Znak Politechniki Warszawskiej

Aktualności

Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia

Opublikowano: 03.06.2019 10:14

Ostatni weekend zapisów

Co nowego w ofercie edukacyjnej PW?

Opublikowano: 31.05.2019 16:15

W rekrutacji na rok akademicki 2019/2020 pojawiły się cztery nowe kierunki studiów.

Każdego roku tysiące maturzystów podejmują jedną z najważniejszych decyzji w toku swej edukacji – dokonują wyboru kierunku studiów. Kierują się przy tym własnymi zainteresowaniami, umiejętnościami i predyspozycjami, ale również przewidywaniami co do kształtu rynku pracy – nie tylko rodzimego, ale również światowego. Ponad 57% firm, w których pracują absolwenci PW, działa na rynku międzynarodowym. Na Uczelni spoczywa więc odpowiedzialność za przygotowanie nowoczesnej oferty studiów, dostosowanej do wymagań współczesnego świata.

Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej – ostatnie miejsca na warsztatach

Opublikowano: 29.05.2019 16:14

Obóz naukowy jest skierowany do młodych osób zainteresowanych naukami ścisłymi oraz technicznymi.

To już ostatnia szansa na udział w dziesiątej, jubileuszowej edycji Obozu Naukowego Politechniki Warszawskiej. Tegoroczny obóz naukowo-rekreacyjny dla młodzieży odbędzie się w Pięknej Górze koło Giżycka w pięciu terminach między 20 lipca a 19 sierpnia 2019 r. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się turnus dla uczniów po 5 i 6 klasie szkoły podstawowej.

PW Junior teraz też przez Internet

Opublikowano: 28.05.2019 10:58

PW Junior to inicjatywa Politechniki Warszawskiej i jej absolwentów, której celem jest rozwijanie kluczowych kompetencji młodzieży a także inspirowanie Juniorów do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych. W przyszłym roku akademickim, oprócz zajęć stacjonarnych na PW, ruszą również zajęcia prowadzone przez Internet!

Finał XX edycji internetowego konkursu matematycznego organizowanego przez Politechnikę Warszawską

Opublikowano: 16.05.2019 09:32

Uroczyste wręczenie nagród w XX edycji internetowego konkursu matematycznego odbyło się 25 kwietnia 2019 r. na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych, fot. Ewelina Szczęsna

Podczas uroczystości, która odbyła się 25 kwietnia 2019 roku w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, zostały ogłoszone szczegółowe wyniki jubileuszowej edycji Powszechnego Internetowego Konkursu dla uczniów szkół średnich – Matematyka.

„Skołowany Weekend”, czyli jak ciekawie opowiadać o nauce

Opublikowano: 19.04.2019 08:19

Plakat Festiwalu "Skołowany Weekend"

Czy można naładować telefon powietrzem? Czy da się żyć bez jedzenia? Czego uczą nas psy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy VII Festiwalu Nauki „Skołowany Weekend”, który odbędzie się 11 i 12 maja 2019 roku na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

„Wyczerpująco na temat wyczerpywania” – zajęcia w ramach MiNI Akademii Matematyki

Opublikowano: 11.04.2019 09:43

Do udziału w zajęciach MiNI Akademii Matematyki zapraszamy uczniów, nauczycieli i pasjonatów matematyki, fot. Ewelina Szczęsna

Jak liczyć pole koła rysując wielokąty foremne? Jak łatwo znajdować przybliżoną wartość liczby Pi? Jak znaleźć objętość ostrosłupa? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać w trakcie zajęć, które odbędą się już 13 kwietnia na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Drzwi Otwarte 2019 – podsumowanie

Opublikowano: 08.04.2019 15:37

Drzwi Otwarte PW odwiedziło mnóstwo osób zainteresowanych studiami technicznymi, fot. BPI

W miniony weekend kampus Politechniki Warszawskiej po raz kolejny przywitał kandydatów na studia. W sobotę i niedzielę odbyła się coroczna akcja Drzwi Otwarte, podczas której osoby zainteresowane studiami technicznymi mogły zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej Uczelni, porozmawiać ze studentami i pracownikami, a także skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Warsztaty dla młodych pasjonatów nauki

Opublikowano: 04.04.2019 09:07

Uczniowie biorący udział w warsztatach na PW mogli przekonać się, jak fascynujący jest świat studenckich badań, fot. BPI

Niemal 100 uczniów uczestniczyło w wyjątkowych zajęciach naukowych, które prowadzili studenci Politechniki Warszawskiej.

