Opublikowano: 03.12.2021 20:04

Kiermasz Świąteczny PW za nami!

Dziękujemy darczyńcom — dzięki Wam możemy ufundować Stypendia pod choinkę naszym wyjątkowym studentom i doktorantom!

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym wydarzeniu i włączyli się w kwestę na rzecz Stypendium pod choinkę.

To były wyjątkowe dwa dni — 2 i 3 grudnia na placu przed Gmachem Głównym zapanowała świąteczna atmosfera. Zapewnił ją niecodzienny wystrój i całe mnóstwo odwiedzających kiermasz na Placu Politechniki.

W jednym z drewnianych domków, które zdobiły teren przed Gmachem Głównym, nasi goście mogli w zamian za datki zdobyć unikatowe inżynierskie gadżety. W rolę kwestarzy wszedł Rektor PW i zespół Prorektorów, którzy doradzali darczyńcom i… odpowiadali na inżynierskie pytania. Na szczytny cel — przyszłoroczne stypendia dla wyjątkowo aktywnych studentów i doktorantów PW zaangażowanych w promowanie nauki i kształtowanie pozytywnego wizerunku swojej uczelni — udało się zebrać aż 27420,60 zł.

Tegoroczne stypendia ufundowali zaś darczyńcy Kiermaszu Świątecznego PW z 2019 r. (w 2020 r. ze względu na pandemię impreza niestety nie mogła być zorganizowana). Wręczenie nagród odbyło się pierwszego dnia kiermaszu — dyplomy i upominki przekazali laureatom prof. Krzysztof Zaremba, Rektor PW, a także prof. Robert Zalewski, Prorektor ds. Studenckich. Sylwetki wyróżnionych przedstawiamy tutaj.

Tego dnia na na elewacji Gmachu Głównego pojawiła się niespodzianka — świąteczna iluminacja, która przykuwała uwagę uczestników naszego kiermaszu i przechodniów. Autorskie oświetlenie będzie nam towarzyszyło przez najbliższe tygodnie.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda nam się spotkać ze społecznością PW oraz mieszkańcami podczas kolejnej odsłony naszego świątecznego wydarzenia.