Znak Politechniki Warszawskiej

Studenci

Aktualności

Politechniczna reprezentacja na 22. Pikniku Naukowym

Wśród wystawców na Pikniku będzie można spotkać również Koła Naukowe i Wydziały Politechniki Warszawskiej, fot. BPI

Polskie Radio we współpracy z Centrum Nauki Kopernik już po raz 22 organizuje Piknik Naukowy, którego najbliższa edycja odbędzie się w sobotę 9 czerwca w godzinach 11.00-20.00. Wśród prawie 200 wystawców, znajdą się również Koła Naukowe i Wydziały Politechniki Warszawskiej. 

Jak łączyć pracę z nauką? – przed nami kolejne wydarzenie z cyklu Babskie Spotkania

Studia, ah studia… We wspomnieniach i opowieściach wielu jawią się jako nieustający czas imprez, atrakcji i niczym niezakłóconej zabawy. Otrzęsiny, długie wakacje, nieobowiązkowe wykłady, coroczne Juwenalia, nocne posiadówki w akademiku… A gdzie czas na pracę? O tym jak go znaleźć opowiedzą specjalistki w tej dziedzinie podczas Babskiego Spotkania już 6 czerwca 2018 r.

Studenci PW wiedzą jak nie marnować żywności

Każdego roku w Polsce marnuje się 9 mln ton żywności. Studenci z Politechniki Warszawskiej postanowili coś z tym zrobić. Ich pomysł na rozwiązanie problemu został doceniony i uzyskał grant Tesco Polska w ramach konkursu „Tesco Poland food waste reduction challenge”.

Medale PW w AMP w Aerobiku Sportowym

Medaliści AMP w Aerobiku Sportowym w rywalizacji par

Dwa srebrne i trzy brązowe medale wśród wszystkich typów uczelni - to dorobek naszych zawodników w Akademickich Mistrzostwach Polski w Aerobiku Sportowym. Politechnika Warszawska zdominowała do tego rywalizację wśród uczelni technicznych.

XXIII Konkurs o Nagrodę Siemensa rozstrzygnięty

Nagrody zostaną wręczone dnia 18 czerwca 2018 r.

Jury XXIII edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa oraz VIII edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów Automatyki i Robotyki, a także II edycji Konkursu dla Absolwentów Elektroenergetyki, wybrało zwycięzców w każdej z kategorii.

Nasz student najlepszy w Akademickich Mistrzostwach Polski

Medaliści wyścigu ze staru wspólnego

Krzysztof Łukasik całkowicie zdominował rywalizację mężczyzn w Akademickich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim. Student Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej najpierw był najlepszy w wyścigu na czas, a potem wygrał też wyścig ze startu wspólnego.

Zajęcia z piątku w środę

Politechnika Warszawska

W środę, 16 maja 2018 roku, odbędą się zajęcia zgodnie z planem obowiązującym w piątek.

Studnia 2018 - Juwenalia Domów Studenckich PW

Studenci podczas koncertów Studni 2015

Już po raz 47. mieszkańcy politechnicznych domów studenckich rozpoczną juwenaliową rozgrzewkę. Wspólna zabawa trwać będzie od 11 do 13 maja 2018 r.

Juwenalia PW 2018

Publiczność podczas konceru

Przed nami największe święto studentów. Już 18 i 19 maja na Stadionie Syrenki na Juwenaliach Politechniki Warszawskiej wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Medale PW w AMP w Trójboju Siłowym

Medaliści AMP w Trójboju Siłowym w klasyfikacji drużynowej mężczyzn

Pięć medali indywidualnie i jeden w klasyfikacji drużynowej - to dorobek zawodników Politechniki Warszawskiej w Akademickich Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym, które odbyły się w Katowicach (4-6 maja 2018 roku).