Opublikowano: 19.01.2023 17:40

WOŚP na Politechnice Warszawskiej

Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! 29 stycznia 2023 roku, czyli w dniu finału WOŚP-u zapraszamy do Gmachu Głównego PW na licytacje politechnicznych atrakcji, wyjątkowy koncert, zabawy z naszymi kołami naukowymi i organizacjami studenckimi oraz animacje i warsztaty. Wstęp wolny.

Grafika przedstawiająca fragment wnętrza Gmachu Głównego i elementy graficzne 31. Finału WOŚP-u

Nasze atrakcje będą się odbywać w dwóch miejscach w Gmachu Głównym - w Dużej i w Małej Auli

WOŚP można wspierać już teraz! Zapraszamy do wpłat na e-Skarbonkę Politechniki Warszawskiej i do stacjonarnej puszki, która znajduje się w Gmachu Głównym (w portierni, po prawej stronie od wejścia).

Do licytacji online włączyli się nasi studenci i pracownicy:

Każda wpłata pomoże w zrealizowaniu celu tegorocznej Orkiestry – zakupie sprzętu medycznego do walki z sepsą.

Kulminacyjnym punktem naszych działań będzie uczelniany finał WOŚP-u. Spotkajmy się w niedzielę 29 stycznia 2023 roku Gmachu Głównym w godzinach 13.00-18.00! Poza wieloma atrakcjami na uczestników wydarzenia będą czekać nasi wolontariusze, oczywiście zbierający pieniądze do WOŚP-owych skarbonek. Zapraszamy do dołączania do wydarzenia na Facebooku!

Program WOŚP-u na PW:

Duża Aula

godz. 13.00-18.00

  • Atrakcje przygotowane przez nasze koła naukowe i organizacje studenckie
Międzywydziałowe Koło Naukowe WUT Racing Prezentacja WUT-3 - najnowszego bolidu skonstruowanego przez członków Koła, zbudowanego do startów w zawodach Formuły Student. Studenci opowiedzą o konstrukcji, zastosowanych w niej rozwiązaniach i użytych technologiach, a także o tym, jak pozwalają one zdobyć przewagę nad konkurencją podczas zawodów. Oczywiście bolid będzie można dokładnie i z bliska obejrzeć.
Artystyczne Międzywydziałowe Koło Naukowe Art-S Studenci odkryją tajniki luminescencji, a chętnych zaproszą do stworzenia swojego własnego WOŚP-owego serduszka. Na warsztatach będzie można się dowiedzieć, czym jest AI oraz jak przy jej pomocy tworzy się cudowne obrazy. Na miłośników wiedzy, rywalizacji i historii czekać będzie quiz o wynalazkach, które zmieniły świat nauki.
Koło Naukowe CMYK Co to jest poligrafia i czym się zajmuje? Studenci opowiedzą i pokażą w praktyce. Zaprezentują jedną z technik nadruku na żywo - termotransfer, wyjaśnią, na czym polega, a torby z wykonanymi na miejscu nadrukami przekażą chętnym jako pamiątkę z wydarzenia.
Koło Naukowe Komputerowej Integracji i Automatyzacji Produkcji – CIM Studenci pokażą, jak działa oscyloskop analogowy, zrobią prosty analogowy generator częstotliwości i umożliwią zabawę mikrofonem wpiętym do oscyloskopu. Na stanowisku będzie też okazja zobaczyć robota mobilnego, a nawet samodzielnie nim posterować.
Koło Naukowe Lotników Kto nie chciał choć raz w życiu poczuć się jak prawdziwy pilot? Taką szansę daje symulator szybowca "Pirat" SyMELator 2-bis - flagowy projekt Koła, skonsutruowany w oparciu o kadłub prawdziwego szybowca, z symulacją wyświetlaną na trzech monitorach w celu jak najwierniejszego odwzorowania rzeczywistości. Pod okiem członków Koła każdy chętny zostanie przeszkolony z podstaw pilotażu i będzie mógł odbyć swój pierwszy wirtualny lot. Studenci chętnie odpowiedzą też na wszelkie lotnicze pytania.
Chemiczne Koło Naukowe Flogiston Czas na trochę chemicznej magii! Studenci zaprezentują, jak po zmieszaniu dwóch cieczy powstaje płyn o zupełnie innej barwie niż można by się spodziewać, a niekiedy nawet ciało stałe. Młodzi chemicy doradzą, jak uzyskać tak ciekawy efekt i wyjaśnią, jak to w ogóle możliwe. Pokażą też, jakie są prawdziwe kolory różnych substancji i jak te barwy się zmieniają pod wpływem zmiany pH.
Niezależne Zrzeszenie Studentów PW Na stoisku będzie można wylosować nagrody i gadżety, wśród nich prawdziwy unikat - serduszka WOŚP zaprojektowane specjalnie na tę okazję przez studenta Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Mateusza Bojarskiego i wydrukowane na drukarce 3D. Na chętnych będą czekać kultowe NZS-owe krówki.