Młodzież dla młodzieży. Podsumowanie konferencji What’s Next Meeting na PW.

Opublikowano: 01.04.2019 14:07

Gospodarzem i partnerem strategicznym młodzieżowej konferencji What's Next Meeting była Politechnika Warszawska, fot. BPI

W weekend 30-31 marca na Politechnice Warszawskiej odbyła się konferencja młodzieżowa What’s Next Meeting. Podczas dwudniowego spotkania uczestnicy mieli okazję brać udział w seminariach i panelach poświęconych rozwojowi osobistemu, różnorodnym formom edukacji, biznesowi oraz nowym technologiom. Politechnika Warszawska była gospodarzem i partnerem strategicznym wydarzenia.

Náboj – nietypowe zawody matematyczne

Opublikowano: 22.03.2019 16:44

Międzynarodowe zawody matematyczne Náboj 2019 odbyły się 22 marca, fot. BPI

Za nami kolejna edycja międzynarodowego konkursu Náboj, w którym szkolne drużyny pasjonatów matematyki starały się rozwiązać jak najwięcej kreatywnych zadań liczbowych. Aby sprostać temu wyzwaniu, młodzi uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale również umiejętnością współpracy i szybkością. Politechnika Warszawska po raz kolejny patronowała temu wydarzeniu.

What’s Next Meeting na PW

Opublikowano: 22.03.2019 15:09

Konferencja What's Next Meeting 2019 odbędzie się 30-31 marca 2019 r. w Gmachu Głównym PW.

W ostatni weekend marca zapraszamy do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej, gdzie odbędzie się największa, w tym roku, biznesowa konferencja, zorganizowana przez młodzież dla młodzieży. Pierwsza edycja What’s Next Meeting odpowie na aktualny problem społeczny, jakim jest zagubienie młodzieży wśród potencjalnych dróg kariery oraz niepewność przy wyborze własnej ścieżki rozwoju.

Gra terenowa „Portal Kandydata – Wejdź do Świata PW”

Opublikowano: 21.03.2019 11:20

Gra terenowa „Portal Kandydata – Wejdź do Świata PW”

Łamanie szyfru "Enigmy", wymyślanie własnego łazika marsjańskiego, czy "podróż" między Warszawą a Sieradzem - to tylko część zadań, z którymi zmierzą się uczestnicy politechnicznej gry miejskiej, przygotowanej z okazji pierwszego dnia Drzwi Otwartych PW. Zapraszamy do udziału w zabawie już 6 kwietnia między 11:00 a 16:00.

PW kobiecymi oczami – akcja Dziewczyny na Politechniki

Opublikowano: 21.03.2019 10:41

Zapraszamy na spotkanie „PW kobiecymi oczami”.

Tak samo jak w ubiegłym toku, również i w tym Drzwi Otwarte łączymy z akcją Dziewczyny na Politechniki. Z tej okazji organizujemy wyjątkowe spotkanie – „PW kobiecymi oczami”. Zapraszamy na wydarzenie, które odbędzie się 6 kwietnia 2019 r. o godz. 11.15.

O wyższości mediany nad średnią - MiNI Akademia Matematyki na Politechnice Warszawskiej

Opublikowano: 14.03.2019 10:23

Wykład MiNI Akademii Matematyki, fot. Ewelina Szczęsna

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów, nauczycieli i pasjonatów matematyki na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 16 marca 2019 r.

XXXI Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2019 już za nami

Opublikowano: 11.03.2019 14:16

Z kandydatami na studia spotkał się również Prorektor ds. studenckich dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW, fot. BPI

Studenci i pracownicy Politechniki Warszawskiej po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w jednym z największych wydarzeń edukacyjnych w kraju. Podczas targów, które odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki dniach 8-9 marca 2019 r., osoby zainteresowane naszą Uczelnią mogły poznać aktualną ofertę kierunków i zasady rekrutacji.

