Opublikowano: 11.08.2022 13:20

Ponad 50 nowych doktoratów wdrożeniowych na PW

W tym roku w programie przyznano 479 miejsc

51 osób zrealizuje na naszej Uczelni doktoraty wdrożeniowe. Najwięcej z nich (12) będzie dotyczyć inżynierii mechanicznej, a 4 powstaną w ramach nowego modułu – metrologia.

Doktorat wdrożeniowy to program Ministerstwa Edukacji i Nauki, który jest alternatywną drogą uzyskania stopnia doktora. To szansa dla osób, które chcą łączyć rozwój kariery naukowej z pracą zawodową poza uczelnią. W praktyce oznacza to, że doktorant przygotowuje rozprawę, która ma pomóc w funkcjonowaniu jego przedsiębiorstwa.

To szósta edycja programu. Pozytywnie rozpatrzono w niej 479 wniosków, najwięcej z Politechniki Śląskiej (63). Politechnika Warszawska z 51 miejscami jest w tym zestawieniu druga. W dotychczasowych pięciu edycjach doktorat wdrożeniowy realizowało lub wciąż realizuje ponad 210 osób z naszej Uczelni.

Więcej informacji o najnowszej edycji programu na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki