Znak Politechniki Warszawskiej

Uczelnia

Aktualności

Pierwsze posiedzenie Rady Uczelni Politechniki Warszawskiej

Rada Uczelni to trzeci obok Rektora i Senatu najważniejszy organ uczelni, fot. Biuletyn PW

W piątek 17 maja 2019 r., z udziałem władz Politechniki Warszawskiej, odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Uczelni. Prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Rektor PW, wręczył jej członkom akty nominacyjne.

Nowi profesorowie na PW

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Do grona profesorów dołączyli dr hab. inż. Cezary Galiński z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa i dr hab. inż. Kamil Wojciechowski z Wydziału Chemicznego.

Noc Muzeów na PW

Jedną z głównych atrakcji Nocy Muzeów na PW były spacery prowadzone przez przewodników warszawskich, fot. BPI

Dziękujemy, że byliście z nami!

Konkurs w ramach projektu PROM PW dotyczący udziału w krótkich formach kształcenia o międzynarodowym charakterze (CWM/PROM PW/2019/2)

Fot. NAWA

W związku z udziałem Politechniki Warszawskiej w projekcie PROM PW - Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej, Centrum Współpracy Międzynarodowej ogłasza konkurs nr CWM/PROM PW/2019/2 dla doktorantów poniżej 40 roku życia w celu udziału w krótkich formach kształcenia o międzynarodowym charakterze (9 przyjazdów, 3 wyjazdy).

Gleboznawca z harmonijką, czyli człowiek orkiestra - nowy wpis na blogu

Dr hab. Antoni Szafranek gra hymn geodetów na balu z okazji 95-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, fot.: kadr z filmu na kanale geoforumPL na YT

Jest kopalnią opowieści o swojej rodzinie, której dzieje niejednokrotnie przeplatały się z trudnymi momentami w historii Polski. Od 44 lat pracuje jako nauczyciel akademicki. Grał na harmonijce w Tajlandii, USA i Szwajcarii. O kim mowa?

Kto stoi za zwycięskimi projektami Budżetu Partycypacyjnego PW?

Prorektor ds. studenckich dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW, podczas wręczania pamiątkowych dyplomów pomysłodawcom dwóch zwycięskich projektów, fot. BPI

Nie tak dawno poznaliśmy tytuły projektów, które w wyjątkowej, pierwszej edycji Budżetu Partycypacyjnego Politechniki Warszawskiej zdobyły najwięcej głosów studentów i pracowników PW. O tym, jak narodziły się zwycięskie pomysły, opowiedzieli nam ich autorzy.

Drugie życie odpadów

Dr. inż. Piotr Manczarski jest kierownikiem Zespołu Gospodarki Odpadami Katedry Ochrony i Kształtowania Środowiska Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, fot. BPI

Na początku tego roku wprowadzone zostały nowe zasady selektywnej zbiórki odpadów, zgodne z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. Dotyczą one każdej nieruchomości objętej systemem gospodarowania odpadami komunalnymi oraz terenów przeznaczonych do użytku publicznego. Również na terenie kampusu Politechniki Warszawskiej pojawiły się pojemniki przeznaczone do selektywnej zbiórki odpadów w kilku frakcjach. Czy segregacja w warunkach uczelni różni się od tej prowadzonej w innych miejscach?

Noc Muzeów na Politechnice Warszawskiej

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów będzie już trzecią w historii Politechniki Warszawskiej.

Zapraszamy do spędzenia sobotniego wieczoru 18 maja w zakamarkach naszej Uczelni.

Odsłonięcie tablicy poświęconej Marii Drac

Tablicę poświęconą kwestor Marii Drac można znaleźć przy wejściu do Biblioteki Głównej PW, fot. Biuro Rektora

W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, tuż przy wejściu do Biblioteki Głównej, 17 kwietnia 2019 r. uroczyście została odsłonięta tablica upamiętniająca Marię Drac, Kwestor Politechniki Warszawskiej w latach 1991-1997.

