Opublikowano: 22.06.2022 08:48

PW w Rankingu Kierunków Studiów 2022

Przedstawiciele uczelni, które prowadzą najlepsze studia techniczne, w tym gronie są oczywiście Dziekani i Prodziekani Wydziałów PW

21 kierunków studiów prowadzonych na naszej Uczelni znalazło się na podium rankingu przygotowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Aż 16 z nich sklasyfikowano na pierwszym miejscu.

Kierunki z PW na I miejsce w rankingu:

• architektura,
  • automatyka i robotyka,
  • biotechnologia (mgr inż.),
  • budownictwo,
  • elektronika i telekomunikacja,
  • elektrotechnika,
  • energetyka,
  • geodezja i kartografia,
  • informatyka (mgr inż.),
  • inżynieria biomedyczna,
  • inżynieria materiałowa,
  • lotnictwo i kosmonautyka,
  • mechanika i budowa maszyn,
  • technologia chemiczna,
  • transport,
  • zarządzanie i inżynieria produkcji.

Kierunki z PW na II miejscu w rankingu:

• fizyka techniczna,
  • inżynieria chemiczna,
  • inżynieria środowiska,
  • matematyka,
  • mechatronika.

– Jestem dumny, że ranking potwierdza wysoką jakość programów naszych studiów, ale jeszcze bardziej z tego, że widać w nim aktywność studentów, doktorantów i absolwentów oraz ciężką pracę dydaktyków, badaczy i administracji – mówi prof. Krzysztof Zaremba, Rektor PW. – Bez ludzi, ich zaangażowania i starań nawet najlepszy program studiów pozostanie teoretycznym modelem. Cieszę się, że na Politechnice Warszawskiej ożywiamy tę teorię, co przekłada się na jakość nauczania.

Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2022, w zależności od specyfiki danego kierunku, składa się z 12–13 wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał akademicki, Potencjał dydaktyczny, Potencjał naukowy, Umiędzynarodowienie. W tym roku w zestawieniu znalazły się 73 kierunki.

Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie rankingu.

W rankingu uczelni Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce i jest w nim najlepszą uczelnią techniczną.