Studenci PW nagrodzeni w ramach programu „Generacja Przyszłości”

fot. PAP/R. Pietruszka

Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów (SKAP), Studenckie Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE oraz zespół White Eagle Racing zostali laureatami programu „Generacja Przyszłości”, adresowanego do studiujących na polskich uczelniach młodych wynalazców, konstruktorów, programistów i innowatorów.

8 maja 2013 roku Premier Donald Tusk i minister nauki Barbara Kudrycka wręczyli nagrody szczególnie utalentowanym studentom - laureatom programu „Generacja Przyszłości”.

Wyróżnionych zostało 31 projektów, wśród nich trzy z Politechniki Warszawskiej:

• „Projekt silnika spalinowego o minimalnym zużyciu paliwa do pojazdu Kropelka oraz hybrydyzacja układu napędowego pojazdu PAKS na międzynarodowe zawody Shell Eco-marathon”, SKAP, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa
  • „Projekt samolotów bezzałogowych na zawody Aero Design 2013”, SMKN SAE, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa
  • „Inżynierowie przyszłości. Innowacyjne rozwiązania w zakresie projektowania i badań pojazdu wyścigowego typu Formuła Student z silnikiem zasilanym paliwem na bazie bioetanolu. Udział w międzynarodowych zawodach w Anglii, Australii oraz na Węgrzech”, White Eagle Racing, Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

W ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów można było zobaczyć m.in. bolid Kropelka Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów (SKAP).

Suma nagród w programie "Generacja Przyszłości" to prawie 6,5 mln zł. Otrzymane pieniądze studenci będą mogli przeznaczyć na pokrycie kosztów związanych m.in. z wyjazdami na światowe zawody, dobrym przygotowaniem do konkurowania z rówieśnikami z innych państw, zakupem drobnej aparatury naukowo-badawczej, odczynników lub innych środków niezbędnych do realizacji projektu.

fot. www.premier.gov.pl

Polecamy także: http://www.naukawpolsce.pap.pl