Strona www.pw.edu.pl powstała w ramach projektu „Politechnika Warszawska Ambasadorem Innowacji na Rzecz Dostępności”, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER 2014-2020).
Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej zawarł porozumienie o współpracy z Korea Carbon Industry Promotion Agency (Kcarbon) – jednostką specjalizującą się w zaawansowanych materiałach węglowych, ze szczególnym uwzględnieniem kompozytów oraz nanomateriałów na bazie polimerów.
Podczas konferencji EMRS Spring Meeting w Strasburgu odbyły się wybory władz European Materials Research Society – jednego z najważniejszych europejskich stowarzyszeń naukowych zrzeszających specjalistów zajmujących się badaniami materiałowymi. Na Wiceprezydenta EMRS została wybrana prof. Małgorzata Lewandowska z Wydziału Inżynierii Materiałowej PW.
Trwa druga edycja projektu edukacyjnego organizowanego przez Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. Jego celem jest popularyzacja inżynierii materiałowej wśród uczniów szkół średnich.
28 marca 2025 roku w 13 polskich miastach odbędzie się wielkie święto Inżynierii Materiałowej. 15 uczelni wyższych i 6 instytutów badawczych przygotowało wykłady, pokazy i warsztaty ukazujące, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają materiały. W świętowaniu bierze udział także Politechnika Warszawska.
W połowie stycznia ogłoszono listę rankingową nr 8 w konkursie Weave-UNISONO. Znalazł się na niej projekt „Hybrydowe, krystaliczno-amorficzne kompozyty bioabsorbowalne - przełom w dziedzinie wyrobów medycznych”, którego kierownikiem z ramienia PW jest prof. dr hab. inż. Wojciech Święszkowski z Wydziału Inżynierii Materiałowej.
Do E-RIHS.pl – polskiego konsorcjum dla badań nad dziedzictwem kulturowym – w listopadzie 2024 roku został przyjęty nasz Wydział Inżynierii Materiałowej.