Kiermasz Świąteczny PW
Już po raz dziewiąty na placu przed Gmachem Głównym Politechniki Warszawskiej staną kiermaszowe domki. Nasz – politechniczny będzie – jak zawsze – charytatywny. Zapraszamy 5 i 6 grudnia w godz. 10.00–17.00.
Kuwejcko-polska misja archeologiczna podczas prac na pustyni Subija w północnym Kuwejcie odkryła miejsce, które najprawdopodobniej było dziedzińcem lub warsztatem do produkcji biżuterii i ozdób z muszli. Odkrycie to datowane jest na okres Ubajd w Mezopotamii sprzed około 7700 lat. Członkiem tej fascynującej misji jest Paweł Czernic, doktorant Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.
Podsumowanie XVI Biegu o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej
Karolina Kubajek, Hubert Goen, Joanna Zajda i Adam Żychowski byli najlepsi w swoich kategoriach i zabrali do domów pamiątkowe puchary. Na słowa uznania zasługują jednak wszyscy, którzy w sobotę 30 listopada 2024 roku stanęli na starcie.
Szlachetna Paczka 2024 – Wielkie Serce PW
Święta to czas cudów. Ale żeby pomagać, nie potrzeba żadnych magicznych sztuczek. Wystarczą dobre chęci, otwartość i trochę czasu. W tym roku przygotowujemy prezenty dla rodziny pani Nataszy i dla pani Tetiany.
Jak poprawić jakość wód w Polsce?
We wrześniu rozpoczął się projekt WaterSense - ASIR, którego celem jest opracowanie i wprowadzenie na rynek innowacyjnego systemu monitorowania jakości wód w Polsce. Zaangażowani w niego są naukowcy z 3 jednostek PW: Wydziałów Mechaniczno-Technologicznego i Chemicznego oraz z CEZAMAT-u. Projekt potrwa do 2027 roku i może zrewolucjonizować monitoring jakości wód w Polsce i Europie.
Efekty współpracy PW z ukraińskimi uczelniami
Blisko 500 przedstawicieli Politechnik Kijowskiej i Lwowskiej, w tym prawie 300 stacjonarnie, wzięło udział w działaniach zorganizowanych przez Politechnikę Warszawską w ramach programu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej „Solidarni z Ukrainą – Uniwersytety Europejskie”.
Kiedy posadzimy pierwsze drzewo na Marsie? Sprawdzają to naukowcy z PW
Jak i kiedy na Marsie wyrośnie pierwsza roślina? W jaki sposób stworzyć na tak wymagającej planecie warunki do życia? Jakie przeszkody stoją na drodze do tego celu? Nad tym pracuje zespół naukowców z Politechniki Warszawskiej pod kierunkiem prof. Roberta Olszewskiego z Wydziału Geodezji i Kartografii.