Opublikowano: 06.06.2023 13:35

Najlepszy chapter na świecie

Prof. Mateusz Malanowski odebrał nagrodę podczas konferencji RadarConf’23

Międzynarodowe Stowarzyszenie Inżynierów Elektryków i Elektroników (Institute of Electrical and Electronics Engineers – IEEE) doceniło polski chapter AES (Aerospace and Electronic Systems).

W Polsce działa IEEE Joint Chapter AP/MTT/AES (Antennas and Propagation/Microwave Theory and Technology/Aerospace and Electronic Systems). Łączy on kilka tematów: anteny i propagację, technologie mikrofalowe oraz lotnictwo i systemy elektroniczne. Chapterowi przewodniczy prof. Krzysztof Nyka z Politechniki Gdańskiej, a wiceprzewodniczącym ds. AES jest prof. Mateusz Malanowski z Politechniki Warszawskiej.

Ta połączona sekcja wygrała coroczny konkurs IEEE AESS na najlepszy na świecie chapter. To duży prestiż i docenienie pracy polskich ekspertów, na czele z naszym naukowcem. Nagroda została wręczona prof. Mateuszowi Malanowskiemu na konferencji RadarConf’23 w San Antonio w Stanach Zjednoczonych.

Prof. Mateusz Malanowski kieruje Zespołem Radiolokacji Pasywnej w Pracowni Technik Radiolokacyjnych na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych. Jego zainteresowania naukowe obejmują cyfrowe przetwarzania sygnałów i radiolokację, w szczególności detekcję obiektów, estymację parametrów, śledzenie obiektów i obrazowanie radarowe.