Nagrody za prace dyplomowe z geodezji i kartografii

Konrad Sosnowicz w trakcie wykonywania pomiarów

Tomasz Kur, Michał Rabiński i Konrad Sosnowicz z Wydziału Geodezji i Kartografii PW zostali doceniani w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich i Głównego Geodetę Kraju.

Niezwykły prezent na początek studiów - nowy wpis na blogu

Zofia Przeździak, Franek Mirecki i Jerzy Przeździak

W październiku 2016 roku otrzymaliśmy niezwykłą wiadomość na oficjalnym koncie Politechniki Warszawskiej na Snapchacie. Były to dwa zdjęcia przedstawiające przypinkę naszej Uczelni wpiętą w biały kartonik z napisem "Franek dasz radę". Nadawca wiadomości napisał, że znaczek to prezent od dziadków i że pochodzi sprzed 60 lat. Postanowiliśmy, że musimy poznać historię tego prezentu i – przede wszystkim – poznać Franka i jego dziadków.

Z nami konferencja "Transplantacja – darem życia"

Prorektor ds. Studenckich, dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW wita gości konferencji

O stanie polskiej transplantologii, pobieraniu nerek od żywego dawcy, zadaniach szpitalnego koordynatora transplantacyjnego, rejestrowaniu dawców szpiku i życiu po przeszczepie opowiadali goście konferencji, która 19 stycznia 2017 roku odbyła się na Politechnice Warszawskiej.

Dronem do wypadku – z góry widać więcej

Dziś drona można kupić w każdym supermarkecie. Dla jednych jest to kolejny gadżet, dla innych narzędzie pracy oraz platforma do pozyskania ciekawych i ważnych danych. Specjaliści z Wydziału Geodezji i Kartografii PW wiedzą, jak wykorzystać drony do dokumentacji wypadków drogowych.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem z cyklu BIT PW.

Politechnika Warszawska w rankingu "Web of Universities"

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

PW jest drugą uczelnią w Polsce i ósmą w regionie w najnowszym zestawieniu najbardziej widocznych szkół wyższych w sieci.

Narodowy Kongres Nauki – przyszłość szkolnictwa wyższego

Narodowy Kongres Nauki

W ubiegłym roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wspólnie z całym środowiskiem akademickim rozpoczęło prace nad nowymi podstawami prawnymi funkcjonowania polskiej nauki i szkolnictwa wyższego. Przedstawiamy program konferencji programowych Narodowego Kongresu Nauki na 2017 rok, podczas których mają zostać wypracowane założenia nowej ustawy o szkolnictwie wyższym

10 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku na PW

Zajęcia plastyczne

Seniorzy spotykają się już na Politechnice Warszawskiej od 10 lat. Uczą się obsługi komputera, języków obcych, biorą udział w wykładach, wycieczkach czy zajęciach sportowych. 24 stycznia 2017 roku odbędą się uroczyste obchody 10-lecia UTW.

Świętowaliśmy pierwsze urodziny CZIiTT PW

Anna Rogowska podsumowuje rok działalności CZIiTT-u

Były podsumowania dotychczasowej działalności i plany na przyszłość, wspomnienia i podziękowania – pracownicy Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprosili 17 stycznia 2017 roku do swojego nowoczesnego budynku, żeby wraz z gośćmi świętować pierwsze urodziny jednostki.

Najlepsze prace dyplomowe z optoelektroniki powstały na PW

Bartosz Janaszek i Andrzej Manujło

Aż pięcioro naszych studentów zostało docenionych w XXV Ogólnopolskim Konkursie im. Adama Smolińskiego na najlepszą pracę dyplomową z optoelektroniki obronioną w roku akademickim 2015/2016.

Konkurs fotograficzny "Moja Politechnika" rozstrzygnięty

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Znamy laureatów konkursu organizowanego przez Obrazowe Koło Naukowe RGB działające na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.