„Skołowany Weekend”, czyli jak ciekawie opowiadać o nauce

Plakat Festiwalu "Skołowany Weekend"

Czy można naładować telefon powietrzem? Czy da się żyć bez jedzenia? Czego uczą nas psy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy VII Festiwalu Nauki „Skołowany Weekend”, który odbędzie się 11 i 12 maja 2019 roku na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Odsłonięcie tablicy poświęconej Marii Drac

Tablicę poświęconą kwestor Marii Drac można znaleźć przy wejściu do Biblioteki Głównej PW, fot. Biuro Rektora

W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, tuż przy wejściu do Biblioteki Głównej, 17 kwietnia 2019 r. uroczyście została odsłonięta tablica upamiętniająca Marię Drac, Kwestor Politechniki Warszawskiej w latach 1991-1997.

Więcej mocy! – system wspierający innowacyjność

Naukowcy, przedstawiciele biznesu i parki technologiczne z ośmiu krajów rozmieszczonych wokół Morza Bałtyckiego realizują projekt BalticLSC (Baltic Large-Scale Computing), który ma poprawić skuteczność wykorzystywania dużych mocy obliczeniowych. Liderem konsorcjum jest Politechnika Warszawska.

Projekt naszej studentki nagrodzony w konkursie Stena Circular Economy Award

Anna Kozieł podczas gali finałowej II edycji konkursu Stena Circular Economy Award, która odbyła się 10 kwietnia 2019 r. w Concordia Design w Poznaniu, fot. Stena Recycling

Anna Kozieł, studentka biogospodarki na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW, została zwyciężczynią konkursu promującego ideę gospodarkę o obiegu zamkniętym. Jej pomysł dotyczący edukacji w zakresie segregacji odpadów został uznany za najlepszy w kategorii „Student”.

Laureaci jubileuszowej XX edycji Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA) odebrali nagrody.

Politechnika Warszawska oraz Fiat Chrysler Automobiles (FCA) już po raz dwudziesty wręczyły nagrody w Konkursie na najlepsze rozprawy doktorskie oraz prace dyplomowe  o tematyce motoryzacyjnej. Konkurs jest efektem zawartej w 1997 roku umowy ramowej o współpracy warszawskiej uczelni technicznej i włoskiego koncernu motoryzacyjnego.

Czarna dziura

Pierwsze zdjęcie czarnej dziury zaprezentowano 10 kwietnia 2019 roku, fot. Event Horizon Telescope

Absolwent PW zaangażowany w przełomowy projekt w astrofizyce

Warszawski Piknik Rodzinny – „Od MIKRO do MAKRO”

Strefa Młodego Inżyniera cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców, fot. BPI

Dziękujemy, że byliście z nami!

Spotkanie Delegacji KRASP z delegacją Związku Rektorów Uczelni Ukrainy

Uczelnią-gospodarzem spotkania dwóch delegacji był Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, fot. Fundacja Rektorów Polskich

W dniach 1-4 kwietnia br. w Poznaniu odbyła się wizyta delegacji Związku Rektorów Uczelni Ukrainy, zorganizowana w ramach projektu pomocowego MNiSW-PW pt. „Polsko-ukraińska współpraca instytucji przedstawicielskich reprezentujących rektorów, na rzecz doskonalenia działania uczelni” (lider projektu – prof. J. Woźnicki). Uczelnią-gospodarzem wizyty był Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

„Wyczerpująco na temat wyczerpywania” – zajęcia w ramach MiNI Akademii Matematyki

Do udziału w zajęciach MiNI Akademii Matematyki zapraszamy uczniów, nauczycieli i pasjonatów matematyki, fot. Ewelina Szczęsna

Jak liczyć pole koła rysując wielokąty foremne? Jak łatwo znajdować przybliżoną wartość liczby Pi? Jak znaleźć objętość ostrosłupa? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać w trakcie zajęć, które odbędą się już 13 kwietnia na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Zajęcia z piątku w środę

Gmach Politechniki Warszawskiej

W semestrze letnim, 17 kwietnia 2019 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek.