MediControl – system, który ułatwi pracę lekarzom i pielęgniarkom

Szymon Krasuski, Krzysztof Apolinarski i Bartosz Kowalski podczas prac nad miernikiem do poziomu płynu w kroplówce

Studenci z Koła Naukowego Aparatury Biomedycznej działającego przy Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej realizują projekt, który umożliwi lepszą kontrolę poziomu płynów w kroplówkach pacjentów oraz rejestrowanie deficytu tętna. To odpowiedź na sugestie i prośby pracowników służby zdrowia.

Zapraszamy do przeczytania najnowszego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie.

Kolejne seminarium naukowe dla studentów PW „Politechnika na Fali”

Plakat seminarium „Politechnika na Fali”

Od 16 do 30 września 2017 roku potrwa kolejna edycja seminarium naukowego dla studentów PW „Politechnika na Fali”. Seminarium organizowane jest podczas rejsu na żaglowcu STS Fryderyk Chopin.

Konkurs fotograficzny PhotoChallenge 2017

Plakat promujący konkurs

To konkurs skierowany do studentów z całej Polski oraz innych krajów, który wykorzystuje fotografię jako sposób promowania debaty i refleksji na tematy istotne dla społeczeństwa. Tegoroczny temat brzmi: Girl Power.

Prof. Janusz Walo prezesem Stowarzyszenia Geodetów Polskich

dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW

Podczas XXXIX Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia Geodetów Polskich wybrano nowe władze. Prezesem na najbliższe cztery lata został dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW, Prorektor ds. Studenckich.

Komunikat Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych z dnia 19.07.2017 r.

Studentka Politechniki Warszawskiej z indeksem

Osoby umieszczone na listach kandydatów zakwalifikowanych na studia w II turze rekrutacji są wzywane do złożenia wymaganych dokumentów do dnia 21 lipca (piątek).

Zdobądź stypendium pomostowe na studia!

Logo programu „Stypendia Pomostowe”

Do 18 sierpnia 2017 roku do godziny 16.00 trwa nabór wniosków o stypendia pomostowe. Na ambitnych i zdolnych maturzystów 2017, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne, czeka kilkaset stypendiów pomostowych na I rok studiów. Stypendia, w wysokości 500 zł miesięcznie, będą wypłacane przez 10 miesięcy.

Jak przewidzieć popularność treści w Internecie?

To pytanie zadają sobie miliony ludzi na całym świecie. Z odpowiedzią przychodzą naukowcy. Zagadnieniem tym od dwóch lat zajmuje się dr inż. Tomasz Trzciński z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Komunikat Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych z dnia 12.07.2017 r.

Studentka Politechniki Warszawskiej z indeksem

Osoby umieszczone na listach kandydatów zakwalifikowanych na studia w I turze rekrutacji są wzywane do złożenia wymaganych dokumentów do dnia 18 lipca (wtorek).

Znamy wyniki I tury rekrutacji

Studenci w Gmachu Głównym PW

Zobacz listy przyjętych i sprawdź, gdzie złożyć dokumenty

Wyniki rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia i składanie dokumentów

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Wyniki II tury kwalifikacji na studia stacjonarne I stopnia zostały ogłoszone 19 lipca 2017 r. Komunikaty zostały przesłane na indywidualne konta rejestracyjne kandydatów.