Silniki rakietowe studentów PW – przyszłość przemysłu kosmicznego

Silnik hybrydowy stworzony przez KNN MELprop podczas testów

Czy już niedługo będziemy obserwować start rakiety wyposażonej w nowatorski silnik zaprojektowany przez naszych studentów? Brzmi nieprawdopodobnie, ale jest szansa, że za sprawą członków Koła Naukowego Napędów MELprop, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, okaże się to możliwe.

YoungChem 2017 – zapisy na kongres młodych chemików

Logo konferencji YoungChem2017

Chemiczne Koło Naukowe "Flogiston" po raz 15 organizuje Międzynarodowy Kongres Młodych Chemików "YoungChem2017". Wydarzenie skierowane jest głównie do studentów, doktorantów i doktorów nauk chemicznych. Jeśli chciałbyś zaprezentować się przed międzynarodową publicznością, masz czas na zgłoszenia do 2 września 2017.

Coraz bliżej zawodów Hyperloop Pod Competiotion w USA

Trzymamy kciuki za naszych studentów!

Workcamp - młodzi inżynierowie razem w szczytnym celu

Kolejny raz studenci Politechniki Warszawskiej, Wojskowej Akademii Technicznej i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego postanowili wykorzystać swoje umiejętności, żeby pomóc potrzebującym. W ramach projektu Workcamp w czasie swoich wakacji wyremontowali kuchnię Centrum Interwencji Kryzysowej w Warszawie.

Przed nami III Dzień Popularyzacji Matematyki

Wykłady z I Dnia Popularyzacji Matematyki

Matematyka jest fascynująca! Będą się mogli o tym przekonać uczestnicy Dnia Popularyzacji Matematyki, który już po raz trzeci organizuje Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej przy współudziale wybitnych popularyzatorów matematyki z całego kraju. Wydarzenie jest skierowane do uczniów szkół średnich, gimnazjów i siódmych klas szkół podstawowych, nauczycieli oraz wszystkich pasjonatów "królowej nauk".

Inżynierska „podróż” z Polski do Chile

Bartłomiej Tokarzewski, Dagmara Ćwiek, Karolina Kowal i Tomasz Kolsicki

Czworo studentów Politechniki Warszawskiej przez osiem miesięcy intensywnie pracowało, by stworzyć najlepszy możliwy system HVAC dla budynku stacji meteorologicznej położonej na jednej z wysp Diego Ramirez w Chile. Warto było, bo zespół wygrał międzynarodowy konkurs.

Zapraszamy do przeczytania najnowszego artykułu z cyklu Badania - Innowacje - Technologie.

Kolejne pieniądze z NCN trafią do naszych naukowców

Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło konkurs SONATINA. Pieniądze na projekty badawcze tym razem trafią do trzech naukowców z Wydziału Inżynierii Materiałowej.

Absolwenci PW wśród najlepszych młodych innowatorów

Dr inż. Marta Bojarska i Rafał Lipiński

Dr inż. Marta Bojarska oraz Rafał Lipiński zostali laureatami polskiej edycji konkursu Innovators Under 35. Program ma edycje w kilkudziesięciu krajach świata i organizowany jest przez "MIT Technology Review" – magazyn należący do Massachusetts Institute of Technology.

Damian Czykier półfinalistą mistrzostw świata

Damian Czykier na stadionie w Londynie

Pierwsza niedziela odbywających się w Londynie Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce przyniosła nam sporo emocji - na bieżni moglibyśmy bowiem oglądać naszego studenta. Damian Czykier zakończył swój udział w zawodach na półfinale. Ostatecznie zajął 14. miejsce.

Nasi studenci wygrali międzynarodowy konkurs

Bartłomiej Tokarzewski, Dagmara Ćwiek, Karolina Kowal i Tomasz Kolsicki

Zespół z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska zajął pierwsze miejsce w konkursie ASHRAE Student Design Competition 2017.