Laureaci jubileuszowej XX edycji Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA) odebrali nagrody

Laureaci jubileuszowej XX edycji Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA) odebrali nagrody.

Politechnika Warszawska oraz Fiat Chrysler Automobiles (FCA) już po raz dwudziesty wręczyły nagrody w Konkursie na najlepsze rozprawy doktorskie oraz prace dyplomowe  o tematyce motoryzacyjnej. Konkurs jest efektem zawartej w 1997 roku umowy ramowej o współpracy warszawskiej uczelni technicznej i włoskiego koncernu motoryzacyjnego.

Warszawski Piknik Rodzinny – „Od MIKRO do MAKRO”

Strefa Młodego Inżyniera cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców, fot. BPI

Dziękujemy, że byliście z nami!

Spotkanie Delegacji KRASP z delegacją Związku Rektorów Uczelni Ukrainy

Uczelnią-gospodarzem spotkania dwóch delegacji był Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, fot. Fundacja Rektorów Polskich

W dniach 1-4 kwietnia br. w Poznaniu odbyła się wizyta delegacji Związku Rektorów Uczelni Ukrainy, zorganizowana w ramach projektu pomocowego MNiSW-PW pt. „Polsko-ukraińska współpraca instytucji przedstawicielskich reprezentujących rektorów, na rzecz doskonalenia działania uczelni” (lider projektu – prof. J. Woźnicki). Uczelnią-gospodarzem wizyty był Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Koncert Werchowyny w Gmachu Głównym PW

Koncerty zespołu Werchowyna w Gmachu Głównym PW słyną z niepowtarzalnej atmosfery i wyjątkowych pieśni a cappella, fot. BPI

W Dużej Auli Gmachu Głównego PW odbył się wczoraj występ zespołu Werchowyna, podczas którego zaprezentowane zostały łemkowskie, ukraińskie, huculskie pieśni liryczne i wielkopostne.

Strona internetowa Systemu Identyfikacji Wizualnej PW

Zachęcamy do korzystania ze strony poświęconej Systemowi Identyfikacji Wizualnej PW (SIW PW). Strona powstała, aby zaprezentować założenia i kluczowe cechy nowego SIW PW.

Budżet Partycypacyjny PW - wyniki głosowania

Poznaliśmy zwycięskie projekty pierwszej edycji Budżetu Partycypacyjnego PW.

Z wielką radością ogłaszamy wyniki głosowania w pierwszej edycji Budżetu Partycypacyjnego Politechniki Warszawskiej.

Nominacje profesorskie dla naukowców z PW

Uroczystość wręczenia nominacji odbyła się 02.04.2019 r., fot. KPRP

Prezydent Andrzej Duda wręczył wczoraj akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.

Podpisanie umowy o realizacji przebudowy i rozbudowy Gmachu Instytutu Technologii Cieplnej

Podpisanie umowy z firmą BUDIMEX S.A. miało miejsce 28 marca 2019 r. na Wydziale MEiL PW, fot. Wydział MEiL PW

W dniu 28 marca 2019 r. w dziekanacie Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa została podpisana umowa o realizacji przebudowy i rozbudowy Gmachu Instytutu Techniki Cieplnej pomiędzy Politechniką Warszawską – Wydziałem Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa a firmą BUDIMEX S.A. wybraną w trybie przetargowym negocjacji z ogłoszeniem.

Budżet Partycypacyjny

Głosowanie w pierwszej edycji Budżetu Partycypacyjnego PW potrwa do 30 marca 2019 r.

Czy wybrałeś już swój ulubiony projekt?

Promocje doktorskie i habilitacyjne

Uroczystość rozpoczęło przemówienie Rektora PW, prof. dr. hab. inż. Jana Szmidta, fot. Biuletyn PW

W Małej Auli Gmachu Głównego 26 marca odbyła się uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych połączona z wręczeniem odznak „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej”.

Warszawski Piknik Rodzinny

Zapraszamy na Warszawski Piknik Rodzinny – „Od MIKRO do MAKRO”.

„Od MIKRO do MAKRO”