Wszystkie wydarzenia

59. Varsoviada - Igrzyska Studentów Pierwszego Roku

11.11 godz. 08:00 − 11.11 godz. 17:00

Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, u. Marymoncka 34

Tradycyjnie w Święto Niepodległości odbywa się gospodarzem Varsoviada - zawody sportowe, w których można wziąć udział tylko raz w życiu - w momencie rozpoczęcia po raz pierwszy studiów I stopnia.

Studenci z warszawskich uczelni rywalizują w biegach przełajowych, ergometrze wioślarskim, futsalu, koszykówce, siatkówce, pływaniu i tenisie stołowym. Dodatkową dyscypliną jest trójbój rektorski, w którym biorą udział Rektorzy lub Prorektorzy (ta część rywalizacji rozpocznie się ok. godz. 13.30).

O godz. 12.00 władze rektorskie warszawskich uczelni złożą kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na terenie AWF.

Podczas 59. Varsoviady Politechnikę Warszawską będzie reprezentował prof. Adam Woźniak, Prorektor ds. Rozwoju.

Więcej informacji o zawodach na stronie varsoviada.azs.waw.pl