Dzień i Noc PW

To będzie dwanaście godzin pełnych wrażeń, zarówno dla tych małych, jak i większych pasjonatów nauki. Już 19 maja zapraszamy do spędzenia dnia i nocy z PW.

Prof. Stanisław Wincenciak powołany do Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej

Prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej, został powołany do Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Maj na Politechnice Warszawskiej

Zobacz, co wydarzy się na naszej Uczelni

„Pod skrzydłami aniołów” – koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej

Przed nami już 102. koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. 10 maja 2018 roku dla zgromadzonych gości wystąpi Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej, pod batutą Dariusza Zimnickiego.

Pływacy z PW z medalami Akademickich Mistrzostw Polski

Michał Bielawski na 100 m stylem dowolnym oraz męska sztafeta 4x50 m stylem dowolnym stanęli na podium Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu. Politechnika Warszawska znalazła się też wśród najlepszych drużyn w klasyfikacji uczelni technicznych.

Wydział MiNI podpisał porozumienie z Ministerstwem Finansów

Minister Finansów i Dziekan Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej/fot. MF

Ministerstwo Finansów będzie współpracować z kolejnym wydziałem Politechniki Warszawskiej w zakresie działalności naukowej, badawczej i realizacji wspólnych projektów w obszarze analitycznym oraz infrastruktury IT.

Medale wioślarzy w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza

Reprezentanci PW z medalami Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Ergometrze Wioślarskim

Znamy medalistów Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Ergometrze Wioślarskim. W zawodach z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Politechniki Warszawskiej.

Proton Dynamic – z zawodów Formuła Student do Formuły 1?

Bolid

Studenci z Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej pracują nad elektrycznym bolidem na międzynarodowe zawody Formuła Student. W lipcu na torze wyścigowym Riccardo Paletti w okolicach Parmy zmierzą się z najlepszymi drużynami z całego świata.

Zapraszamy do przeczytania nowego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie.

Podpisanie umowy pomiędzy Rektorami polskimi i kazachskimi

Prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich podpisał umowę o współpracy z Radą Rektorów Kazachstanu. Spotkanie zorganizowano 18 kwietnia 2018 roku w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Piknik Edukacyjny „Od mikro do makro”

Strefa dla najmłodszych będzie otwarta od 10.00 do 14.00, fot. BPI

Aby pokazać małym, być może nieświadomym jeszcze drzemiącej w nich pasji odkrywcom, możliwości jakie stwarza nauka i technika, Politechnika Warszawska zaprasza na pełen różnorodnych atrakcji Piknik Edukacyjny "Od Mikro do Makro" w sobotę 19 maja 2018 r.