Koncert Werchowyny w Gmachu Głównym PW

Koncerty zespołu Werchowyna w Gmachu Głównym PW słyną z niepowtarzalnej atmosfery i wyjątkowych pieśni a cappella, fot. BPI

W Dużej Auli Gmachu Głównego PW odbył się wczoraj występ zespołu Werchowyna, podczas którego zaprezentowane zostały łemkowskie, ukraińskie, huculskie pieśni liryczne i wielkopostne.

Werchowynę stworzyli na początku lat 90. studenci warszawskich uczelni, związani ze środowiskiem Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich. Fascynaci wszystkiego, co z życiem w górach związane, zaczynali od wykonywania pieśni zasłyszanych podczas wędrówek górskich. Obecni członkowie Werchowyny skupiają się na śpiewie a cappella i pieśniach wielogłosowych Słowian wschodnich.

Podczas występu, który miał miejsce 4 kwietnia, tradycyjnie już zostały zapalone symboliczne świece, w blasku których koncertowi przysłuchiwały się setki gości zgromadzonych w Dużej Auli i krużgankach Gmachu Głównego PW.