PW członkiem zwycięskiego konsorcjum naukowego

Konsorcjum naukowe, w skład którego wchodzi Politechnika Warszawska, a także Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Samorząd Województwa Mazowieckiego zdobyło największą liczbę punktów za wniosek złożony w konkursie na projekty badawcze w ramach Programu „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków – GOSPOSTRATEG”. Konkurs ogłoszony został przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Studenci PW inicjatorami dobrych zmian

Studenci z Koła Naukowego Inżynierii Komunikacyjnej Politechniki Warszawskiej chcąc umożliwić studentom i pracownikom łatwiejsze przemieszczanie się po okolicznym terenie Uczelni, zgłosili do Budżetu Partycypacyjnego m. st. Warszawy projekt „Dobre chodniki dla Politechniki”. Głosowanie na projekty trwa do 30 czerwca.

Profesor Grzegorz Pawlicki z Medalem Politechniki Warszawskiej

Medal odebrany przez Laureata nosi numer 45, fot. Biuro Rektora

Profesor Grzegorz Pawlicki, ekspert w zakresie inżynierii biomedycznej - od ponad sześćdziesięciu lat związany z Politechniką Warszawską, a w szczególności z Wydziałem Mechatroniki, którego był dziekanem, został uhonorowany 45. Medalem Politechniki Warszawskiej Alma Mater Bene Merentibus.

Znamy wyniki XXIII edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa

Jakub Ciarka otrzymał Nagrodę Siemensa dla Absolwentów z dziedziny Elektroenergetyki I stopnia, fot. Biuro Rektora

Jury XXIII edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa oraz VIII edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów  Automatyki i Robotyki, a także II edycji Konkursu dla Absolwentów Elektroenergetyki, wybrało zwycięzców w każdej z kategorii.

NCN ogłasza konkursy na finansowanie projektów badawczych

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło konkursy Maestro 10, Harmonia 10 i Sonata BIS 8. Dla tych, którzy chcieliby realizować polsko-chińskie projekty naukowe został uruchomiony nabór do debiutanckiej edycji konkursu SHENG.

Politechnika Warszawska i Veolia Energia Warszawa S.A. nawiązują współpracę

fot. Biuro Rektora PW

15 czerwca 2018 r. w  Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej podpisano ramową umowę o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską a  Veolią Energia Warszawa. Dokument w imieniu spółki sygnował Jacky Lacombe - Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Veolii Energii Warszawa oraz ze strony uczelni prof. dr hab. inż.  Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej.

CIII koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Z okazji 10-lecia powstania Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, w sobotę 16 czerwca odbędzie się koncert z cyklu "Wielka Muzyka w Małej Auli". Już po raz 103. w Małej Auli rozbrzmią dźwięki Wielkiej Muzyki, tym razem w związku z jubileuszem Wydziału AiNS. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

Promocja bolidu e-MaksPower z PROMykiem

Zespół pracujący nad projektem e-MaksPower

Prestiżowa nagroda dla PW

Promocje doktorskie i habilitacyjne w Politechnice Warszawskiej, wręczenie Medalu PW oraz rozdanie nagród w Konkursie o Nagrodę Siemensa

Medal Politechniki Warszawskiej

18 czerwca 2018 r.  o godz. 11.00 podczas uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych Politechnika Warszawska uhonoruje najwyższym odznaczeniem uczelni prof. dr. hab. inż. Grzegorza Pawlickiego. Nagrodę Siemensa odbiorą laureaci konkursu.

Wyniki Sondażu #PowiedzPW – Przedsiębiorczość

fot. unsplash.com, Nik MacMillan

Dział Badań i Analiz CZIiTT PW kolejny raz zapytał studentów PW o opinię. Znamy już wyniki najnowszego sondażu #PowiedzPW!