Znak Politechniki Warszawskiej

Sport

Medale PW w AMP w Aerobiku Sportowym

Medaliści AMP w Aerobiku Sportowym w rywalizacji par

Dwa srebrne i trzy brązowe medale wśród wszystkich typów uczelni - to dorobek naszych zawodników w Akademickich Mistrzostwach Polski w Aerobiku Sportowym. Politechnika Warszawska zdominowała do tego rywalizację wśród uczelni technicznych.

Nasz student najlepszy w Akademickich Mistrzostwach Polski

Medaliści wyścigu ze staru wspólnego

Krzysztof Łukasik całkowicie zdominował rywalizację mężczyzn w Akademickich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim. Student Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej najpierw był najlepszy w wyścigu na czas, a potem wygrał też wyścig ze startu wspólnego.

Medale PW w AMP w Trójboju Siłowym

Medaliści AMP w Trójboju Siłowym w klasyfikacji drużynowej mężczyzn

Pięć medali indywidualnie i jeden w klasyfikacji drużynowej - to dorobek zawodników Politechniki Warszawskiej w Akademickich Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym, które odbyły się w Katowicach (4-6 maja 2018 roku).

Drużyna z PW najlepsza w AMWiM w Piłce Nożnej

piłka nożna

Nasi piłkarze zdobyli złoty medal Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza. Zwycięstwo zapewnili sobie w ostatniej kolejce spotkań, gdy 3:2 pokonali bezpośredniego rywala w walce o mistrzostwo - zespół ze Szkoły Głównej Handlowej.

Pływacy z PW z medalami Akademickich Mistrzostw Polski

Michał Bielawski na 100 m stylem dowolnym oraz męska sztafeta 4x50 m stylem dowolnym stanęli na podium Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu. Politechnika Warszawska znalazła się też wśród najlepszych drużyn w klasyfikacji uczelni technicznych.

Medale wioślarzy w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza

Reprezentanci PW z medalami Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Ergometrze Wioślarskim

Znamy medalistów Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Ergometrze Wioślarskim. W zawodach z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Politechniki Warszawskiej.

Udany występ w AMP we Wspinaczce Sportowej

Mikołaj Nowotnik z Politechniki Warszawskiej zdobył srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski we Wspinaczce Sportowej w konkurencji bouldering.

Sukces w AMP w brydżu sportowym

Zawodnicy w trakcie AMP w brydżu sportowym

Reprezentujący Politechnikę Warszawską Filip Parol i Krystian Bączek zdobyli brązowy medal w turnieju par podczas Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym.

Nasza studentka z dwoma medalami AMP w Narciarstwie

Medalistki AMP 2018 w slalomie gigancie

Zuzanna Czapska wygrała rywalizację w slalomie gigancie i była trzecia w slalomie.

Sukcesy naszych szachistów w Akademickich Mistrzostwach Polski

Szachy

Reprezentacja Politechniki Warszawskiej wygrała rozrywki drużynowe, a Kacper Żochowski był trzeci w turnieju mężczyzn.

Złoty medal w Akademickich Mistrzostwach Polski FTS w Tańcu Sportowym

Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska

Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska – para reprezentująca Politechnikę Warszawską nie miała sobie równych w tańcach latynoamerykańskich.

Wojciech Bógdał mistrzem Europy

Medaliści mistrzostw Europy

Student mechaniki i budowy maszyn w Filii PW w Płocku wygrał VI Motoparalotniowe Mistrzostwa Europy, które odbyły się w Břeclav (Czechy).

Damian Czykier brązowym medalistą Uniwersjady

Damian Czykier na podium Uniwersjady w Tajpej

Student Wydziału Inżynierii Lądowej PW zajął w Tajpej trzecie miejsce w biegu na 110 m przez płotki.

Dwóch naszych studentów w kadrze Polski na Uniwersjadę

Plakat Uniwersjady w Tajpej

Damian Czykier i Kacper Sierakowski będą reprezentować Politechnikę Warszawską w XXIX Letniej Uniwersjadzie w Tajpej (19-30 sierpnia 2017).

Damian Czykier półfinalistą mistrzostw świata

Damian Czykier na stadionie w Londynie

Pierwsza niedziela odbywających się w Londynie Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce przyniosła nam sporo emocji - na bieżni moglibyśmy bowiem oglądać naszego studenta. Damian Czykier zakończył swój udział w zawodach na półfinale. Ostatecznie zajął 14. miejsce.

Damian Czykier znów najlepszy w mistrzostwach Polski

Damian Czykier cieszy się ze złotego medalu mistrzostw Polski

Student Wydziału Inżynierii Lądowej potwierdził, że jest obecnie najlepszy w kraju w biegu na 110 m przez płotki. Do sukcesu indywidualnego dołożył zwycięstwo wraz z kolegami w sztafecie 4x100 m. Tak jak przed rokiem, z mistrzostw Polski wraca więc z dwoma złotymi medalami.

Wojciech Bógdał najlepszy w Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich

Wojciech Bógdał na podium The World Games 2017

Motoparalotniarz i student Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku zdobył złoty medal podczas odbywających się we Wrocławiu The World Games - 10. Światowych Igrzyskach Sportowych.

Medale w Akademickich Mistrzostwach Polski w Strzelectwie Sportowym

Medaliści AMP w Strzelectwie Sportowym

Mateusz Michalak, który studiuje budownictwo w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku, dwukrotnie znalazł się na podium Akademickich Mistrzostw Polski w Strzelectwie Sportowym w Myślenicach.

Sukces studentów z Koła Naukowego Lotników

Medaliści XI Akademickich Mistrzostw Polski na Celność Lądowania

Jakub Kęciek, Jan Oleszczuk i Piotr Rybka zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej XI Akademickich Mistrzostw Polski na Celność Lądowania. Wszyscy trzej to studenci Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Podium w Akademickich Mistrzostwach Polski w Żeglarstwie

Najlepsze załogi AMP w Żeglarstwie

Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej Akademickich Mistrzostw Polski w Żeglarstwie, które odbyły się na jeziorze Niegocin (22-25 maja 2017 roku). W klasyfikacji obejmującej uczelnie techniczne uplasowaliśmy się na drugiej pozycji.

Nasi lekkoatleci z medalami w Akademickich Mistrzostwach Polski

Najlepsze męskie drużyny Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce

Najwięcej powodów do radości miał Damian Czykier, który został królem sprintu - wygrał bieg na 100 m. Ponadto męska drużyna z Politechniki Warszawskiej zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i była trzecia również wśród uczelni technicznych.

Regaty o Puchar Rektora

W Ośrodku Wojskowej Akademii Technicznej nad Zalewem Zegrzyńskim już po raz czwarty odbędą się Regaty o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej.

Kolarze górscy na medal

Medaliści AMP 2017 w kolarstwie górskim w wyścigu ze startu wspólnego: Karol Michalski, Piotr Konwa i Krzysztof Łukasik

Krzysztof Łukasik zdobył srebrny medal w wyścigu ze startu wspólnego w Akademickich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim. W klasyfikacji generalnej męskich drużyn nasi reprezentanci także zajęli drugie miejsce. Wyprzedzili ich tylko kolarze z Uniwersytetu Warszawskiego, co oznacza, że PW wygrała w kategorii uczelni technicznych.

Medale w AMP w Trójboju Siłowym

Reprezentanci PW wraz z trenerami

Kolejny sukces reprezentantów Politechniki Warszawskiej w Akademickich Mistrzostwach Polski. Nasi zawodnicy trójboju siłowego wywalczyli w Katowicach (5-7 maja 2017 roku) trzy medale indywidualnie, a do tego zespołowo zajęli trzecie miejsce wśród uczelni technicznych.