Znak Politechniki Warszawskiej

Aktualności

Nasi studenci jadą na Shell Eco-marathon

Zespół SKAP z Orionem

Zespół ze Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, weźmie udział w zawodach Shell Eco-marathon, które odbędą się w Weybridge pod Londynem między 2 a 5 lipca 2019 roku.

Sukcesy studentów PW w Droniadzie 2019

W Droniadzie 2019 udział wzięły dwa koła naukowe PW: MelAvio oraz WUThrust, fot. KN MelAvio, KN WUThrust

Dwa pierwsze miejsca w konkursie bezzałogowych statków powietrznych zdobyły drużyny studentów naszej Uczelni: Koła Naukowego Awioniki MelAvio i Koła Naukowego WUThrust. Zespoły akademickie z całej Polski rywalizowały ze sobą na terenie Aeroklubu Śląskiego w Katowicach w dniach 5-8 czerwca.

Przygotowania do Droniady 2019

Zespół KN Awioniki MelAvio podczas zeszłorocznej Droniady, fot. MelAvio

Studenci Koła Naukowego Awioniki MelAvio, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, startują w tegorocznej edycji zawodów Droniada. Od 5 do 8 czerwca będą rywalizowali z innymi zespołami prezentującymi swoje bezzałogowe statki powietrzne.

Sukces Koła Naukowego Mostowców

Drużyna z Koła Naukowego Mostowców PW

Czy można zbudować most z makaronu spaghetti? Uczestnicy konkursu FoodBridge udowodnili, że z tego oryginalnego tworzywa powstają niesamowite konstrukcje. W rywalizacji świetnie spisali się studenci Politechniki Warszawskiej.

Dobry występ reprezentacji PW na Akademickich Mistrzostwach Polski AZS w kickboxingu

Fot. FB Aleksandra Kalickiego

W minioną sobotę w Lublinie, 25 maja 2018 r., pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu i Akademickiego Związku Sportowego, odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski AZS w kickboxingu. Wśród biorących w nich udział zawodników była reprezentacja Politechniki Warszawskiej i jej Klubu Uczelnianego AZS.

Studenckie Koło Astronautyczne gotowe na podbój University Rover Challenge 2019

Drużyna reprezentująca SKA na tegorocznych zawodach University Rover Challenge, fot. SKA

W tegorocznym finale University Rover Challenge poza drużyną Koła Naukowego Robotyków zobaczymy również reprezentantów Studenckiego Koła Astronautycznego. O to, jak wyglądały przygotowania SKA do tego wydarzenia i czego możemy się spodziewać po występie ich łazika, Siriusa, spytaliśmy Michała Hałonia, lidera zespołu autonomii.

Przygotowania do University Rover Challenge 2019 według Koła Naukowego Robotyków

Damian Mucha (na zdj. z robotem) i Jacek Prokopczuk prezentują prototyp łazika marsjańskiego, fot. BPI

Do tegorocznego finału University Rover Challenge, międzynarodowych zawodów studenckich łazików marsjańskich, zakwalifikowały się aż dwie drużyny z Politechniki Warszawskiej. Obydwie działają przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa – to Koło Naukowe Robotyków i Studenckie Koło Astronautyczne. O tym, jak wyglądają przygotowania do konkursu, który potrwa od 30 maja do 1 czerwca, spytaliśmy Jacka Prokopczuka (prezesa KNR) i Damiana Muchę (wiceprezesa ds. współpracy).

Doskonały występ studentów PW podczas Bałtyckich Bitw Robotów 2019

Zwycięskie dla studentów KNR zawody odbyły się w gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym 18 i 19 maja, fot. KNR

Aż cztery nagrody przywieźli z Gdańska zawodnicy reprezentujący Koło Naukowe Robotyków, działające przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, podczas największych zawodów robotycznych w północnej Polsce.

Ósemka wioślarska z PW z medalem AMP

Najlepsze ósemki wioślarskie w Polsce

Osada reprezentująca Politechnikę Warszawską zajęła trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski, za Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie i Politechniką Wrocławską.

Z notatnika organizatorek EYEC – nowy wpis na blogu

Olga, Justyna i Hania – koordynatorki 8. edycji konferencji EYEC, fot. BPI

Konferencja interdyscyplinarna European Young Engineers Conference każdego roku cieszy się coraz większą popularnością. Jej sukces nie byłby możliwy, gdyby nie wieloletnie zaangażowanie Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej.

Juwenalia 2019

Widok Stadionu Syrenki podczas Juwenaliów PW 2018

Zapraszamy na święto studentów Politechniki Warszawskiej! 17 i 18 maja 2019 roku będziemy się bawić na Stadionie Syrenki.

Zajęcia z czwartku w poniedziałek

W poniedziałek (20.05) zajęcia odbędą się zgodnie z planem czwartkowym.

W semestrze letnim 20 maja (poniedziałek) zajęcia odbędą się zgodnie z planem czwartkowym.

Politechnika Warszawska najlepsza w AMP w Aerobiku Sportowym

Reprezentanci PW w aerobiku sportowym

Nasza reprezentacja wygrała klasyfikację generalną Akademickich Mistrzostw Polski w Aerobiku Sportowym. Politechnika Warszawska wyprzedziła Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie i Akademię Leona Koźmińskiego. Na sukces PW złożyły się znakomite (i okraszone medalami) starty we wszystkich konkurencjach.

Udane testy motycykla WUT SiMRacing

Zespół WUT SiMRacing z pucharami za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca w wyścigach Mistrzostw Słowacji, fot. WUT SiMRacing

Zespół studentów koła naukowego WUT SiMRacing, działającego przy Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych, ostatnio zdobytymi pucharami potwierdził efekty swoich prac nad motocyklem wyścigowym.

Trwa rekrutacja do programu stażowego „Energia dla Przyszłości”

Rekrutacja do programu stażowego "Energia dla Przyszłości" potrwa do 15 maja 2019 r.

Studenci i absolwenci wybranych polskich uczelni technicznych, w tym Politechniki Warszawskiej, mają szansę na wzięcie udziału IV edycji programu stażowego przygotowującego do pracy w sektorze energetycznym.

Reprezentacja PW na 23. Pikniku Naukowym

23. Piknik Naukowy „My i Maszyny”, grafika: organizator

Zapraszamy 11 maja w godzinach od 11.00 do 20.00

Rekord Polski w rękach studentów PW

Zadowoleni studenci po pobiciu rekordu, fot. FB SKA

Studenci ze Studenckiego Koła Astronautycznego działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej pobili rekord Polski w wysokości lotu rakiety amatorskiej.

Medale w AMP w Judo

Reprezentanci Politechniki Warszawskiej wrócili z Akademickich Mistrzostw Polski w Judo z workiem medali.

Zajęcia z piątku we wtorek

We wtorek (30.04) zajęcia odbędą się zgodnie z planem piątkowym.

W semestrze letnim 30 kwietnia (wtorek) zajęcia odbędą się zgodnie z planem piątkowym.

Projekt naszej studentki nagrodzony w konkursie Stena Circular Economy Award

Anna Kozieł podczas gali finałowej II edycji konkursu Stena Circular Economy Award, która odbyła się 10 kwietnia 2019 r. w Concordia Design w Poznaniu, fot. Stena Recycling

Anna Kozieł, studentka biogospodarki na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW, została zwyciężczynią konkursu promującego ideę gospodarkę o obiegu zamkniętym. Jej pomysł dotyczący edukacji w zakresie segregacji odpadów został uznany za najlepszy w kategorii „Student”.

Zajęcia z piątku w środę

Gmach Politechniki Warszawskiej

W semestrze letnim, 17 kwietnia 2019 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek.

Z taką kapelą wszystko gra! - nowy wpis na blogu

Muzycy kapeli ZPiT PW

Podczas występów na pierwszym planie są zazwyczaj wokaliści i tancerze. Ale czym byłby Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej bez muzyki granej na żywo? Tę zapewnia kapela. Poznajmy ją bliżej!

Sondaż studencki #powiedzPW „Strona internetowa PW”

Sondaż #powiedzPW

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii we współpracy z Biurem ds. Promocji i Informacji zorganizowało kolejny sondaż z serii #powiedzPW. Tym razem studenci mają szansę wyrazić swoją opinię na temat głównej strony internetowej Politechniki Warszawskiej.

Certificate in Business for Engineers. Semestralny kurs dla studentów Politechniki Warszawskiej finansowany ze środków UE

Program Certificate in Business for Engineers

Dołącz do najlepszych i zainwestuj w rozwój kompetencji menadżerskich. Program Certificate in Business for Engineers pozwoli Ci  na podniesienie kompetencji zarówno twardych jak i miękkich (językowych, komunikacyjnych, analitycznych oraz w zakresie przedsiębiorczości), które w dzisiejszej rzeczywistości biznesowej są niezbędne już na starcie aktywności zawodowej. Praktyczne warsztaty i projekt biznesowy ułatwią Ci płynne przejście ze świata akademickiego do środowiska korporacyjnego i start-upowego. Program prowadzony jest w języku angielskim.

Kobiecy Podwieczorek Technologiczny IT for SHE

Podczas podwieczorków IT for SHE studentki mogą rozwijać swoje umiejętności techniczne i kompetencje miękkie.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" zaprasza na pierwszy w tym roku Kobiecy Podwieczorek Technologiczny IT for SHE.