Obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Pomnik Batalionu "Golski" znajduje się między Gmachem Głównym a Wydziałem Chemicznym, fot. BPI

Jak co roku, na przełomie lipca i sierpnia wspominamy ludzi, którzy lata temu stanęli w obronie powstańczej Warszawy. Zaciekłe walki toczyły się również na terenie Politechniki Warszawskiej. Obszaru uczelni bronił 3 Batalion Pancerny AK z kpt. Stefanem Golędzinowskim „Golskim” w roli dowódcy.

Rocznicowe uroczystości na Politechnice Warszawskiej rozpoczną się 31 lipca 2018 roku o godz. 16.30 pod Nowym Pomnikiem na terenie Kampusu Centralnego PW. Przedstawiciele kombatantów oraz różnych grup związanych z Politechniką złożą pod Pomnikiem kwiaty i zapalą znicze. Na godz. 17.15 zaplanowane są uroczystości na Wydziale Architektury PW, gdzie w czasie Powstania mieścił się szpital. Potem, o godz. 18.30 w kościele Najświętszego Zbawiciela rozpocznie się msza święta.

1 sierpnia 2018 roku – w dniu 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – uroczystości odbywać się będą na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Rozpoczną się o godz. 16.30 spotkaniem przy Pomniku Batalionu „Golski”. O godz. 17.00 początek uroczystości centralnych.

Na obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zaprasza środowisko 3 Batalionu Pancernego AK „Golski” oraz 7 Pułku Ułanów Lubelskich AK „Jeleń”.