Konkurs programistyczny Campus App Challenge

Plakat hackathonu Campus App Challenge

W wielopiętrowych, zadaszonych obiektach, gdzie zawodzi GPS, doskonale radzi sobie mikrolokalizacja. Można ją wykorzystać, aby podnieść komfort przebywania w budynkach akademickich. Jak to zrobić? Sprawdzą uczestnicy hackathonu Campus App Challenge, który odbędzie się na Politechnice Warszawskiej.

Marcin Kaczkan: „Jak jest się zimą na K2, to musi być ciężko”

Marcin Kaczkan

Na co dzień zajmuje się optoelektroniką na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych i prowadzi zajęcia ze studentami. Bardziej ekstremalnych wrażeń szuka w wysokich górach. Pod koniec grudnia wyjedzie z polskim zespołem himalaistów do Karakorum, by po raz pierwszy w historii zdobyć zimą „górę gór” – K2. O tym, jak wyglądają przygotowania do takiej wyprawy, co dzieje się z organizmem człowieka na 8 tysiącach metrów oraz co czuje się po wejściu na szczyt i dlaczego nie jest to satysfakcja, mówi dr inż. Marcin Kaczkan.

W Pałacyku Rektorskim na PW powstanie Centrum Amerykańskie

Okazją do podpisania umowy o powstaniu Centrum Amerykańskiego w budynku Pałacyku Rektorskiego na terenie kampusu Politechniki Warszawskiej były obchody setnej rocznicy ustanowienia stosunków dyplomatycznych między Polską i USA. 6 grudnia 2017 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii odbyły się centralne obchody wydarzenia: "100 Lat Razem: Ludzie, Historia, Przyszłość".

Absolwenci PW wśród laureatów Złotego Medalu Chemii 2017

Instytut Chemii Fizycznej PAN w Warszawie oraz firma DuPont ogłosiły wyniki konkursu o Złoty Medal Chemii. Wśród zwycięskich prac znalazły się dwie należące do absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej.

Jeden doktorat z chemii, biologii i nauk technicznych – ruszyła rekrutacja

Probówki

Doktorat z trzech dziedzin: nauk chemicznych, biologicznych i technicznych? To możliwe! Dzięki ofercie trzech najlepszych jednostek badawczych ambitni naukowcy mogą rozwijać karierę naukową w ramach prestiżowych interdyscyplinarnych studiów doktoranckich TRI-BIO-CHEM. Rekrutacja trwa od 1 grudnia 2017 r. do 21 stycznia 2018 r.

PW wśród laureatów konkursu na Zintegrowane Programy Uczelni

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Dziesięć projektów nagrodzono w ramach III ścieżki w konkursie Zintegrowane Programy Uczelni. W tym gronie znalazła się także Politechnika Warszawska.

Podczas Kiermaszu Świątecznego PW zebraliśmy 23 620,50 zł!

Serdecznie dziękujemy za udział w naszej kweście. Dzięki Waszej hojności uda się sfinansować kilka stypendiów dla najzdolniejszych studentów PW. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

Nasza absolwentka laureatką konkursu Innowator Mazowsza

Dr inż. Iga Wasiak po odebraniu nagrody w kategorii Innowacyjny Młody Naukowiec

Dr inż. Iga Wasiak, która w tym roku obroniła swoją pracę doktorską na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW, otrzymała I nagrodę w kategorii Innowacyjny Młody Naukowiec w IX edycji konkursu Innowator Mazowsza.

Start-up z PW nagrodzony w konkursie "Diamenty Top Industry"

NanoThea - spółka spin-off wywodząca się z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej została uznana za start-up roku w konkursie organizowanym przez Executive Club - organizacją networkingową zrzeszającą przedstawicieli top managementu, reprezentujących najważniejsze polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa.

Rejestracja na studia stacjonarne I st. rozpoczynające się w semestrze letnim

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych zaprasza na studia rozpoczynające się od semestru letniego. Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia na tym wydziale rozpoczyna się 6 grudnia 2017 roku.