Politechnika Warszawska w rankingu "Web of Universities"

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

PW jest drugą uczelnią w Polsce i ósmą w regionie w najnowszym zestawieniu najbardziej widocznych szkół wyższych w sieci.

Narodowy Kongres Nauki – przyszłość szkolnictwa wyższego

Narodowy Kongres Nauki

W ubiegłym roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wspólnie z całym środowiskiem akademickim rozpoczęło prace nad nowymi podstawami prawnymi funkcjonowania polskiej nauki i szkolnictwa wyższego. Przedstawiamy program konferencji programowych Narodowego Kongresu Nauki na 2017 rok, podczas których mają zostać wypracowane założenia nowej ustawy o szkolnictwie wyższym

10 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku na PW

Zajęcia plastyczne

Seniorzy spotykają się już na Politechnice Warszawskiej od 10 lat. Uczą się obsługi komputera, języków obcych, biorą udział w wykładach, wycieczkach czy zajęciach sportowych. 24 stycznia 2017 roku odbędą się uroczyste obchody 10-lecia UTW.

Świętowaliśmy pierwsze urodziny CZIiTT PW

Anna Rogowska podsumowuje rok działalności CZIiTT-u

Były podsumowania dotychczasowej działalności i plany na przyszłość, wspomnienia i podziękowania – pracownicy Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprosili 17 stycznia 2017 roku do swojego nowoczesnego budynku, żeby wraz z gośćmi świętować pierwsze urodziny jednostki.

Najlepsze prace dyplomowe z optoelektroniki powstały na PW

Bartosz Janaszek i Andrzej Manujło

Aż pięcioro naszych studentów zostało docenionych w XXV Ogólnopolskim Konkursie im. Adama Smolińskiego na najlepszą pracę dyplomową z optoelektroniki obronioną w roku akademickim 2015/2016.

Konkurs fotograficzny "Moja Politechnika" rozstrzygnięty

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Znamy laureatów konkursu organizowanego przez Obrazowe Koło Naukowe RGB działające na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Styczeń na Politechnice Warszawskiej

Zobacz, co wydarzy się na naszej Uczelni

Rejestracja uzupełniająca na studia stacjonarne I st. na EiTI

Wydział EiTI

Od 17 stycznia 2017 roku będzie prowadzona uzupełniająca rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia rozpoczynające się w lutym 2017 roku na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Oto nowe władze Samorządu Studentów PW

Kolegium Senatorów SSPW 2017

Przewodniczącym SSPW w 2017 roku został wybrany Rafał Kryżman. Wyniki głosowania parlamentarzystów poznaliśmy 14 stycznia 2017 roku.

Kolejny sukces zespołu Hyper Poland

Projekt Hyper Poland

Zaproponowana przez ekipę Hyper Poland trasa Hyperloopa Warszawa – Wrocław jako jedyna z Polski oraz jedna z ośmiu z Europy znalazła się w półfinale konkursu Hyperloop One Global Challenge. Wyłoni on miejsca, w których zostaną przeprowadzone pierwsze testy Hyperloopa.