Stypendia Fulbrighta dla studentów i doktorantów

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta do 19 maja 2017 roku prowadzi nabór do programów: Fulbright Graduate Student Award oraz Fulbright Junior Research Award. Studenci i doktoranci mogą skorzystać ze stypendium w USA trwającego 6-9 miesięcy. Wyjazd odbędzie się w roku akademickim 2018/2019.

Jak budować energooszczędnie i ekologicznie? Konferencja "BudynEK0".

Budownictwo energooszczędne oraz poprawa efektywności energetycznej to jedne z istotnych kwestii, które narzuca nam Polityka Energetyczna Polski i Europy. Rozwiązania wykorzystywane przy budynkach energooszczędnych przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Podczas konferencji "BudynEK0" eksperci z tej dziedziny podzielą się swoim doświadczeniem w tym zakresie.

Koło Naukowe Sportów Samochodowych – motoryzacyjni pasjonaci

Część zespołu pracującego nad MTV, od lewej: Michał Targosiński, Kamil Lepalczyk, Mateusz Krzywiński, Piotr Śmieciuch

Ich wizytówką jest LOTUS – pojazd oparty na rozwiązaniach konstrukcyjnych Lotusa Super-7 z soczyście pomarańczową karoserią, który jest jedyną studencką konstrukcją z Politechniki dopuszczoną do ruchu drogowego. Teraz pracują nad pojazdem typu buggy - lekkim samochodem rekreacyjnym wyposażonym w duże koła z grubymi oponami, wytrzymałe zawieszenie z odsłoniętym silnikiem umieszczonym z tyłu.

Zapraszamy do przeczytania najnowszego artykułu z cyklu BIT PW.

Na czym liczy matematyk, gdy znudzą mu się palce? - MiNI Akademia Matematyki

Wykład z cyklu MiNI Akademia Matematyki

Pitagoras już w IV w. p. n. e stwierdził, że to liczby rządzą światem. Przekonują się o tym uczestnicy zajęć dla młodzieży prowadzonych przez pracowników Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW. Jak mówić o matematyce prosto, a zarazem ciekawie? Można przekonać się o tym na najbliższym wykładzie, 25 marca 2017 roku.

Seminarium dot. zastosowania specjalistycznego oprogramowania do obliczeń naukowych i inżynierskich

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej wspólnie z firmą Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. sp.k. zapraszają na seminarium MATLAB i Simulink na Politechnice Warszawskiej dotyczące praktycznego zastosowania specjalistycznego oprogramowania do obliczeń naukowych i inżynierskich.

Weź udział w konkursie dla inżynierów

Studenci podczas pracy nad swoim konkursowym projektem

Jak przełożyć myśl techniczną i obliczenia inżynierskie na praktykę? Potrzebne w tym zakresie umiejętności i doświadczenie można zdobyć, biorąc udział w Konkursie Inżynierskim EBEC Poland.

I Studencka Konferencja "Mosty i Tunele"

Plakat wydarzenia

Koło Naukowe Mostowców z Wydziału Inżynierii Lądowej PW organizuje studenckie MiTy, czyli konferencję o mostach i tunelach. Na Politechnikę Warszawską zjadą się studenci z całego kraju, żeby podzielić się swoją wiedzą.

Inżynierowie, którzy oswajają przestrzeń

Beacon - urządzenie nadające nieprzerwanie sygnał Bluetooth

Wykorzystując nowoczesne technologie, bez problemu jesteśmy dzisiaj w stanie znaleźć konkretny budynek. Jak jednak poruszać się wewnątrz np. kilkudziesięciupiętrowego biurowca, wielopoziomowego centrum handlowego czy kamienicy pełnej zakamarków? Grupa specjalistów, w dużej mierze składająca się z absolwentów i studentów Politechniki Warszawskiej, wie, jak rozwiązać ten problem.

Zapraszamy do przeczytania najnowszego artykułu z cyklu BIT PW.

Warsaw Team w finale prestiżowego hackathonu dla superkomputerów

Michał Bedliński, student II roku z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW jest członkiem zespołu, który zakwalifikował się do finału ASC17 – prestiżowego turnieju dla młodych pasjonatów zainteresowanych tworzeniem oprogramowania dla superkomputerów.

Student PW bierze udział w symulacji wyprawy na Marsa

Michał Kazaniecki, student automatyki i robotyki na Wydziale Mechatroniki PW podczas misji

Polacy w amerykańskim ośrodku badawczym