Laureatka Diamentowego Grantu z PW

Opublikowano: 06.08.2020 13:21

Milena Zuzanna Ojrzyńska - studentka Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej znalazła się w gronie laureatów programu Diamentowy Grant, prowadzonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Absolwentka Wydziału MiNI z nagrodą VCLA International Student Awards 2020

Opublikowano: 06.08.2020 09:34

Karolina Okrasa otrzymała wyróżnienie za pracę magisterską pt. Złożoność wariantów problemu homomorfizmu w wybranych klasach grafów w kategorii Outstanding Master Thesis Award. Praca została napisana pod kierunkiem dr. inż. Pawła Rzążewskiego. W tym roku w konkursie wyłonionych zostało dwóch laureatów. Karolina, obecnie doktorantka na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych, działa na pograniczu dwóch dyscyplin naukowych: matematyki i informatyki teoretycznej.

Nagrody za najlepsze artykuły naukowe

Opublikowano: 04.08.2020 13:07

Do końca października trwa nabór zgłoszeń do pierwszej edycji konkursu na najlepsze artykuły naukowe opublikowane w danym roku przez autorów z afiliacją Politechniki Warszawskiej. Program finansowany jest ze środków projektu "Inicjatywa doskonałości – Uczelnia Badawcza", realizowanego na Politechnice Warszawskiej.

Pozytywny wynik testu na koronawirusa w Politechnice Warszawskiej

Opublikowano: 04.08.2020 12:08

W związku z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa u pracownika Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej przypominamy o przestrzeganiu obwiązujących regulacji wprowadzonych na czas pandemii.

Nowe możliwości dla przyszłych (i obecnych) studentów PW

Opublikowano: 04.08.2020 11:47

9 lipca 2020 r. Komisja Europejska wyłoniła zwycięzców drugiej edycji konkursu „Uniwersytety europejskie”. Wśród laureatów znalazło się konsorcjum ENHANCE – European Universities of Technology Alliance, w skład którego wchodzi Politechnika Warszawska i 6 innych uczelni z Niemiec (Politechnika w Berlinie, Politechnika w Akwizgranie), Szwecji (Uniwersytet Techniczny Chalmersa w Göteborgu), Norwegii (Norweski Uniwersytet Naukowo-Techniczny w Trondheim), Włoch (Politechnika w Mediolanie) i Hiszpanii (Politechnika w Walencji), zajmujących czołowe miejsca w rankingach uczelni technicznych w swych krajach.

Nowe programy stypendialne dla doktorantów PW

Opublikowano: 04.08.2020 11:14

Uruchomiliśmy dodatkowe formy wsparcia dla doktorantów ze Szkół Doktorskich. Program stypendiów jest finansowany ze środków projektu "Inicjatywa doskonałości – Uczelnia Badawcza", realizowanego na Politechnice Warszawskiej.

Trwa rekrutacja na studia

Opublikowano: 03.08.2020 14:34

Zostań studentem / doktorantem PW!

Pierwsze pół roku projektu „Inicjatywa doskonałości - Uczelnia Badawcza”

Opublikowano: 03.08.2020 12:33

Politechnika Warszawska znalazła się w gronie 10 laureatów konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Inicjatywa doskonałości - Uczelnia Badawcza”. Jakie działania już zostały zrealizowane? Nad czym pracują poszczególne zespoły? Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem ostatnich miesięcy.

Politechnika Warszawska z bardzo wysoką oceną w konkursie Unii Europejskiej „Uniwersytety europejskie”

Opublikowano: 03.08.2020 10:44

Komisja Europejska wyłoniła 24 zwycięzców drugiej edycji konkursu „Uniwersytety europejskie”, którzy w nadchodzących 3 latach otrzymają 5 milionów euro z przeznaczeniem na strategiczny rozwój współpracy.

Uroczystości 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na PW

Opublikowano: 31.07.2020 19:03

To już tradycja, że co roku w przededniu rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego spotykamy się na naszym Kampusie Centralnym, pod pomnikiem batalionu "Golski", by uczcić pamięć uczestników Powstania i dziękować bohaterom, którzy wciąż są wśród nas.