Opublikowano: 15.03.2022 10:37

Doktoranci z PW będą pracować nad koncepcjami dla medycyny

Na Politechnice Warszawskiej rusza MedTech-Athon – maraton pracy nad własnymi pomysłami badawczymi zgłoszonymi przez zespoły naszych doktorantów. Efektem kilkuetapowego programu będą propozycje praktycznych rozwiązań i demonstratorów z obszaru inżynierii biomedycznej.

Grafika programu MedTech-Athon

Na uczestników MedTech-Athonu czekają m.in. szkolenia, granty i staże badawcze

MedTech-Athon rozpoczyna się 17 marca 2022 od kick-off meetingu. Doktoranci poznają wtedy zasady udziału w programie, zintegrują się i będą mieli okazję porozmawiać o potencjalnych składach zespołów.

Potem zostanie uruchomiona platforma wiedzy i kompetencji, zbierająca osoby zainteresowane udziałem w hackathonie, umożliwiająca zgłaszanie pomysłów badawczych i stworzenie zespołów. Następnie przyjdzie czas na rejestrację i wybór zespołów oraz szkolenia. Program zakończy się weekendowym maratonem projektowym (27-29 maja 2022 roku). Doktoranci będą wówczas pracować nad konkretnymi propozycjami.

Uczestnicy MedTech-Athonu zdobędą wiedzę i umiejętności, otrzymają punkty ECTS (w ramach zaliczenia warsztatu badacza), granty badawcze i możliwość udziału w Programie Akcelerator PW. Na najlepszych czekają roczne staże badawcze na PW.

Za organizację MedTech-Athonu odpowiadają Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii (CEZAMAT) oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT PW).

Więcej informacji na stronie CEZAMATU i Facebooku