Znak Politechniki Warszawskiej

Uczelnia

Aktualności

Pełen ciekawostek spacer po Politechnice Warszawskiej

Wycieczkę po Kampusie Centralnym PW poprowadziła Hanna Dzielińska, popularyzatorka historii miasta, fot. BPI

Dziesiątki zainteresowanych historią uczelni i jej architekturą pojawiły się na czwartkowym spacerze towarzyszącym obchodom Święta PW. Przewodniczką wycieczki została Hanna Dzielińska, dziennikarka, varsavianistka i popularyzatorka historii miasta.

PW świętuje swój dzień z Legią Akademicką

Fot. Biuro Rektora

Dzień Politechniki Warszawskiej obchodzony tradycyjnie 15 listopada, w roku 2018 realizowany jest w ramach stulecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Ten doniosły jubileusz świętowaliśmy wraz z setną rocznicą utworzenia Legii Akademickiej.

Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny PW

Zapraszamy na Kiermasz!

Świąteczne gadżety Politechniki Warszawskiej, wigilijny barszcz i akcja rejestracji potencjalnych Dawców Fundacji DKMS – zapraszamy na tegoroczny Kiermasz Świąteczny PW. Ufundujmy wspólnie stypendia dla zdolnych studentów PW!

"Ławka z historią" – tabliczki pamiątkowe zostały zaprezentowane

Tabliczki z biogramami znajdują się na ławkach Kampusu Centralnego PW

W środę 14 listopada na ławkach znajdujących się przed gmachem Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej zostały odsłonięte specjalne tabliczki z krótkimi biogramami patronów – profesorów, naukowców, wynalazców, organizatorów uczelnianego życia i wybitnych specjalistów związanych z uczelnią. Wydarzenie jest elementem obchodów Święta Politechniki Warszawskiej.

Sonda niepodległościowa

11 listopada 2018 r. obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przeprowadziliśmy specjalną sondę, w której odpowiedzi udzielali członkowie społeczności Politechniki Warszawskiej.

Wielka muzyczna triada na PW

Fot. BPI

9, 16 i 21 listopada 2018 r. – trzy koncerty, znakomici artyści i piękno politechnicznej architektury. Zapraszamy do spędzenia listopadowych wieczorów z PW.

Awans PW w rankingu QS EECA

Gamch Główny Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska zajęła 15. miejsce w rankingu uczelni z krajów rozwijającej się Europy i centralnej Azji. W stosunku do ubiegłorocznego zestawiania awansowała o cztery pozycje.

Zapraszamy na Galę Złotej Kredy i rozdanie Stypendium pod Choinkę

Fot. BPI

W ramach tegorocznych obchodów Święta Politechniki Warszawskiej, 17 listopada o godz. 15.00, podczas Gali Złotej Kredy w Małej Auli Gmachu Głównego zostaną przyznane nagrody dla najlepszych wykładowców i prowadzących ćwiczenia, laboratoria lub projekty. Podczas tego samego wydarzenie zostaną również wręczone Stypendia pod Choinkę dla zdolnych studentów. Pieniądze na ten cel zostały zebrane podczas zeszłorocznego Kiermaszu Świątecznego PW.

Wyróżnienie rządu japońskiego dla profesora Ryszarda Jabłońskiego

Order Wschidzącego Slońca, Zlote Promienie ze Wstęgą, fot. japonia.org.pl

Rząd Japonii ogłosił, że postanawia odznaczyć Orderem Wschodzącego Słońca, Złote Promienie ze Wstęgą, prof. nzw. dr. hab. inż. Ryszarda Jabłońskiego. Profesor jest związany z Wydziałem Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Spełniaj marzenia z Fundacją One Day i Politechniką Warszawską

Jeden dzień, jedno miejsce, jeden cel – setki spełnionych marzeń, fot. One Day

Już 11 grudnia 2018 roku magia zawita do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. To właśnie tego dnia odbędzie się Gwiazdka Fundacji One Day. Politechnika Warszawska jest Partnerem Strategicznym Projektu.

Spacer z przewodnikiem z okazji Święta Politechniki Warszawskiej

Fot. BPI

W ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej zapraszamy na zwiedzanie PW z przewodnikiem. Spacer rozpocznie się 15 listopada 2018 r. o godzinie 15.00 i potrwa około dwóch godzin. Druga tura ruszy o godzinie 17.00.

Studenci PW podnoszą kompetencje wymagane przez pracodawców

Zdjęcie zrobione na Litwie w Możejkach w Rafinerii PKN ORLEN, fot. nadesłane

Istotnym elementem kształtowania kompetencji potrzebnych polskim pracodawcom jest zapoznanie się z praktykami rozwiniętych gospodarek EU. Politechnika Warszawska ma liczne międzynarodowe umowy partnerskie o wymianie studentów oraz współpracuje z przedstawicielami pracodawców. Dlatego też pod koniec października sześćdziesięciu studentów oraz dwóch opiekunów naukowych z Wydziału Inżynierii Produkcji (prof. nzw. Kazimierz Waćkowski oraz dr Michał Bańka) uczestniczyli w wizytach studyjnych w zagranicznych dużych przedsiębiorstwach m.in Orlen Lietuva w Możejkach, Silputa, Tallink Silja Line, Viking Line, Grida, Allergomedica, Svyturys Alus, Aldaris.

Patronat Narodowy Prezydenta RP Andrzeja Dudy nad uroczystością odsłonięcia pomnika Prezydenta Mościckiego

Popiersie Prezydenta Ignacego Mościckiego, fot. BR

Odsłonięcie pomnika Prezydenta Ignacego Mościckiego, które odbędzie się 14 grudnia 2018 r., zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Święto Politechniki Warszawskiej 2018

Fot. BPI

Zapraszamy na obchody

Listopad na Politechnice Warszawskiej

Listopad

Zobacz, co wydarzy się na naszej Uczelni

Nominacje profesorskie dla trojga pracowników naukowych Politechniki Warszawskiej

Uroczystość wręczenia nominacji odbyła się 18.10.2018 r.

Prezydent Andrzej Duda wręczył wczoraj akty nominacyjne 62 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.

PROM PW – seminarium poświęcone warunkom uczestnictwa

fot. NAWA

Centrum Współpracy Międzynarodowej zaprasza doktorantów i przedstawicieli kadry akademickiej na Seminarium poświęcone zasadom wyłaniania uczestników projektu PROM PW.

Wystawa „Per aspera ad astra”

Uroczyste otwarcie wystawy i konferencji odbyło się 22 października 2018 roku w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej, fot. BPI

22-23 października 2018 r.

Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej

fot. NAWA

Decyzją Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej Politechnika Warszawska będzie realizowała projekt w ramach Programu PROM - Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej. Projekt będzie realizowany przez 12 miesięcy począwszy od 1 października 2018 r. Kwota dofinansowania dla PW to prawie 750 000 zł.

Logo HR Exellence in Research – badanie ankietowe doktorantów

fot. KFF "Focus"

Jeszcze przez kilka dni, do 22.10.2018 r., Politechnika Warszawska realizować będzie badanie uczestników studiów doktoranckich mające na celu opracowanie wniosku o przyznanie wyróżnienia Logo HR Exellence in Research.