 

  • Animacje i warsztaty dla całych rodzin: taneczne zabawy oraz konkursy z udziałem animatora, wykonywanie tatuaży (pyłkowych i naklejkowych) na dłoniach, warsztaty artystyczne (robienie serduszkowych dekoracji, talizmanów, tkanych obrazów, życzeń oraz budowanie ekorobotów)
  • Popcorn: dla wszystkich chętnych

 

Mała Aula

godz. 14.00-16.00

Licytacja (na żywo!) politechnicznych atrakcji

Zwycięzcą każdej z licytacji będzie osoba, która zgłosiła, a następnie wpłaciła najwyższą kwotę do stacjonarnej puszki lub eSkarbonki Politechniki Warszawskiej. Cena wywoławcza dla każdej atrakcji to 100 zł.

Do wylicytowania będą:

kawa z Rektorem PW prof. Krzysztofem Zarembą Ok. 45-minutowe spotkanie i wspólna kawa na terenie Politechniki Warszawskiej dla maksymalnie dwóch osób, do wykorzystania w dzień roboczy między godz. 8.00 a 16.00, do końca czerwca 2023, po wcześniejszym umówieniu się.
spacer po naszym Kampusie z Kanclerz PW dr Jolantą Ewartowską Ok. 45-minutowy spacer trasą zaproponowaną przez Panią Kanclerz, dla maksymalnie trzech osób, do wykorzystania w dzień roboczy między godz. 8.00 a 16.00, do końca czerwca 2023, po wcześniejszym umówieniu się.
sesja zdjęciowa w Gmachu Głównym wykonana przez fotografa PW Sesja potrwa ok. 1,5 godziny i jest przeznaczona dla maksymalnie dwóch osób. Nie obejmuje fotografii komercyjnej i tematycznej (np. ślubnej) oraz przygotowań (takich jak np. makijaż). Zwycięzca licytacji otrzyma potem pięć wyretuszowanych fotografii (w formie elektronicznej). Sesja odbędzie się w dzień roboczy, między godz. 8.00 a 16.00, po wcześniejszym umówieniu się (z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem), z uwzględnieniem dostępności Gmachu Głównego i fotografa. Do wykorzystania do końca czerwca 2023.
bilety na koncert w legendarnym politechnicznym klubie studenckim Stodoła Bilety dla czterech osób na dowolny dostępny koncert, na miejsca siedzące. Do wykorzystania do końca czerwca 2023.
karnet na obiady w kultowym politechnicznym bistro Chochelka Karnet dla jednej osoby obejmujący 20 obiadów dwudaniowych. Do wykorzystania do końca czerwca 2023.
naciągi bębnowe z autografami artystów, którzy wystąpili na Juwenaliach PW Naciągi z podpisami zespołów: Lady Pank, Wilki, Pidżama Porno, Happysad, Nocny Kochanek, Bracia Figo Fagot, Stachursky. Na każdym naciągu znajdują się autografy artystów z jednego zespołu. Każdy naciąg będzie licytowany oddzielnie. 
pins z godłem PW Okrągły pins o średnicy 2 cm, wykonany z antycznego złota lub srebra i zapakowany w welurowe pudełko. Do wylicytowania będą dwa pinsy: złoty i srebrny. Każdy będzie licytowany oddzielnie.
zestaw oryginalnej politechnicznej porcelany sprzed kilkudziesięciu lat Oryginalna porcelana z firmy Lubiana z logo PW. Zestaw zawiera: 6 filiżanek, 6 bulionówek, 12 talerzy deserowych (6 mniejszych i 6 większych), 9 półmisków (3 małe, 3 średnie i 3 duże), sosjerkę, wazon, serwetnik.
zestaw miodów z naszej uczelnianej pasieki Zestaw zawiera 10 słoików miodu wielokwiatowego (każdy po 50 g) z pasieki PW zlokalizowanej na terenie Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT. Pasieką zajmuje się dr inż. Łukasz Boruc - pszczelarz i naukowiec z naszego Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa.
filiżanka PW z różowej porcelany Filiżanka z Fabryki Porcelany AS Ćmielów zapakowana w eleganckie pudełko, wzór Anna Maria projektu Kazimierza Czuby, według receptury Bronisława Kryńskiego - absolwenta Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej z 1928 roku. Filiżanka jest wykonana ręcznie z najwyższej jakości porcelany i ręcznie zdobiona przez malarki. Do filiżanki dołączony jest certyfikat autentyczności.
wieczne pióro PW Pióro wykonane z drewna w eleganckim biodegradowalnym opakowaniu. Na nasadce znajduje się symbol PW (nadruk w kolorze srebrnym, zalany żywicą).
miś PW Maskotka o wymiarach: 13x19x13 cm, w kolorze brązowym, w białej koszulce z godłem PW. Wykonana z poliestru.
karnet do Parku Trampolin 3 różne karnety do Parku Trampolin #KochamSkakac w Warszawie przekazane przez Niezależne Zrzeszenie Studentów PW. Do wylicytowania będą: voucher dla 1 osoby bez limitu czasowego, voucher dla 2 osób na 2 godziny, voucher dla 4 osób na 1 godzinę. Każdy karnet będzie licytowany oddzielnie. Do wykorzystania do 15 kwietnia 2023.  
WOŚP-owe serce w 3D Figurka WOŚP-owego serca z logo Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Wymiary: ok. 20x23x15 cm. Kolor: biały. Figurka zaprojektowana przez studenta Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW Mateusza Bojarskiego i wydrukowana na drukarce 3D.

