O nas

Politechnika Warszawska jest uczelnią, która od lat kształci kolejne pokolenia inżynierów i nie tylko inżynierów oraz prowadzi ważne badania, głównie z obszaru nauk technicznych.

Naszą największą dumą są ludzie – studenci, doktoranci, pracownicy, absolwenci – kreatywni, zaangażowani, pełni pasji, realizujący wyjątkowe projekty, odnoszący sukcesy, otwarci na potrzeby społeczeństwa i gotowi sprostać wyzwaniom współczesności. Dlatego cały czas rozwijamy nasze kompetencje i infrastrukturę. Zależy nam, by Politechnika była znana nie tylko jako uczelnia, ale także jako ośrodek innowacyjności i przedsiębiorczości oraz ceniony partner do współpracy badawczej i biznesowej.

Politechnika Warszawska oparta jest na dwóch filarach: dydaktyce i badaniach.

Możemy śmiało powiedzieć, że kształcimy przez całe życie. Mamy przedszkole i współpracujemy z wieloma szkołami. Oferujemy kilkadziesiąt kierunków studiów I stopnia i jednolitych oraz II stopnia (także w języku angielskim) i rozwój naukowej kariery w Szkole Doktorskiej. Na spragnionych wiedzy czeka także bogata oferta studiów podyplomowych. Po okresie intensywnej działalności zawodowej zapraszamy natomiast do naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Procesy badawcze toczą się głównie w laboratoriach, warsztatach i pracowniach. Prowadzą je nasze Wydziały i Kolegium oraz uczelniane centra badawcze. Wszystkie one są wspierane przez biura i działy zajmujące się administracją, finansami, tłumaczeniami, wydawaniem publikacji, ich ewidencją, ochroną własności intelektualnej, współpracą z biznesem czy promocją.

Na Politechnice realizowane są setki projektów krajowych i międzynarodowych. Co roku powstaje po kilka tysięcy publikacji i przybywa po kilkadziesiąt nowych patentów.

Politechnika Warszawska to prawdziwa mozaika tematów, pomysłów, spraw. Ponad 22 tysiące studentów, około tysiąc doktorantów i ponad 5 tysięcy pracowników każdego dnia pracuje, by ten jeden uczelniany organizm działał na jak najwyższych obrotach, i to bez zadyszki.