Teatr Politechniki Warszawskiej w festiwalu PESTKA 2017

Spektakl "Lamentacje"

Spektakl "Lamentacje" Teatru PW zobaczą widzowie Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA 2017 w Jeleniej Górze (28 kwietnia-3 maja 2017 roku).

Sukces naszych studentów w zawodach na Florydzie

Zespół Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign

Studenci Politechniki Warszawskiej po raz kolejny potwierdzili, że w projektowaniu i budowaniu samolotów bezzałogowych oraz wykonywaniu przez nie misji należą do absolutnej światowej czołówki. Trzy pierwsze miejsca, jedno drugie i dwa trzecie - to wyniki Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign w międzynarodowych zawodach, które od 21 do 23 kwietnia 2017 roku odbywały się w Lakeland.

Granty rektorskie dla kół naukowych

Jak zbudować łazika marsjańskiego, samochód elektryczny, skonstruować robota podwodnego czy aparaturę do wytwarzania ciekłego azotu? Oprócz pomysłu i przygotowania merytorycznego potrzebne są także pieniądze. O te koła naukowe mogą się starać w ramach grantów rektorskich. Czas na składanie wniosków mija 28 kwietnia 2017 roku.

Najbliższe wydarzenia Biura Karier PW

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza na warsztaty i spotkania z pracodawcami. Wydarzenia skierowane są do studentów i absolwentów naszej Uczelni.

TEDx Warsaw University of Technology

Transmisja LIVE

Trzy polskie miasta wdrożą założenia "ECO-Mobilności"

Na ulicach Rzeszowa, Katowic i Łodzi już wkrótce zacznie funkcjonować oryginalna polska koncepcja innowacyjnego systemu transportu miejskiego. Te nowoczesne rozwiązania transportowe zostały opracowane przez zespół prof. dra hab. inż. Włodzimierza Choromańskiego z Politechniki Warszawskiej.

Pięciu nowych profesorów na Politechnice Warszawskiej

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Profesorami nauk technicznych zostali dr hab. inż. Krzysztof Lewenstein, prof. PW (Prorektor ds. Studiów), dr hab. inż. Katarzyna Konopka (Wydział Inżynierii Materiałowej), dr hab. inż. Ewa Niewiadomska-Szynkiewicz, prof. PW (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych), dr hab. inż. Adam Woźniak, prof. PW  (Wydział Mechatroniki) oraz dr hab. inż. Jan Żera, prof. PW (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych).

„Bogowie” – koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Przed nami 97. koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. 11 maja 2017 roku wystąpi Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej, pod batutą Justyny Pakulak i Dariusza Zimnickiego.

Superobliczenia fizyków z PW na superkomputerze

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej, którzy biorą udział w projekcie: (od lewej) dr Kazuyuki Sekizawa, mgr Bugra Tuzemen, prof. Piotr Magierski oraz dr Gabriel Wlazłowski (kierownik projektu) w auli Wydziału Fizyki

Po raz pierwszy w historii polski zespół badawczy będzie pracował na największym europejskim superkomputerze Piz Daint. Grupa badawcza pod kierownictwem dr. inż. Gabriela Wlazłowskiego z Wydziału Fizyki PW będzie zgłębiać tajemnice nadciekłości i nadprzewodnictwa. Czy szykują nam przełomowe odkrycie?

Zapraszamy do przeczytania najnowszego artykułu z cyklu BIT PW.

Międzynarodowa konferencja organizowana przez studentów

Członkowie Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej: Eliza Grzymkowska, Izabela Szczur, Wiktor Dobryniewski, Anna Dmowska, Paweł Antkowiak i Michał Wojtalik

Na początku był pomysł: stworzyć takie wydarzenie, podczas którego będą mogli się zaprezentować młodzi naukowcy, bez dużego doświadczenia i mnóstwa publikacji na koncie. Dzisiaj European Young Engineers Conference ma już uznaną markę. W tym roku konferencja odbędzie się po raz szósty, potrwa od 24 do 26 kwietnia 2017 roku.