Aktualności

Politechnika Warszawska i Krajowa Szkoła Administracji Publicznej podpisały porozumienie

Interdyscyplinarne porozumienie dotyczące współpracy na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego zawarte zostało pomiędzy Politechniką Warszawską a Krajową Szkołą Administracji Publicznej imienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Umowę sygnowano 22 maja 2017 r.

Złoty medal dla innowacji z PW na targach w Moskwie

Blisko 800 wynalazków z 18 krajów świata zaprezentowało się podczas XX Moskiewskiego Międzynarodowego Salony Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „Archimedes 2017”. Złoty medal podczas salonu zdobył zespół Instytutu Nowych Syntez Chemicznych z Puław i Politechniki Warszawskiej.

Wielkie możliwości Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości

Prezentacja gogli Oculus Rift, które znajdują się w Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości na PW

Zakładasz specjalne gogle i przenosisz się do innego świata. To, co widzisz, słyszysz i czego doświadczasz, jest tak bardzo realne… Aż trudno uwierzyć, że to rzeczywistość wykreowana przez programistów. Nad różnymi zastosowaniami takiej technologii pracują pracownicy i studenci z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Zapraszamy do przeczytania najnowszego artykułu z cyklu BIT PW.

Nasi studenci architektury laureatami konkursu 120 Hours

Część zwycięskiego projektu Agnieszki Kołacińskiej i Jakuba Andrzejewskiego

Agnieszka Kołacińska i Jakub Andrzejewski - studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej wygrali międzynarodowy konkurs 120 Hours. Rywalizujący w nim uczestnicy w ciągu zaledwie 120 godzin mają stworzyć projekt. W tym roku był to 100-metrowy budynek dla szkoły w chińskiej wiosce w regionie Puan City, w prowincji Ginhou. Gmach miał pomieścić kantynę i bibliotekę.

Politechniczne atrakcje na Pikniku Naukowym

Piknik Naukowy

To już 21. edycja Pikniku Naukowego organizowanego przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Wśród wystawców nie może zabraknąć Kół Naukowych i Wydziałów z Politechniki Warszawskiej. Jakie atrakcje szykują dla młodych pasjonatów nauki?

Technologie z PW zaprezentują się na EXPO 2017

Wystawy EXPO od wieków są okazją nie tylko do prezentacji technologicznych dokonań, ale i zdrowego współzawodnictwa. W tym roku innowacje z całego świata będą zaprezentowane w Astanie w Kazachstanie. Politechnika Warszawska będzie przedstawiała nowatorski system optymalizacji spalania węgla w kotłach energetycznych.

Regaty o Puchar Rektora

W Ośrodku Wojskowej Akademii Technicznej nad Zalewem Zegrzyńskim już po raz czwarty odbędą się Regaty o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej.

Komercjalizacja badań naukowych – Babskie Spotkania na PW

O problemach i wyzwaniach związanych z komercjalizacją badań naukowych na podstawie swojego doświadczenia opowie Bizneswoman Roku 2016 w kategorii Start-up Roku, doktorantka Politechniki Warszawskiej na wydziale Inżynierii Chemicznej, Magdalena Janczewska.

Dziękujemy, że byliście z nami podczas Nocy Muzeów

Gmach Główny PW PW

Wspaniałe wynalazki, piękna architektura, niezwykłe historie – Politechnika Warszawska to miejsce magiczne. Mogli się o tym przekonać wszyscy, którzy 20 maja 2017 roku odwiedzili nasza Uczelnię podczas Nocy Muzeów.

Polskie studentki architektury wygrały międzynarodowy konkurs

Zwycięski projekt

Ich projekt obiektu sakralnego w Senegalu okazał się najlepszy. Koncepcję opracował trzyosobowy zespół LIAFINAND: Natalia Serafin (Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej), Paulina Górecka (Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej) oraz Anita Wiśniewska (Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej).