Nasza doktorantka wśród półfinalistów FameLabu

Anna Sibilska-Mroziewicz z Politechniki Warszawskiej jest półfinalistką tegorocznej edycji FameLab

Już 24 lutego 2018 roku, w godzinach 13.00 – 19.00 w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się półfinał konkursu FameLab. Wśród półfinalistów znalazła się również doktorantka Politechniki Warszawskiej.

Jak mówić o nauce w przystępny i atrakcyjny sposób? Już w najbliższą sobotę przekonają się o tym wszyscy uczestnicy półfinału FameLab 2018, którzy będą mogli posłuchać 3-minutowych wystąpień 25 wybitnych naukowców.

Wśród półfinalistów konkursu znalazła się doktorantka Politechniki Warszawskiej –  mgr inż. Anna Sibilska-Mroziewicz, która już jako dziecko uwielbiała rozwiązywać zadania techniczne kredą na tablicy. Dzisiaj robi to samo ucząc mechaniki na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Swoją pracę traktuje jako pasję i czerpie dużo radości zarówno z uczenia innych, jak i poszerzania własnych kompetencji. W swoich dociekaniach naukowych zajmuje się modelowaniem zagadnień mechanicznych, metodą elementów skończonych oraz nadprzewodnictwem i lewitacją magnetyczną. Na co dzień stara się dużo uśmiechać, pomagać ludziom dookoła, nie brać życia zbyt serio i cieszyć się z każdej chwili. Wolny czas najbardziej lubi spędzać ze swoją rodziną, mężem Grzesiem i dwójką cudownych dzieci: Piotrusiem i Przemkiem.

FameLab Poland to polska edycja międzynarodowego konkursu dla naukowców. W Polsce organizują go wspólnie Centrum Nauki Kopernik i British Council. W ciągu 6 lat do polskiej edycji konkursu zgłosiło się blisko 500 naukowców. Już 24 lutego odbędzie się siódmy półfinał konkursu FameLab. Wstęp wolny.

Patronat honorowy: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Partner: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, The Kosciuszko Foundation.

Więcej informacji oraz sylwetki wszystkich półfinalistów na Facebooku FameLabu.