Opublikowano: 25.09.2020 13:19

Medale w AMP w lekkiej atletyce

Reprezentantki PW z Pucharem za zajęcie II miejsca w klasyfikacji uczelni technicznych, fot. KU AZS PW

Reprezentanci Politechniki Warszawskiej z bardzo dobrej strony pokazali się w Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce (13-16 września 2020, Łódź).

Drużyna kobiet zajęła ósme miejsce w klasyfikacji generalnej oraz drugie wśród uczelni technicznych. Męska drużyna została sklasyfikowana – odpowiednio – na siódmej i piątej pozycji.

W klasyfikacji generalnej medale zdobyli:

• Małgorzata Satuła – złoto w pchnięciu kulą
  • Aleksy Boroń – srebro w rzucie dyskiem i brąz w skoku o tyczce

W klasyfikacji uczelni technicznych po medale sięgnęli:

• Małgorzata Satuła – złoto w pchnięciu kulą
  • Aleksy Boroń – złoto w rzucie dyskiem i srebro w skoku o tyczce
  • Wioleta Jaworska, Izabela Dusza, Milena Chałupka i Patrycja Gruszkowska – srebro w sztafecie 4x100 m
  • Weronika Domagała, Alicja Wiernicka, Magdalena Zych i Magdalena Samordak – srebro w sztafecie 4x400 m
  • Filip Babik – srebro w biegu na 3000 m
  • Magdalena Samordak – brąz w biegu na 400 m
  • Milena Chałupka – brąz w skoku wzwyż
  • Rafał Brzozowski – brąz w biegu na 400 m ppł

W Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce wystartowało ponad 800 zawodniczek i zawodników z siedemdziesięciu uczelni.

Pełne wyniki zawodów