Opublikowano: 25.09.2020 11:28

Dowiedz się więcej o Priorytetowych Obszarach Badawczych

Za nami dwa wirtualne spotkania z przewodniczącymi Centrów Badawczych Priorytetowych Obszarów Badawczych (POB). Relacje wideo są dostępne na kanale Politechniki Warszawskiej na YouTubie.

Zdjęcie przedstawiające mikroskop

fot. KFF "Focus

We wrześniu odbyły się dwa spotkania online, podczas których ich uczestnicy mogli zapoznać się z działalnością czterech z siedmiu Centrów Badawczych Priorytetowych Obszarów Badawczych (POB).

Pierwszego dnia prof. Cezary Zieliński opowiedział o celach i planach na przyszłość Centrum Badawczego POB Sztuczna inteligencja i robotyka, a prof. Mariusz Malinowski zaprezentował działalność POB Konwersja i magazynowanie energii.

 

Drugiego dnia uczestnicy seminarium mogli wysłuchać prezentacji prof. Adama Kisiela (POB Fizyka wysokich energii i technika eksperymentu), prof. Krzysztof Szczypiorskiego (POB Cyberbezpieczeństwo i analiza danych) oraz prof. Roberta Olszewskiego, którego projekt znalazł się na liście rekomendowanych wniosków do finansowania w konkursie CyberiADa-1 ("MARS - Opracowanie koncepcji i prototypu systemu symulacji procesu terratransformacji Marsa").

 
Więcej informacji o projekcie "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza" na PW na stronie www.badawcza.pw.edu.pl