Wszystkie wydarzenia

Obchody 15-lecia Centrum Studiów Zaawansowanych PW

09.05 godz. 15:15

Gmach Główny PW, Sala Senatu

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej świętuje 15-lecie.

Uroczyste obchody rozpoczną wystąpienia Rektora Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztofa Zaremby oraz Prezesa Polskiej Akademii Nauk prof. Marka Konarzewskiego.

Podczas uroczystości zostaną wręczone statuetki „Genius Cognitio” za wybitne osiągnięcia w nauce oraz znaczący udział w kształtowaniu Centrum Studiów Zaawansowanych PW. Wyróżnienie otrzymają dwaj wybitni naukowcy: prof. Kazimierz Stępień z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. Mina Teicher z Uniwersytetu Bar-Ilan w Izraelu.

Laureaci wygłoszą odczyty:

• „Czekając na największe odkrycie w dziejach” (Waiting for the greatest discovery in human history) - prof. Kazimierz Stępień
  • „Jak działa mózg?” (How does the brain work?) - prof. Mina Teicher

Spotkanie uświetni również odczyt laureata Medalu Młodego Uczonego PW prof. Macieja Wojtkowskiego z Polskiej Akademii Nauk pt. „Widzenie niewidzialnego - czy wiemy już wszystko o procesie widzenia?” (Seeing the invisible – do we already know everything about the process of seeing?).

Spotkaniu będzie towarzyszyła wystawa poświęcona działalności Centrum Studiów Zaawansowanych PW od początków jej powstania.

Zapraszamy na wydarzenie!

Więcej informacji o obchodach na stronie csz.pw.edu.pl