Politechnika Warszawska rysowana kredką - kolorowanki antystresowe dla maturzystów

Opublikowano: 07.03.2019 12:07

Kolorowanki antrystresowe Politechnika Warszawska, źródło: BPI PW

Specjalnie dla kandydatów na studia przygotowaliśmy wyjątkowe kolorowanki antystresowe, przedstawiające charakterystyczne elementy politechnicznej architektury oraz wyjątkowych naukowców.

Drzwi Otwarte 2019

Opublikowano: 27.02.2019 11:46

Informacje związane z Drzwiami Otwartymi PW można śledzić także na Facebooku.

Studenci wygrywający krajowe i światowe konkursy, naukowcy prowadzący innowacyjne badania, absolwenci twórczo wykorzystujący zdobytą wiedzę w świecie biznesu – to duma Politechniki Warszawskiej. Dołącz do tego grona i przekonaj się, że tutaj marzenia stają się rzeczywistością. Zapraszamy w weekend 6 i 7 kwietnia.

Targi edukacyjne - dowiedz się więcej o studiach na PW

Opublikowano: 20.02.2019 09:59

Politechnika Warszawska na targach edukacyjnych, fot. BPI

Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej jak co roku są obecni na wiosennych targach edukacyjnych dla maturzystów i uczniów szkół średnich. Ich celem jest zaprezentowanie oferty kierunków PW i wyjaśnienie zasad rekrutacji wszystkim zainteresowanym nauką w naszej Uczelni.

Young Programmer – kursy programowania dla młodzieży

Opublikowano: 15.02.2019 15:47

Zajęcia Young Programmer będą się odbywały w pracowniach komputerowych Politechniki Warszawskiej między 9 marca a 27 kwietnia 2019 r., fot. pixabay

Rozpoczęła się rejestracja do siódmej edycji edukacyjnego projektu Fundacji Inceptio – Young Programmer. Od 9 marca do 27 kwietnia 2019 r. uczniowie z warszawskich szkół średnich, gimnazjów, a także dwóch ostatnich klas szkół podstawowych będą mogli wziąć udział w kursach z programowania w językach C, C++, Python oraz Arduino.

Trwają zapisy do Szkoły Młodego Chemika

Opublikowano: 15.02.2019 15:18

Warsztaty Szkoły Młodego Chemika będą prowadzone na Wydziale Chemicznym PW, fot. pixabay

Szkoła Młodego Chemika to cykl warsztatów chemicznych, który Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej KLATRAT organizuje od 2008 r. Projekt skierowany jest do uczniów warszawskich szkół podstawowych (klasy 7-8), gimnazjów oraz szkół średnich.

Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej – trwa rejestracja

Opublikowano: 25.01.2019 11:16

Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej to nie tylko warsztaty z zakresu nauk ścisłych i technicznych, ale również zajęcia sportowe i integracyjne.

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja Obozu Naukowego Politechniki Warszawskiej. Tegoroczny obóz naukowo-rekreacyjny dla młodzieży odbędzie się w Pięknej Górze koło Giżycka w pięciu terminach między 20 lipca a 19 sierpnia 2019 r. Po raz pierwszy odbędzie się również turnus dla uczniów po 5 i 6 klasie szkoły podstawowej.

Rejestracja uzupełniająca na studia stacjonarne I stopnia rozpoczynające się w semestrze letnim

Opublikowano: 17.01.2019 13:57

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych ogłasza rekrutację uzupełniającą na kierunki studiów rozpoczynające się od semestru letniego (luty 2019 r.). Rekrutacja uzupełniająca będzie trwała w terminie od 18 do 23 stycznia 2019 r.

Informacja dla kandydatów na studia doktoranckie

Opublikowano: 11.01.2019 14:13

Rejestracja potrwa od 14 do 31 stycznia 2019 r.

Od dnia 14 stycznia 2019 r. do 31 stycznia 2019 r. będzie prowadzona rejestracja kandydatów na studia doktoranckie rozpoczynające się od semestru letniego 2018/2019.

Rekrutacja na studia rozpoczynające się w semestrze letnim 2018/2019

Opublikowano: 09.01.2019 11:12

Politechnika Warszawska uruchamia od dnia 9 stycznia rekrutację na niektóre kierunki studiów niestacjonarnych I stopnia oraz na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia, rozpoczynające się od semestru letniego tj. od lutego 2019 r.