Niezwykły projekt studentów Wydziału Chemicznego

Andrzej Wiśniewski, Kamila Woźniak i Dominik Gutowski podczas międzynarodowego finału L’Oréal Brandstorm 2017

Informację o konkursie znaleźli w newsletterze Biura Karier Politechniki Warszawskiej. – Z ciekawości, jakie będzie zadanie, zarejestrowaliśmy się na platformie i tak zaczęliśmy naszą podróż – mówi Dominik Gutowski. Podróż zakończyła się w Paryżu podczas międzynarodowego finału L’Oréal Brandstorm 2017. A może dopiero tam tak naprawdę się zaczęła?

Zapraszamy do przeczytania najnowszego artykułu z cyklu BIT PW.

Program stypendialny "Nowe technologie dla dziewczyn"

Logo programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn"

Dwadzieścia pięć stypendiów po 12.000 zł (brutto) czeka na laureatki programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn". Jest on skierowany do studentek uczelni technicznych z całej Polski. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 czerwca 2017.

Najlepsze wynalazki 7. edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha

„Amortyzator Magnetyczny”, „Lighthands” i „Emergency helmet” to nazwy trzech wynalazków, które zwyciężyły w konkursie Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Politechnika Warszawska.

Poznaliśmy najlepsze prace dyplomowe związane z przemysłem motoryzacyjnym

Arrinera Hussarya GT

Czworo studentów Politechniki Warszawskiej zostało docenionych w konkursie na najlepsze prace inżynierskie, magisterskie oraz doktorskie związane z przemysłem motoryzacyjnym. Konkurs ogłoszony został na podstawie porozumienia o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską a Arrinera Technology S.A.

KN Awioniki MelAvio na podium w ogólnopolskim konkursie

Członkowie KN Awioniki MelAvio podczas Droniady 2017

Koło Naukowe Awioniki MelAvio działające przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW zajęło trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie akademickim Droniada 2017.

Medale w Akademickich Mistrzostwach Polski w Strzelectwie Sportowym

Medaliści AMP w Strzelectwie Sportowym

Mateusz Michalak, który studiuje budownictwo w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku, dwukrotnie znalazł się na podium Akademickich Mistrzostw Polski w Strzelectwie Sportowym w Myślenicach.

The Engineers Band zagra w ramach Europejskiego Stadionu Kultury

Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej wystąpi podczas międzynarodowego festiwalu Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie. The Engineers Band weźmie udział w finałowym utworze koncertu głównego, który odbędzie się 23 czerwca 2017 roku o godzinie 20:00.

Babskie Spotkania – zakończenie sezonu

Pierwszy cykl Babskie Spotkania na PW dobiegł końca. Podczas wydarzenia, które odbyło się w środę, 14 czerwca 2017, dziewczynom przyznane zostały nagrody za aktywne uczestnictwo w zajęciach.

PW będzie współpracowała z Ursus S.A. i Ursus Bus S.A.

Politechnika Warszawska razem z Ursus Bus S.A. chce zaprojektować bezemisyjny, elektryczny autobus. Pojazd ma być konkurencyjny i innowacyjny na rynku polskim i światowym, szczególnie pod kątem parametrów technicznych i finansowych.

Dwa projekty z PW z grantami FNP

Gmach Fizyki

Wśród sześciu laureatów trzeciej edycji programu TEAM-TECH, realizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej, znaleźli się dr hab. inż. Michał Makowski i dr hab. inż. Mariusz Zdrojek, prof. PW. Obaj naukowcy pracują na naszym Wydziale Fizyki.