Opublikowano: 05.10.2023 14:19

Nowi doktorzy, doktorzy habilitowani i odznaczeni z PW

Dyplomy lub oznaczenia odebrało ponad 200 osób z Politechniki Warszawskiej

Początek roku akademickiego to czas zarówno snucia planów, jak i podsumowań. Podczas uroczystości 4 października 2023 roku Rektor PW prof. Krzysztof Zaremba wręczył dyplomy nowym doktorom i doktorom habilitowanym z Politechniki Warszawskiej. Pracownicy naszej Uczelni odebrali także odznaczenia państwowe.

Uzyskanie stopnia naukowego wymaga wiedzy i umiejętności, a także determinacji i poświęceń. Wiedzą o tym ci, którzy już pokonali albo jeszcze pokonują tę drogą, ich opiekunowie naukowi oraz bliscy. Wszyscy oni przybyli do Dużej Auli Gmachu Głównego na uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych. Dyplomy i gratulacje z rąk Rektora PW odebrało 28 nowych doktorów habilitowanych oraz 123 doktorów.

Podczas uroczystości wręczono także oznaczenia państwowe przyznane przez Prezydenta RP. Pracownicy Politechniki Warszawskiej odebrali Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi. W ten sposób za działalność na rzecz rozwoju nauki uhonorowano w sumie 9 osób z naszej Uczelni. Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej doceniono z kolei 44 pracowników PW. Otrzymali ono Złote (24 osoby) i Srebrne (20 osób) Medale za Długoletnią Służbę.

Uroczystość była okazją do rozmów, podziękowań i... zrobienia pamiątkowych zdjęć. Pełna galeria dostępna jest tutaj.