Politechniczne atrakcje na Pikniku Naukowym

Piknik Naukowy

To już 21. edycja Pikniku Naukowego organizowanego przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Wśród wystawców nie może zabraknąć Kół Naukowych i Wydziałów z Politechniki Warszawskiej. Jakie atrakcje szykują dla młodych pasjonatów nauki?

Technologie z PW zaprezentują się na EXPO 2017

Wystawy EXPO od wieków są okazją nie tylko do prezentacji technologicznych dokonań, ale i zdrowego współzawodnictwa. W tym roku innowacje z całego świata będą zaprezentowane w Astanie w Kazachstanie. Politechnika Warszawska będzie przedstawiała nowatorski system optymalizacji spalania węgla w kotłach energetycznych.

Regaty o Puchar Rektora

W Ośrodku Wojskowej Akademii Technicznej nad Zalewem Zegrzyńskim już po raz czwarty odbędą się Regaty o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej.

Komercjalizacja badań naukowych – Babskie Spotkania na PW

O problemach i wyzwaniach związanych z komercjalizacją badań naukowych na podstawie swojego doświadczenia opowie Bizneswoman Roku 2016 w kategorii Start-up Roku, doktorantka Politechniki Warszawskiej na wydziale Inżynierii Chemicznej, Magdalena Janczewska.

Dziękujemy, że byliście z nami podczas Nocy Muzeów

Gmach Główny PW PW

Wspaniałe wynalazki, piękna architektura, niezwykłe historie – Politechnika Warszawska to miejsce magiczne. Mogli się o tym przekonać wszyscy, którzy 20 maja 2017 roku odwiedzili nasza Uczelnię podczas Nocy Muzeów.

Polskie studentki architektury wygrały międzynarodowy konkurs

Zwycięski projekt

Ich projekt obiektu sakralnego w Senegalu okazał się najlepszy. Koncepcję opracował trzyosobowy zespół LIAFINAND: Natalia Serafin (Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej), Paulina Górecka (Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej) oraz Anita Wiśniewska (Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej).

Piknik Edukacyjny "Od Mikro do Makro". Od zabawy do technologii

Czy nauka może być zabawą, a zabawa nauką? Jak przekonać dzieci i młodzież do zainteresowania zagadnieniami technicznymi? Zapraszamy na kolejną edycję Pikniku Edukacyjnego "Od Mikro do Makro", który w tym roku będzie przebiegał pod hasłem Od zabawy do technologii.

Czip BioSoC innowacją medyczną roku 2016

Soczewki FOCUSA rozdane

Rekrutacja wystartowała!

Dołącz do grona studentów PW

Koło Naukowe Druku 3D – wydrukuje wszystko to, co chcesz

Dr inż. Michał Kowalik, Ewelina Zaremba, Bruno Najder, Dawid Morawski i Mateusz Maszkowski podczas pracy

W trzy tygodnie stworzyli naturalnych rozmiarów ażurową replikę ferrari lusso. Zrobili ją, wykorzystując długopisy 3D. A to zaledwie jeden z wielu projektów, nad którymi pracowali lub cały czas pracują. Kolejka chętnych liczących na wsparcie przy kolejnych inicjatywach wciąż się wydłuża.

Zapraszamy do przeczytania najnowszego artykułu z cyklu BIT PW.