Politechnika Warszawska przystąpiła do konsorcjum Pol-Stor-En

– Tylko dzięki współpracy trzech sektorów: rządowego, naukowego oraz biznesowego możliwy będzie rozwój elektromobilności oraz rozpoczęcie produkcji baterii w Europie – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas uroczystości zawiązania polskiego konsorcjum naukowego Pol-Stor-En przez siedem jednostek naukowych. Politechnika Warszawska jest Liderem Konsorcjum.

Politechnika Warszawska przystąpiła do konsorcjum Pol-Stor-En

Studenci projektują Farmę Dobrej Woli

Studencki nowatorski projekt „Farma Dobrej Woli” od dziś realizowany jest w ramach współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską a Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo „Dobra Wola”. 20 lutego 2018 r. prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich PW i Jacek Zalewski, Prezes Stowarzyszenia „Dobra Wola” podpisali w tym zakresie porozumienie.

Trzy projekty z PW z dofinansowanie z NCN

Narodowe Centrum Nauki podało wyniki konkursów: SONATA 13, SONATA BIS 7, MAESTRO 9 oraz HARMONIA 9. Wśród projektów zakwalifikowanych do finansowania znalazły się 3 zgłoszone przez naukowców Politechniki Warszawskiej.

Spotkania informacyjne Erasmus+

Chcesz podróżować, poznawać nowe kultury i jednocześnie studiować? Skorzystaj z programu Erasmus+ i wyjedź na studia za granicę.

Zgłoś się do konkursu "Innovators Under 35 Europe"

Naukowcy w laboratorium

Poszukiwani są innowatorzy przed 35. rokiem życia, którzy są autorami wizjonerskich projektów technologicznych. Rozpoczęły się zgłoszenia do kolejnej edycji prestiżowego konkursu "Innovators Under 35 Europe". Kandydatury europejskich innowatorów przyjmowane są do 12 marca.

Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2018

Zapraszamy 23 i 24 lutego do PKiN!

Politechnika Warszawska na targach edukacyjnych

Politechnika Warszawska zaprezentuje swoją ofertę edukacyjną w kilku miastach w Polsce podczas dedykowanych targów edukacyjnych dla uczniów i maturzystów szkół średnich.

Nasi matematycy pomogą analizować dane o klientach banków

Matematyczne algorytmy potrafią dużo powiedzieć o klientach banków. Teraz naukowcy z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW zbudują model szacowania ryzyka kredytowego dla klienta detalicznego. Wszystko to w ramach wspólnego projektu z firmą FinAi, która otrzymała 7,3 mln zł dofinansowania od NCBiR w ramach programu Inteligentny Rozwój.

Identyfikacja PW eksponatem w Galerii Wzornictwa Polskiego

Zobacz wystawę w Muzeum Narodowym!