Opublikowano: 29.04.2021 10:57

Prace konserwatorskie na Placu Politechniki

Siedziba naszej Uczelni to nie tylko wizytówka Politechniki, ale również ważny warszawski zabytek. Trwają prace, które przywrócą świetność elementom dekoracyjnym budynku i terenu znajdującego się przed nim.

Zdjęcie Gmachu Głównego w czasie prac

Zakończenie robót jest planowane na połowę października 2021 r.

– Gmach Główny to centralny punkt na mapie Politechniki: miejsce najważniejszych wydarzeń i spotkań – mówi prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba, Rektor PW. – Wiem, że doceniają go nie tylko nasi studenci i pracownicy, ale także turyści. Obecnie, ze względu na pandemię, jest mniej wykorzystywany, dlatego to dobry moment na wykonanie niezbędnych prac remontowych elementów dekoracyjnych i przywrócenie im pełnego blasku.

– Remont obejmuje wykonanie robót remontowo-konserwatorskich kamiennych latarń, murków i schodów przed wejściem do budynku wraz z wymianą części płyt granitowych, kontrolę rzeźb dekorujących Gmach z ewentualnym programem naprawczym oraz elementów elewacji frontonu w Gmachu Głównym – wyjaśnia dr inż. Krzysztof Dziedzic, Kanclerz PW. – Zakończenie robót planujemy w połowie października 2021 r. Mimo remontu Gmach pozostaje otwarty. Udostępniamy jedno z wejść od strony Placu Politechniki.

Gmach jest dostępny dla społeczności PW od poniedziałku do niedzieli w godz. 6.00-19.00 z zachowaniem reżimu sanitarno-epidemiologicznego. Obecnie, ze względu na sytuację epidemiczną, zwiedzanie Gmachu przez osoby spoza Uczelni jest ograniczone. Na czas remontu ograniczone zostaje także korzystanie z podjazdu i części placu przed budynkiem. Prosimy wszystkich odwiedzających o ostrożność.