Przejdź do treści

Opublikowano: 14.01.2022 09:37

Na łyżwach po medal mistrzostw Europy

Brązowy medal mistrzostw Europy zdobyli Marek Kania, Damian Żurek i Piotr Michalski, fot. Rafał Oleksiewicz / PZŁS

Polska sztafeta sprinterska zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie szybkim. W składzie zespołu był student PW Marek Kania.

Zawody w holenderskim Heerenveen były ważnym testem przed imprezą sezonu – igrzyskami olimpijskimi w Pekinie (4-20 lutego 2022). Test wypadł bardzo pozytywnie dla całej reprezentacji Polski. Trzy miejsca na podium dały biało-czerwonym drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się także nasz student. Wywalczył medal w drużynie (Polacy ustanowili przy tym nowy rekord kraju) i zajął ósme miejsce indywidualnie – w rywalizacji na 500 m. Warto podkreślić, że dla Marka Kani był to debiut w mistrzostwach Europy i kolejny w tym sezonie sukces (po medalu Pucharu Świata i wywalczeniu kwalifikacji olimpijskiej). Teraz czas na trening i występ na igrzyskach.