Szekspira. Premiera odbędzie się na kanale Teatru PW na YouTubie w ostatnią niedzielę listopada o 19:00.
  • Spotkanie z cyklu Poznaj Administrację PW, podczas którego przybliżymy działalność jednostek Politechniki Warszawskiej oraz podpowiemy, co, z kim i w jaki sposób załatwić. Szczegóły już wkrótce. 

Wszystkich studentów, pracowników i przyjaciół PW zapraszamy do śledzenia informacji o przygotowanych przez nas wydarzeniach.