Znak Politechniki Warszawskiej

Aktualności

Rozdaliśmy nagrody w konkursie "Dom jutra"

– Realizacja rządowego programu mieszkaniowego jest wielkim wyzwaniem cywilizacyjnym – powiedział Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, podczas wręczenia nagród laureatom konkursu „Dom jutra. Model budownictwa dostępnego”. - Dlatego cieszę się, że w dyskusję o wizji dostępnego cenowo budownictwa mieszkaniowego tak licznie włączyli się młodzi profesjonaliści – studenci, doktoranci i absolwenci uczelni wyższych. 

Wielcy muzycy w Dużej Auli

Za nami setny koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. Na scenie, tym razem w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej, wystąpili znani naszej publiczności artyści. Setny koncert był retrospektywą dotychczasowych występów. Wydarzenie rozpoczęło uczelniane obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bal Karnawałowy Wydziału Chemicznego

Spotkanie się ze znajomymi, okazja do powspominania starych czasów i zabawy w doborowym towarzystwie – zapraszamy do udziału w Balu Karnawałowym Chemików. Bal odbędzie się 27 stycznia 2018 r. od godz. 20:00 w Auli Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Znamy najlepsze licea i technika w Polsce

Poznaliśmy wyniki XX Jubileuszowego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Wśród najlepszych szkół średnich w Polsce są placówki z patronatem PW.

Poznamy najlepsze licea i technika w Polsce

Gala "Perspektyw" na Politechnice Warszawskiej

Nagroda w konkursie fotograficznym dla pracownika PW

Dr inż. arch. Krzysztof Koszewski, Prodziekan ds. Studiów Wydziału Architektury PW, podczas pobytu w Pekinie wykonał serię zdjęć o tematyce architektonicznej. Jego fotografie doceniło jury konkursu organizowanego przez portal eBeijing i przyznało mu pierwsze miejsce.

Nowy wymiar współpracy między Skanska S.A. a Politechniką Warszawską

Rozpoczynamy nowy wymiar współpracy ze Skanska S.A.. Wspólnie będziemy rozwijać nowoczesne technologie w zakresie: zielonego i zrównoważonego budownictwa, technologii asfaltowych i betonowych, geotechniki, geofizyki oraz BIM.

Wielka Muzyka w Małej Auli po raz setny!

Krzysztof Penderecki

Rozpoczynamy obchody stulecia odzyskania niepodległości

Ruszył system BiblioWawa

W grudniu uruchomiono System Wypożyczeń Warszawskich (BiblioWawa), który umożliwia studentom i pracownikom warszawskich uczelni wypożyczanie książek z bibliotek szkół wyższych, biorących udział w projekcie, na zasadzie wzajemności. W przedsięwzięciu bierze udział m.in. Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej.

​Poznaliśmy zwycięskie prace w konkursie "Dom jutra"

Przed uczestnikami konkursu stanęło zadanie poszukiwania nowatorskich rozwiązań w zakresie dostępnego mieszkalnictwa przyszłości. Do konkursu zgłosiło się aż 160 studentów lub grup projektowych. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia na łączną kwotę 70 tys. zł.

Politechnika dołącza do Wigilijnej Aukcji na Karowej

Od 10 lat Samorząd Studentów Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego organizuje Wigilijną Aukcję na Karowej. 20 grudnia odbędzie się licytacja wyjątkowych gadżetów, w tym przekazanych przez władze Politechniki Warszawskiej.

Podsumowanie 2017 roku na Politechnice Warszawskiej

Gmach Główny PW

Zobaczcie, co działo się w naszej Uczelni

Prezentacja o PW w Galerii Wzornictwa Polskiego

Galeria Wzornictwa Polskiego Muzeum Narodowe

Muzeum Narodowe w Warszawie otworzyło nową wystawę stałą – Galerię Wzornictwa Polskiego. System Identyfikacji Wizualnej PW został wyróżniony przez kuratorów wystawy i jest pokazany w galerii w formie prezentacji.

Grudniowe promocje doktorskie i habilitacyjne 2017

- To będzie trudny rok, ale niezwykle inspirujący, wpływający na wiele kolejnych lat - mówił prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej podczas ostatniej w tym roku uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych.

Wigilia Ogólnouczelniana

18 grudnia, godz. 17.00

Gwiazdka Fundacji One Day – setki spełnionych marzeń

Jeden dzień, jedno miejsce, jeden cel – 850 spełnionych marzeń. Fundacja One Day kolejny raz pokazała, że jeden dzień może zmienić czyjś świat na lepszy. Finał akcji odbył się w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej.

Marcin Kaczkan: „Jak jest się zimą na K2, to musi być ciężko”

Marcin Kaczkan

Na co dzień zajmuje się optoelektroniką na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych i prowadzi zajęcia ze studentami. Bardziej ekstremalnych wrażeń szuka w wysokich górach. Pod koniec grudnia wyjedzie z polskim zespołem himalaistów do Karakorum, by po raz pierwszy w historii zdobyć zimą „górę gór” – K2. O tym, jak wyglądają przygotowania do takiej wyprawy, co dzieje się z organizmem człowieka na 8 tysiącach metrów oraz co czuje się po wejściu na szczyt i dlaczego nie jest to satysfakcja, mówi dr inż. Marcin Kaczkan.

W Pałacyku Rektorskim na PW powstanie Centrum Amerykańskie

Okazją do podpisania umowy o powstaniu Centrum Amerykańskiego w budynku Pałacyku Rektorskiego na terenie kampusu Politechniki Warszawskiej były obchody setnej rocznicy ustanowienia stosunków dyplomatycznych między Polską i USA. 6 grudnia 2017 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii odbyły się centralne obchody wydarzenia: "100 Lat Razem: Ludzie, Historia, Przyszłość".

PW wśród laureatów konkursu na Zintegrowane Programy Uczelni

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Dziesięć projektów nagrodzono w ramach III ścieżki w konkursie Zintegrowane Programy Uczelni. W tym gronie znalazła się także Politechnika Warszawska.

Podczas Kiermaszu Świątecznego PW zebraliśmy 23 620,50 zł!

Serdecznie dziękujemy za udział w naszej kweście. Dzięki Waszej hojności uda się sfinansować kilka stypendiów dla najzdolniejszych studentów PW. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

PW jedną z najpopularniejszych uczelni wśród kandydatów

Studenci w Gmachu Głównym

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowało rekrutację na rok akademicki 2017/2018. Ze zgromadzonych danych wynika, że na studia stacjonarne pierwszego stopnia na PW odnotowano 47 116 zgłoszeń. To najwyższa liczba zgłoszeń spośród wszystkich polskich uczelni.

Grudzień na Politechnice Warszawskiej

Co wydarzy się na PW na koniec 2017 roku?

Rektor PW dołącza do akcji #trzymamstronekobiet

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt dołącza do akcji "Trzymam stronę kobiet - 16 dni przeciw przemocy 2017" i zachęca do wsparcia kampanii koordynowanej w Polsce przez Rzecznika Praw Obywatelskich.

Druga ustawa o innowacyjności podpisana w Politechnice Warszawskiej

Prezydent RP Andrzej Duda, w obecności Wicepremiera Jarosława Gowina, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podpisał drugą ustawę o innowacyjności. Spotkanie odbyło się 24 listopada 2017 roku w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Warszawska wśród najbardziej prodoktoranckich uczelni

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

W tym roku już po raz dziesiąty odbył się konkurs na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię w Polsce – PRODOK. Politechnika Warszawska zajęła w nim trzecie miejsce, ex aequo z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.