PROM PW – seminarium poświęcone warunkom uczestnictwa

fot. NAWA

Centrum Współpracy Międzynarodowej zaprasza doktorantów i przedstawicieli kadry akademickiej na Seminarium poświęcone zasadom wyłaniania uczestników projektu PROM PW.

Wystawa „Per aspera ad astra”

Jeden z eksponatów wystawy: legendarny polski myśliwiec PZL P.11c

22-23 października 2018 r.

Przed nami kolejna edycja TEDx Warsaw University of Technology

TEDxWUT

Hasłem przewodnim politechnicznego TEDx’a będzie "out of box". To inspirujące spotkanie odbędzie się 25 października 2018 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, w godzinach 10:00-14:00.

Jan Czochralski – ojciec światowej elektroniki

Zjazd Stowarzyszenia Inżynierów Mechaników Polskich

Jego odkrycia i pomysły zmieniły technologię. Życiorys wciąż pozostaje jednak zagadką – przypomina raczej losy bohatera przygodowej powieści niż cenionego naukowca. Co warto wiedzieć o Janie Czochralskim?

Zapraszamy do przeczytania nowego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie.

Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej

fot. NAWA

Decyzją Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej Politechnika Warszawska będzie realizowała projekt w ramach Programu PROM - Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej. Projekt będzie realizowany przez 12 miesięcy począwszy od 1 października 2018 r. Kwota dofinansowania dla PW to prawie 750 000 zł.

Szkoła Młodego Chemika - zajęcia w laboratorium Wydziału Chemicznego PW

Fot. nadesłane

Kolejna edycja projektu Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej „KLATRAT” Szkoła Młodego Chemika rusza niebawem. Jeszcze tylko do 18 października 2018 r. można zapisywać się na warsztaty w laboratorium Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej.

Kreatywny Semestr Projektowy

Zgłoszenia do KSP są przyjmowane do 17 października włącznie.

Zapraszamy na zajęcia inne niż wszystkie – Kreatywny Semestr Projektowy. To świetna okazja do rozwinięcia pomysłowości i umiejętności pracy w grupie.

Zapisy na kursy Young Programmer

Rekrutacja uczestników warsztatów Young Programmer potrwa do 18 października 2018 r.

Fundacja Inceptio prowadzi rejestrację do jesiennej edycji informatycznego projektu edukacyjnego, skierowanego do uczniów warszawskich szkół.

Logo HR Exellence in Research – badanie ankietowe doktorantów

fot. KFF "Focus"

Jeszcze przez kilka dni, do 22.10.2018 r., Politechnika Warszawska realizować będzie badanie uczestników studiów doktoranckich mające na celu opracowanie wniosku o przyznanie wyróżnienia Logo HR Exellence in Research.

Otwarcie Centralnego Laboratorium Dozoru Technicznego

Uroczyste przecięcie wstęgi, fot. Izabela Koptoń-Ryniec/Biuletyn PW

W Gmachu Starym Technologicznym Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej odbyło się uroczyste otwarcie Centralnego Laboratorium Dozoru Technicznego. W wydarzeniu, które miało miejsce 10 października, udział wzięła Minister Przedsiębiorczość i Technologii Jadwiga Emilewicz.