Nagroda w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca

Egzoszkielet rehabilitacyjny – projekt zespołu z Politechniki Warszawskiej oraz Łukasiewicza – Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów zdobył jedną z pięciu nagród głównych w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca, który organizuje Politechnika Świętokrzyska.

Projekt powstał z myślą o osobach, które w wyniku wypadku czy choroby nie mogą w ogóle poruszać górną kończyną albo zakres ruchu został znacząco ograniczony. Konstrukcję nakłada się na całą kończynę górną. Wspiera ona ruchy stawu barkowego i łokciowego dzięki odpowiedniemu sterowaniu napędami elektrycznymi.

W tym roku na Konkurs Student-Wynalazca nadesłano 123 rozwiązania opracowane przez 247 twórców z 21 uczelni z całej Polski. Nagrodzone projekty zaprezentują się i będą promowane podczas Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie.

Na zdjęciu laureaci XIV edycji konkursu Student-Wynalazca

Kto

Zespół z Politechniki Warszawskiej oraz Łukasiewicza – Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów: Piotr Falkowski (lider), Bazyli Leczkowski, Julia Wilk, Wojciech Kiński oraz dr inż. Zbigniew Pilat