Konkurs o Nagrodę Naukową Prezesa PAK za najlepszą pracę dyplomową

Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej ogłosił ogólnopolski konkurs o Nagrodę Naukową za najlepszą studencką pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej.

Student PW ze srebrnym medalem Akademickich Mistrzostw Świata

Medaliści Akademickich Mistrzostw Świata w Kolarstwie na podium

Krzysztof Łukasik – student Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej zajął drugie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata w Kolarstwie. Medal wywalczył w rywalizacji kolarzy górskich.

Rozstrzygnięcie konkursu MINIATURA 2

Koordynatorzy Dyscyplin Narodowego Centrum Nauki udostępnili listy rankingowe projektów oraz ich autorów, którzy zostali zakwalifikowani do otrzymania wsparcia finansowego na realizację działań naukowych w ramach konkursu MINIATURA 2. Wśród zakwalifikowanych znajduje się dr Paweł Rzążewski z Politechniki Warszawskiej.

Rekrutacja na studia niestacjonarne i studia stacjonarne II stopnia

Zostań studentem najlepszej uczelni technicznej w Polsce!

Zapisy, dokonywanie opłat  i składanie dokumentów trwa od 2 do 30 sierpnia. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 4 września.

Międzywydziałowy projekt interdyscyplinarny BIM 2018/2019

Rusza II edycja Międzywydziałowego Projektu Interdyscyplinarnego BIM.  Koło Naukowe BIMgo (Budownictwo, Informacja, Modelowanie) działające przy Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej zachęca do zgłaszania uczestnictwa w projekcie wszystkich tych, których interesuje praca w zespołach składających się z Architektów, Konstruktorów, Instalatorów oraz Inwestorów.

PW-Sat2 opuścił Polskę

Satelita został zintegrowany z zasobnikiem startowym

Rekrutacja uzupełniająca na studia w Warszawie i Płocku

Wciąż jest szansa na studia w Politechnice Warszawskiej! Ogłaszamy dodatkową rekrutację. Sprawdź, na jakie kierunki można jeszcze aplikować.

Obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Jak co roku, na przełomie lipca i sierpnia wspominamy ludzi, którzy lata temu stanęli w obronie powstańczej Warszawy. Zaciekłe walki toczyły się również na terenie Politechniki Warszawskiej. Obszaru uczelni bronił 3 Batalion Pancerny AK z kpt. Stefanem Golędzinowskim „Golskim” w roli dowódcy.

Konkurs „Kapsuła Czasu” dla studentów Architektury

Fundacja „TworzyMY Kraków” organizuje konkurs skierowany do studentów i absolwentów kierunków architektonicznych i artystycznych. Zachęcamy do udziału.

Wydział Fizyki PW gospodarzem Międzynarodowego Turnieju Młodych Fizyków 2019

Podczas 31. Międzynarodowego Turnieju Młodych Fizyków w Chinach, zespół reprezentantów Polski zdobył srebrny medal, a turniejowy proporzec został przekazany dr hab. Jerzemu Antonowiczowi, Prodziekanowi ds. studenckich Wydziału Fizyki PW, ustanawiając tym samym Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej gospodarzem przyszłorocznej edycji wydarzenia.