Robomaticon – turniej robotów na Politechnice Warszawskiej

Roboty podczas zawodów

Świetni konstruktorzy robotów, najciekawsze rozwiązania technologiczne, ekscytujące konkurencje i znakomita zabawa – tak właśnie zapowiada się tegoroczny Robomaticon. 4 marca 2017 roku szykuje się najlepsza okazja na dobrą zabawę dla całej rodziny pośród technologii.

Nowy projekt MNiSW "Inkubator Innowacyjności +" na PW - nabór technologii

Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej wraz z Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej i PIAP-Scientech przystępują do realizacji projektu w ramach programu „Inkubator Innowacyjności +” finansowanego ze środków MNiSW.

Konkurs na nazwę kwalifikacji pełnej na 5. poziomie Polskiej Ramy Kwalifikacji

Zapraszamy do udziału w konkursie na nazwę kwalifikacji pełnej na 5. poziomie Polskiej Ramy Kwalifikacji organizowanym przez Fundację Rektorów Polskich oraz Pearson Central Europe Sp. z o.o. Fundacja Rektorów Polskich oraz firma Pearson od 2013 r. wspólnie prowadzą projekt badawczy poświęcony rozpoznaniu zasadności i możliwości wprowadzenia do systemu polskiego szkolnictwa wyższego kwalifikacji 5. poziomu PRK.

Nasi reprezentanci w półfinale konkursu FameLab

Mają tylko 3 minuty, żeby w interesujący, klarowny i intrygujący sposób opowiedzieć o tym, czym zajmują się na co dzień, czyli o nauce. 25 lutego 2017 roku odbędzie się półfinał konkursu FameLab. Wystąpi podczas niego dwóch badaczy związanych z PW.

Damian Czykier halowym mistrzem Polski

Damian Czykier

Student budownictwa na Politechnice Warszawskiej wygrał bieg na 60 m przez płotki w rozgrywanych w Toruniu halowych mistrzostwach Polski w lekkoatletyce.

Warszawa wśród 100 najlepszych studenckich miast świata

Warszawa z lotu ptaka

W opublikowanym w ostatnim czasie rankingu QS Best Student Cities 2017 wśród 100 najlepszych studenckich miast świata znalazła się Warszawa, jako jedyne miasto z Polski. Najatrakcyjniejsze dla studentów z całego świata są: Montreal, Paryż, Londyn, Seul oraz Melbourne.

Warsztat Design Thinking Zero

Przyjdź na bezpłatne 3-godzinne warsztaty dla początkujących, podczas których poznasz design thinking w praktyce. Podczas pracy zespołowej nad konkretnym wyzwaniem przejdziesz przez wszystkie etapy design thinking, od Empatii po Prototypowanie i Testowanie.

Identyfikacja wizualna PW doceniona w Plebiscycie na Polski Rebranding Roku 2016

W głosowaniu czytelników rebranding naszej Uczelni zajął 3. miejsce. Zwycięzcą okazała się identyfikacja wizualna Arrinera Hussarya, a na drugim miejscu ze swoją zmianą wizualną uplasowała się firma eSky.

Spotkanie w sprawie technicznych aspektów zabezpieczania danych osobowych

W środę, 15 lutego w Ministerstwie Cyfryzacji odbyło się spotkanie dotyczące technicznych aspektów zabezpieczania danych osobowych.

Mówi fizyk o Twitterze, czyli jak śledzić ruch informacji w sieci

Prof. Janusz Hołyst w trakcie przedstawiania celów projektu na Uniwersytecie Technologicznym w Singapurze

Raz wrzucona do Internetu informacja nie ginie, choć niektórzy czasem pewnie by tego chcieli. Jak odnaleźć pierwotnego nadawcę danej informacji? Dlaczego plotki urastają do rangi najważniejszej wiadomości dnia, a istotne dla świata newsy giną w gąszczu informacji? No i gdzie to wszystko miało swój początek? Badają to fizycy z Politechniki Warszawskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym artykułem z cyklu BIT PW.