PW w Rankingu Kierunków Studiów Perspektyw 2019

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Gospodarka przestrzenna i matematyka znalazły się na podium w Rankingu Kierunków Studiów opublikowanym przez miesięcznik edukacyjny "Perspektywy".

PW w Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektyw 2019

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

9 razy pierwsze miejsce, 6 razy drugie i 8 razy trzecie – to wyniki Politechniki Warszawskiej w Rankingu Studiów Inżynierskich opublikowanym przez miesięcznik edukacyjny "Perspektywy". W rankingu oceniono 21 najpopularniejszych kierunków studiów technicznych.

Jesteśmy trzecią uczelnią w Polsce

Dziekani i Prorektor Politechniki Warszawskiej z dyplomami

Wyniki Rankingu Perspektyw 2019

Jak odczarować naukę matematyki?

Dzieci siedzą przy komputerach i korzystają z platformy internetowej „Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy”

Jest nudna, trudna, a w formie, znanej ze szkolnych podręczników, także oderwana od rzeczywistości i nieprzydatna. Tak często postrzegana jest matematyka. Czy z tymi stereotypami można walczyć? Tak! Robią to naukowcy z Politechniki Warszawskiej.

Na Kampusie PW stanął pomnik prof. Mieczysława Pożaryskiego

Od lewej stoją: prof. Stanisław Bolkowski, prof. Lech Grzesiak, prof. Jan Szmidt, minister Krzysztof Tchórzewski, dr Piotr Szymczak i prof. Jerzy Barglik

W ten sposób uhonorowano pierwszego Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich i pierwszego Dziekana Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej.

Honorowe członkostwo IEEE MTT-Society dla profesora Józefa Modelskiego

Profesor Józef Modelski podczas uroczystej gali, for. WEiTI PW

Profesor Józef Modelski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej został uhonorowany zaszczytem dożywotniego członkostwa w the Microwave Theory and Techniques Society (MTT-S). Jest to najwyższe odznaczenie przyznawane okazjonalnie od 1960 roku w dowód uznania za profesjonalizm na polu naukowym i wyjątkowe zasługi dla IEEE MTT-S.

Innowacja z PW z Godłem "Teraz Polska"

Gmach Wydziału Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW

Wyróżnienie to przyznano Wydziałowi Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej za system do sterowania i zarządzania ciepłem w budynkach z wykorzystaniem sztucznej inteligencji SOZE RS.

Przygotowania do Droniady 2019

Zespół KN Awioniki MelAvio podczas zeszłorocznej Droniady, fot. MelAvio

Studenci Koła Naukowego Awioniki MelAvio, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, startują w tegorocznej edycji zawodów Droniada. Od 5 do 8 czerwca będą rywalizowali z innymi zespołami prezentującymi swoje bezzałogowe statki powietrzne.

Trwa rekrutacja

Od 3 czerwca do 7 lipca kandydaci na studia stacjonarne I stopnia mogą się rejestrować przez system zapisy.pw.edu.pl.

Zapisz się na studia stacjonarne I stopnia

Co nowego w ofercie edukacyjnej PW?

W rekrutacji na rok akademicki 2019/2020 pojawiły się cztery nowe kierunki studiów.

Każdego roku tysiące maturzystów podejmują jedną z najważniejszych decyzji w toku swej edukacji – dokonują wyboru kierunku studiów. Kierują się przy tym własnymi zainteresowaniami, umiejętnościami i predyspozycjami, ale również przewidywaniami co do kształtu rynku pracy – nie tylko rodzimego, ale również światowego. Ponad 57% firm, w których pracują absolwenci PW, działa na rynku międzynarodowym. Na Uczelni spoczywa więc odpowiedzialność za przygotowanie nowoczesnej oferty studiów, dostosowanej do wymagań współczesnego świata.