 
godz. 16.15-17.45

Koncert Orkiestry Rozrywkowej PW The Engineers Band

Na scenie pojawi się 25-osobowy zespół, który przez 1,5 godziny na żywo zaprezentuje polskie i zagraniczne utwory z różnych muzycznych stylów i okresów. Będzie zarówno lirycznie, jak i energetycznie. Usłyszymy m.in. motyw przewodni WOŚP-u, piosenki „Son of a preacher man”, „I'm walking on sunshine”, „Valerie”, „Oczarowanie” czy „Na stacji Politechnika”.

Przedmioty, które będziemy licytować podczas aukcji na żywo:

Zdjęcie srebrnego pinsa z godłem PW, pins jest umieszczony w granatowym pudełku

Pins z godłem PW wykonany z antycznego srebra, zapakowany w welurowe pudełko

Zdjęcie złotego pinsa z godłem PW w zielonym pudełku

Pins z godłem PW wykonany z antycznego złota, zapakowany w welurowe pudełko

Zdjęcie politechnicznej porcelany sprzed lat

Oryginalna politechniczna porcelana firmy Lubiana wyprodukowana kilkadziesiąt lat temu. Cały zestaw obejmuje 36 elementów

Zdjęcie filiżanki z różowej porcelany

Filiżanka z różowej porcelany z Fabryki Porcelany AS Ćmielów, wzór Anna Maria projektu Kazimierza Czuby, według receptury Bronisława Kryńskiego - absolwenta Wydziału Chemicznego PW

Zdjecie wiecznego pióra PW

Wieczne pióro wykonane z drewna, zapakowane w eleganckie biodegradowalne opakowanie. Na nasadce znajduje się symbol PW

Zdjęcie słoików z miodami z pasieki PW

Zestaw 10 słoików miodu z pasieki PW zlokalizowanej na terenie Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT

Zdjęcie brązowego misia w białej koszulce z godłem PW

Miś z koszulką z godłem PW. Wymiary maskotki: 13x19x13 cm

Zdjęcie serca zaprojektowanego i wydrukowanego na drukarce 3D przez studenta PW

Serce zaprojektowane i wydrukowane na drukarce 3D przez studenta PW. Wymiary: ok. 20x23x15 cm

Zdjecie naciągu bębnowego z podpisami artystów z zespołu Figo Fagot

Naciąg bębnowy z podpisami artystów z zespołu Figo Fagot

Zdjęcie naciągu bębnowego z podpisami artystów z zespołu Happysad

Naciąg bębnowy z podpisami artystów z zespołu Happysad

Zdjęcie naciągu bębnowego z podpisami artystów z zespołami Lady Pank

Naciąg bębnowy z podpisami artystów z zespołami Lady Pank

Zdjęcie naciągu bębnowego z podpisami artystów z zespołu Nocny Kochanek

Naciąg bębnowy z podpisami artystów z zespołu Nocny Kochanek

Zdjecie naciągu bębnowego z podpisami artystów z zespołu Pidżama Porno

Naciąg bębnowy z podpisami artystów z zespołu Pidżama Porno

Zdjęcie naciągu bębnowego z podpisami artystów z zespołu Stachursky

Naciąg bębnowy z podpisami artystów z zespołu Stachursky

Zdjęcie naciągu bębnowego z podpisami artystów z zespołu Wilki

Naciąg bębnowy z podpisami artystów z zespołu Wilki