Ciepłownictwo i ogrzewnictwo, auditing energetyczny oraz świadectwa charakterystyki energetycznej
Studia adresowane są głównie do eksploatatorów źródeł ciepła, sieci ciepłowniczych i instalacji odbiorczych, inżynierów zajmujących się projektowaniem i modernizacją zarówno systemów ciepłowniczych, wewnętrznych instalacji centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz ciepła technologicznego. Zgłębisz takie zagadnienia jak charakterystyka energetyczna i audyt energetyczny budynków, budownictwo pasywne i energooszczędne, alternatywne i odnawialne źródła energii, wykonywanie audytu efektywności energetycznej, problemy efektywności energetycznej w przedsiębiorstwie, eksploatacja systemów ciepłowniczych, regulacja i sterowanie pracą węzłów cieplnych i instalacji c.o. czy niekonwencjonalne źródła ciepła. Poznasz problemy związane z wdrożeniami dyrektyw Unii Europejskiej i nowych norm PN-EN, poszerzysz wiedzę z zakresu wymiany ciepła, ciepłownictwa, ogrzewnictwa. Odbędziesz szkolenie/warsztaty w zakresie obsługi programów Audytor OZC, SET i SCW
Wykłady oraz zajęcia teoretyczne prowadzone są w formie zdalnej, a zajęcia laboratoryjne i warsztatowe (praktyczne) w formie stacjonarnej.
Więcej informacji na stronie.
Kontakt:
- tel. 22 234 72 63, 22 234 75 97
- olgierd.niemyjski@pw.edu.pl, iwona.latecka@pw.edu.pl
Studia przygotowują do wykonania audytów energetycznych i projektów prac modernizacyjnych w systemach ciepłowniczych, źródłach ciepła i instalacjach wewnętrznych centralnego ogrzewania budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej.
Otrzymasz zaświadczenie o ukończeniu kursu auditingu energetycznego oraz uprawnienia do wpisu do wykazu osób uprawnionych do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej budynków. Otrzymasz także certyfikaty uczestnictwa w szkoleniach/warsztatach w zakresie wykorzystania programów Audytor w projektowaniu i analizie pracy instalacji c.o. i sieci ciepłowniczych oraz obliczaniu zapotrzebowania na energię budynków.
Kontakt:
- (22) 234 75 97
- iwona.latecka@pw.edu.pl
2 semestry (zajęcia w trybie hybrydowym)
W studiach mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły studia wyższe 1. lub 2. stopnia (licencjackie, inżynierskie, magisterskie).
Wymagane dokumenty:
- wniosek o przyjęcie na studia podyplomowe (wygenerowany z systemu IRK),
- odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych.