Znak Politechniki Warszawskiej

Aktualności

Projekt naszej studentki nagrodzony w konkursie Stena Circular Economy Award

Anna Kozieł podczas gali finałowej II edycji konkursu Stena Circular Economy Award, która odbyła się 10 kwietnia 2019 r. w Concordia Design w Poznaniu, fot. Stena Recycling

Anna Kozieł, studentka biogospodarki na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW, została zwyciężczynią konkursu promującego ideę gospodarkę o obiegu zamkniętym. Jej pomysł dotyczący edukacji w zakresie segregacji odpadów został uznany za najlepszy w kategorii „Student”.

Zajęcia z piątku w środę

Gmach Politechniki Warszawskiej

W semestrze letnim, 17 kwietnia 2019 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek.

Z taką kapelą wszystko gra! - nowy wpis na blogu

Muzycy kapeli ZPiT PW

Podczas występów na pierwszym planie są zazwyczaj wokaliści i tancerze. Ale czym byłby Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej bez muzyki granej na żywo? Tę zapewnia kapela. Poznajmy ją bliżej!

Sondaż studencki #powiedzPW „Strona internetowa PW”

Sondaż #powiedzPW

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii we współpracy z Biurem ds. Promocji i Informacji zorganizowało kolejny sondaż z serii #powiedzPW. Tym razem studenci mają szansę wyrazić swoją opinię na temat głównej strony internetowej Politechniki Warszawskiej.

Certificate in Business for Engineers. Semestralny kurs dla studentów Politechniki Warszawskiej finansowany ze środków UE

Program Certificate in Business for Engineers

Dołącz do najlepszych i zainwestuj w rozwój kompetencji menadżerskich. Program Certificate in Business for Engineers pozwoli Ci  na podniesienie kompetencji zarówno twardych jak i miękkich (językowych, komunikacyjnych, analitycznych oraz w zakresie przedsiębiorczości), które w dzisiejszej rzeczywistości biznesowej są niezbędne już na starcie aktywności zawodowej. Praktyczne warsztaty i projekt biznesowy ułatwią Ci płynne przejście ze świata akademickiego do środowiska korporacyjnego i start-upowego. Program prowadzony jest w języku angielskim.

Kobiecy Podwieczorek Technologiczny IT for SHE

Podczas podwieczorków IT for SHE studentki mogą rozwijać swoje umiejętności techniczne i kompetencje miękkie.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" zaprasza na pierwszy w tym roku Kobiecy Podwieczorek Technologiczny IT for SHE.

Rekordowy Business Networking Day

W marcowej edycji Business Networking Day wzięła udział rekordowa liczba studentów, fot. BPI

W Gmachu Technologii Chemicznej 28 marca miała miejsce kolejna odsłona Business Networking Day. Podczas wydarzenia organizowanego przez Biuro Karier PW studenci mogli poznać przedstawicieli firm, nawiązać kontakty biznesowe i dowiedzieć się, jakie umiejętności są szczególnie pożądane na współczesnym rynku pracy. Marcowa edycja BND cieszyła się szczególnie dużym zainteresowaniem studentów.

Aleksandra Pius Inżynierką 4.0

Aleksandra Pius, studentka PW nagrodzona w konkursie #Inzynierki4_0, fot. Siemens

Studentka mechaniki i budowy maszyn Politechniki Warszawskiej znalazła się w gronie zwyciężczyń konkursu będącego częścią programu szkoleniowego „Inżynierki 4.0”. Jego organizatorem była firma Siemens.

Europejski finał konkursu P&G CEO Challenge z udziałem studentki Politechniki Warszawskiej

Europejski finał P&G CEO Challenge odbędzie się 9 kwietnia w Stambule.

Do rywalizacji młodych adeptów biznesu zakwalifikowała się drużyna, w składzie której znalazła się Sara Janicka, studentka Wydziału Zarządzania PW.

Warszawskie Dni Informatyki 2019 – podsumowanie

10. edycja Warszawskich Dni Informatyki odbyła się na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW, fot. BPI

Tłumy odwiedzających, niemal 200 prezentacji i kilkanaście warsztatów prowadzonych przez specjalistów z branży IT, a do tego wyjątkowa giełda pracy. Tak wyglądała 10. edycja największego w Europie Środkowo-Wschodniej spotkania dla studentów, profesjonalistów i ekspertów IT.

Drogowskazy Kariery

Logo wydarzenia

To już XII edycja Drogowskazów Kariery. W tym roku Politechnika Warszawska i Niezależne Stowarzyszenie Studentów PW zapraszają na aż 17 spotkań z doświadczonymi specjalistami i potencjalnymi pracodawcami. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu od 1 do 16 kwietnia 2019 r.

Warszawskie Dni Informatyki 2019

Warszawskie Dni Informatyki 2019

26 i 27 marca 2019 roku

Świetne występy studentów PW w Robomaticonie

Mateusz Mróz i Kornelia Łukojć z nagrodami za miejsca na podium w Robomaticonie

Trzy pierwsze i trzy drugie miejsca - to wyniki członków Koła Naukowego Robotyków w 9. edycji Robomaticonu - jednego z największych turniejów robotów w Polsce.

I ty możesz zostać rekordzistą! Obchody Dnia Liczby π na PW

W tym roku społeczność PW będzie obchodzić Dzień Liczby Pi po raz jedenasty, fot. Ewelina Szczęsna

Zapraszamy na jedenaste obchody Dnia Liczby π na Politechnice Warszawskiej. Wydarzenie organizowane jest w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych.

