Zespół z PW nagrodzony w konkursie dotyczącym obronności

Gmach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych

Naukowcy z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej otrzymali nagrodę II stopnia w konkursie na najlepszą pracę naukową i wdrożenie z obszaru obronności.

Księgozbiór prof. Ch. W. Kauffmana przekazany Wydziałowi MEiL

Biblioteka Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa wzbogaciła się w część księgozbioru prof. Charlesa Williama Kauffmana z Departamentu Lotniczo-Kosmicznego Uniwersytetu Michigan w Ann Arbor. Duży zbiór książek z prywatnej biblioteki zmarłego profesora przekazał prof. Piotr Wolański.

Politechnika Warszawska wśród najbardziej prodoktoranckich uczelni

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

W tym roku już po raz dziesiąty odbył się konkurs na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię w Polsce – PRODOK. Politechnika Warszawska zajęła w nim trzecie miejsce, ex aequo z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

Kino na PW - dziękujemy za wspólny seans

Drugi raz najpiękniejsze miejsce na Politechnice zamieniło się w salę kinową. W Dużej Auli na wspólnym oglądaniu filmu "Transcendecja" spotkało się około 150 osób.

Studenckie Koło Astronautyczne nagrodzone w konkursie StRuNa 2017

Satelita PW-Sat2 zaprojektowany przez Studenckie Koło Astronautyczne

Studenci ze SKA otrzymali trzecią nagrodę w kategorii Projekt Roku 2017. Zostali docenieni za produkcję i testy żagla deorbitacyjnego satelity PW-Sat2.

Wolontariat? Warto! - nowy wpis na blogu

Stefan Pytel

Stefan Pytel, wolontariusz Fundacji Harambee Polska oraz student Politechniki Warszawskiej, od ponad dwóch lat z rodziną pomaga mieszkańcom Afryki. W 2017 roku spędził niespełna miesiąc w Kenii m.in. remontując budynki.

Znamy Miss i Mistera Politechniki Warszawskiej 2017

Miss Politechniki Warszawskiej została Jagoda Bednarek z Wydziału Fizyki, Misterem – Jakub Zaniewski z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska.

Święto Uczelni za nami

Gala Stodoły w Dużej Auli PW

Przeczytaj relację i zobacz zdjęcia

Za nami XII Bieg o Puchar Rektora - zdjęcia

Bieg o Puchar Rektora wpisał się już w tradycję obchodów Święta Uczelni. W sobotę 18 listopada 2017 roku biegaczki i biegacze z PW stanęli na starcie biegu na Stadionie Syrenki. Wśród nich znały się także władze Uczelni.

Wręczyliśmy Stypendium pod choinkę

Stypendium pod choinkę 2017

Podczas tegorocznej Gali Złotej Kredy wręczone zostało Stypendium pod choinkę. Wyróżnienie otrzymała siódemka najzdolniejszych i najaktywniejszych studentów Politechniki Warszawskiej, wybranych spośród kandydatów zgłoszonych przez władze wydziałowe. Stypendium zasiliły kwoty zebrane podczas Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej.