Znak Politechniki Warszawskiej

Aktualności

Uroczysty Koncert Wigilijny

Politechnika Warszawska

Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Jan Szmidt i Prezes Zarządu Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, Jan Styliński we współpracy z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Politechniki Warszawskiej oraz Akademickim Stowarzyszeniem Katolickim Soli Deo serdecznie zapraszają na Wigilię Ogólnouczelnianą - Uroczysty Koncert Wigilijny.

Ponad 28 tys. – tyle zebraliśmy podczas Kiermaszu Świątecznego PW

Nasze stoisko opanowaly tłumy studentów i pracowników PW, fot. BPI

Podczas tegorocznej, już czwartej edycji charytatywnego Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej zebraliśmy rekordową sumę 28 222,50 zł! Dzięki Waszej hojności uda się sfinansować kilka stypendiów dla najzdolniejszych studentów PW. Serdecznie dziękujemy za udział w naszej kweście.

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej z Grand Prix Polskiej Chóralistyki

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej, fot. Przemysław Bloch

W muzycznej konfrontacji rywalizowały ze sobą zespoły zwycięzców sześciu najstarszych polskich konkursów chóralnych.

Koncert "Listy do Niepodległej"

Koncert "Listy do Niepodległej" odbędzie się 15 grudnia 2018 r. fot. OWPW

Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z Samorządem Studentów zapraszają na CVII koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli – "Listy do Niepodległej". Widowisko artystyczne odbędzie się 15 grudnia 2018 r. o godzinie 19:00 w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej.

Seminarium Uczelniane. Wdrażanie Ustawy 2.0 w Politechnice Warszawskiej

Seminarium dotyczące Ustawy 2.0 odbędzie się 11 grudnia o godzinie 16.30.

Serdecznie zapraszamy pracowników, studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej na Seminarium Uczelniane dotyczące problematyki wdrażania Ustawy 2.0 w naszej Uczelni.

Nagroda „Pro Juvenes” dla Rektora Politechniki Warszawskiej, profesora Jana Szmidta.

Profesor Jan Szmidt, Rektor PW, podczas VI Gali "Pro Juvenes", fot. rzecznik MNiSW

Podczas VI Gali Nagród Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes”, która odbyła się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, przyznano statuetki w trzynastu kategoriach. Wyróżniono tym samym szczególnie aktywnych studentów, prowadzone przez nich inicjatywy, a także podmioty wspierające działalność młodych ludzi.

Wyróżnienie FLEET LEADER 2018 dla Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej

Nagroda FLEET LEADER 2018 została przyznana Wydziałowi Transportu PW, fot. fleet.com.pl

Podczas targów FLEET MARKET 2018 wręczono nagrody osobom i instytucjom, które mają na koncie wyjątkowe osiągnięcia związane z branżą motoryzacyjną i flotową.

Ustawa 2.0 - Politechnika Warszawska uruchomiła nową witrynę internetową

Źródło: Biuro Rektora

Politechnika Warszawska rozpoczęła wdrażanie zmian organizacyjnych wynikających z konieczności dostosowania uczelni do przepisów związanych z wejściem w życie nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Święto Politechniki Warszawskiej – relacja i zdjęcia

XIII Bieg o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej

Główne obchody Święta Uczelni już za nami. Zapraszamy do przeczytania relacji z najważniejszych wydarzeń i zobaczenia zdjęć.

PW i UW najbardziej prodoktoranckimi uczelniami

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

W tym roku już po raz jedenasty odbył się konkurs na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię w Polsce – PRODOK. Politechnika Warszawska i Uniwersytet Warszawski zajęły w nim ex aequo pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Uniwersytet Jagielloński, a na trzeciej - ex aequo - Warszawski Uniwersytet Medyczny i Politechnikę Gdańską.

Przedłużamy termin składania projektów do Budżetu Partycypacyjnego PW

Budżet Partycypacyjny PW

Politechnika Warszawska to nie tylko miejsce, w którym zdobywa się wykształcenie. To również centrum wspierania ambitnych i kreatywnych osób. To właśnie dla nich nasza Uczelnia uruchomiła Budżet Partycypacyjny Politechniki Warszawskiej.

Po raz trzeci wręczyliśmy Stypendium pod choinkę

Prorektor ds. Studiów Profesor Krzysztof Lewenstein, Kierownik Biura ds. Promocji i Informacji Urszula Deblessem oraz Prezes Fundacji Politechniki Warszawskiej Jerzy Baranowski wraz z laureatami Stypendium pod choinkę, fot. BPI

Podczas tegorocznej Gali Złotej Kredy wręczone zostało Stypendium pod choinkę. Wyróżnienie otrzymali najzdolniejsi i najaktywniejsi studenci Politechniki Warszawskiej. Stypendium zasiliły kwoty zebrane podczas Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej.

Gala Złotej Kredy 2018

Fot. BPI

Już po raz dziesiąty, w ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej, studenci wyróżnili najlepszych ich zdaniem wykładowców i prowadzących ćwiczenia, laboratoria, projekty lub seminaria. Laureatów Złotej Kredy poznaliśmy podczas uroczystej gali w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej – 17 listopada 2018 roku.

Pełen ciekawostek spacer po Politechnice Warszawskiej

Wycieczkę po Kampusie Centralnym PW poprowadziła Hanna Dzielińska, popularyzatorka historii miasta, fot. BPI

Dziesiątki zainteresowanych historią uczelni i jej architekturą pojawiły się na czwartkowym spacerze towarzyszącym obchodom Święta PW. Przewodniczką wycieczki została Hanna Dzielińska, dziennikarka, varsavianistka i popularyzatorka historii miasta.

PW świętuje swój dzień z Legią Akademicką

Fot. Biuro Rektora

Dzień Politechniki Warszawskiej obchodzony tradycyjnie 15 listopada, w roku 2018 realizowany jest w ramach stulecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Ten doniosły jubileusz świętowaliśmy wraz z setną rocznicą utworzenia Legii Akademickiej.

Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny PW

Zapraszamy na Kiermasz!

3-4 grudnia 2018 r.

"Ławka z historią" – tabliczki pamiątkowe zostały zaprezentowane

Tabliczki z biogramami znajdują się na ławkach Kampusu Centralnego PW

W środę 14 listopada na ławkach znajdujących się przed gmachem Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej zostały odsłonięte specjalne tabliczki z krótkimi biogramami patronów – profesorów, naukowców, wynalazców, organizatorów uczelnianego życia i wybitnych specjalistów związanych z uczelnią. Wydarzenie jest elementem obchodów Święta Politechniki Warszawskiej.

Sonda niepodległościowa

11 listopada 2018 r. obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przeprowadziliśmy specjalną sondę, w której odpowiedzi udzielali członkowie społeczności Politechniki Warszawskiej.

Wielka muzyczna triada na PW

Fot. BPI

9, 16 i 21 listopada 2018 r. – trzy koncerty, znakomici artyści i piękno politechnicznej architektury. Zapraszamy do spędzenia listopadowych wieczorów z PW.

Awans PW w rankingu QS EECA

Gamch Główny Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska zajęła 15. miejsce w rankingu uczelni z krajów rozwijającej się Europy i centralnej Azji. W stosunku do ubiegłorocznego zestawiania awansowała o cztery pozycje.

Zapraszamy na Galę Złotej Kredy i rozdanie Stypendium pod Choinkę

Fot. BPI

W ramach tegorocznych obchodów Święta Politechniki Warszawskiej, 17 listopada o godz. 15.00, podczas Gali Złotej Kredy w Małej Auli Gmachu Głównego zostaną przyznane nagrody dla najlepszych wykładowców i prowadzących ćwiczenia, laboratoria lub projekty. Podczas tego samego wydarzenie zostaną również wręczone Stypendia pod Choinkę dla zdolnych studentów. Pieniądze na ten cel zostały zebrane podczas zeszłorocznego Kiermaszu Świątecznego PW.

Wyróżnienie rządu japońskiego dla profesora Ryszarda Jabłońskiego

Order Wschidzącego Slońca, Zlote Promienie ze Wstęgą, fot. japonia.org.pl

Rząd Japonii ogłosił, że postanawia odznaczyć Orderem Wschodzącego Słońca, Złote Promienie ze Wstęgą, prof. nzw. dr. hab. inż. Ryszarda Jabłońskiego. Profesor jest związany z Wydziałem Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Spełniaj marzenia z Fundacją One Day i Politechniką Warszawską

Jeden dzień, jedno miejsce, jeden cel – setki spełnionych marzeń, fot. One Day

Już 11 grudnia 2018 roku magia zawita do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. To właśnie tego dnia odbędzie się Gwiazdka Fundacji One Day. Politechnika Warszawska jest Partnerem Strategicznym Projektu.

Spacer z przewodnikiem z okazji Święta Politechniki Warszawskiej

Fot. BPI

W ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej zapraszamy na zwiedzanie PW z przewodnikiem. Spacer rozpocznie się 15 listopada 2018 r. o godzinie 15.00 i potrwa około dwóch godzin. Druga tura ruszy o godzinie 17.00.

Studenci PW podnoszą kompetencje wymagane przez pracodawców

Zdjęcie zrobione na Litwie w Możejkach w Rafinerii PKN ORLEN, fot. nadesłane

Istotnym elementem kształtowania kompetencji potrzebnych polskim pracodawcom jest zapoznanie się z praktykami rozwiniętych gospodarek EU. Politechnika Warszawska ma liczne międzynarodowe umowy partnerskie o wymianie studentów oraz współpracuje z przedstawicielami pracodawców. Dlatego też pod koniec października sześćdziesięciu studentów oraz dwóch opiekunów naukowych z Wydziału Inżynierii Produkcji (prof. nzw. Kazimierz Waćkowski oraz dr Michał Bańka) uczestniczyli w wizytach studyjnych w zagranicznych dużych przedsiębiorstwach m.in Orlen Lietuva w Możejkach, Silputa, Tallink Silja Line, Viking Line, Grida, Allergomedica, Svyturys Alus, Aldaris.