Pierwsze miejsce studentów PW w Geospatial Hackathon 2019

Alicja Konkol, Joanna Szymczak, Kamil Choromański oraz Kuba Łobodecki zdobyli I miejsce podczas Geospatial Hackathon 2019, fot. FB Koła Naukowego Geodezji i Kartografii PW

Drużyna złożona z członków Koła Naukowego Geodezji i Kartografii PW zwyciężyła podczas Geospatial Hackathon 2019. Uczestnicy konkursu stanęli przed wyzwaniem by przy pomocy gry efektywnie i efektownie przekazać mieszkańcom informacje o planowanych kierunkach rozwoju miasta.

Portal Biura Karier PW wzbogacony o platformę kariery „Career Center”!

Nowa platforma Biura Karier jest dostępna również w wersji mobilnej.

Odpowiadając potrzeby studentów Biuro Karier PW rozbudowało swój portal o platformę kariery „Career Center”. Została ona dopasowana do indywidualnych preferencji i oczekiwań, co ułatwi znalezienie najlepszych ofert i pracodawców z całej Europy, a także umożliwi szybką rejestrację na wydarzenia Biura Karier PW oraz na konsultacje z doradcami kariery.

Drużyna absolwenta PW na podium rywalizacji PekaoCoders

Zdobywcy trzeciej nagrody w hackathonie PekaoCoders, zespół We Make Buttons, fot. arch. K. Dzieniszewskiego

Kamil Dzieniszewski, absolwent Wydziału Inżynierii Produkcji PW, wraz z zespołem We Make Buttons zajął trzecie miejsce w hackathonie zorganizowanym przez Bank Pekao SA.

Drugie miejsce studentów PW podczas maratonu Global Legal Hackathon

Zwycięska drużyna z PW podczas rozdania nagród na Global Legal Hackathon, fot. www.prawo.pl

Zespół DigiDocs, złożony głównie ze studentów Politechniki Warszawskiej, zajął drugie miejsca w Global Legal Hackathon. W konkursie wzięło udział 17 polskich zespołów.

Z PW do świata marketingu – nowy wpis na blogu

Maciek Pietrukiewicz jest specjalistą od marketingu i współtwórcą kolektywu Dobry Wpływ, fot. BPI

Studia to coś więcej niż tylko okres intensywnego zdobywania wiedzy. Uczelnia daje mnóstwo możliwości rozwoju także na innych płaszczyznach. O wartości, jaką stanowi działalność w organizacjach i mediach Politechniki Warszawskiej, opowiedział nasz były student, obecnie specjalista ds. marketingu, Maciej Pietrukiewicz.

Zdobądź stypendium ZONTA International – Women In Technology

Zdobądź stypendium ZONTA International – Women In Technology

Aby zachęcić kobiety do kontynuowania edukacji, rozwoju kariery i pełnienia wiodącej roli w technice Zonta International ma przyjemność zaoferować nowe pilotażowe stypendium dla przyszłych liderek Women in Technology Scholarship. Termin składania aplikacji to 1 czerwca 2019 r.

Projekt absolwenta Wydziału Architektury PW z prestiżową nagrodą Archi-World Academy Awards.

Przemysław Chimczak jest architektem, specjalistą ds. colivingu i wynajmu, fot. Krzysztof Koszewski

Przygotowana przez Przemysława Chimczaka praca dyplomowa „Coliving. Perspektywy wprowadzenia nowej formy mieszkaniowej do Polski” zdobyła uznanie międzynarodowego jury, którego zadaniem było wybranie najciekawszych projektów budowlanych tworzonych w duchu smart city.

Uczelniana Oferta Dydaktyczna CSZ PW

Celem Uczelnianej Oferty Dydaktycznej jest poszerzanie wiedzy słuchaczy w wybranych kierunkach, a także pomoc i inspiracja w planowanej działalności naukowej.

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza do zapoznania się z ofertą wykładów ogólnouczelnianych w semestrze letnim 2018/2019.

Wielki sukces studentki PW w mistrzostwach Polski juniorów

Najlepsze zawodniczki XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych w konkurencji slalom gigant

Zuzanna Czapska całkowicie zdominowała rywalizację w narciarstwie alpejskim podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych. W zawodach będących jednocześnie mistrzostwami Polski juniorów studentka Politechniki Warszawskiej zdobyła komplet złotych medali.

Sondaż studencki #powiedzPW

Hasło przewodnie cyklu sondaży to #TwojaOpinia liczy się na #TwojaPolitechnika

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii zorganizowało kolejny sondaż z serii #powiedzPW. Tym razem studenci mają szansę wyrazić swoją opinię na temat akademików.

"Legia Akademicka" – program szkolenia dla studentów w Politechnice Warszawskiej

Studenci podczas ćwiczeń w ramach Legii Akademickiej, 1938 r., fot. IKC, źr. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Politechnika Warszawska w 2018 roku przystąpiła do programu ochotniczego szkolenia wojskowego studentów Legia Akademicka. Szkolenie dzieli się na część teoretyczną – realizowaną w uczelni w trakcie roku akademickiego oraz część praktyczną, przeprowadzaną w jednostkach, centrach i ośrodkach wojskowych.