Politechnika Warszawska wspiera Matematyczny Náboj 2016

Opublikowano: 11.03.2016 16:34

Puchar zawodów w 2015 roku

Náboj to międzynarodowe zawody matematyczne dla pięcioosobowych drużyn ze szkół średnich. Zawody odbędą się 15 kwietnia 2016 roku. Polegają na rozwiązaniu jak największej liczby zadań. Organizatorem warszawskiej części turnieju jest Politechnika Warszawska.

Dodawanie dla Średniozaawansowanych – MiNI Akademia Matematyki

Opublikowano: 11.03.2016 09:08

Ile to jest 1+2+3+4+5? To łatwo policzyć: 15. A ile to jest 1+2+3+4+5+...+1000? To już nieco trudniejsze zadanie. Ale nie dla wszystkich. W sobotę 12 marca 2016 Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów nauczycieli i pasjonatów matematyki na 50-te zajęcia MiNI Akademii Matematyki. Wykład Dodawanie dla Średniozaawansowanych” poprowadzi dr Paweł Naroski.

Politechnika Warszawska na targach edukacyjnych

Opublikowano: 08.03.2016 14:40

Stoisko informacyjne PW w Gmachu Głównym

Politechnika Warszawska zaprezentuje swoją ofertę edukacyjną w kilku miastach w Polsce podczas dedykowanych targów edukacyjnych dla uczniów i maturzystów szkół średnich.

Studenci Politechniki Warszawskiej inspirują gimnazjalistów

Opublikowano: 04.03.2016 13:10

Warsztaty w Akademii Wynalazców

W ramach Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha, studenci Politechniki Warszawskiej, w kooperacji z rówieśnikami z Politechniki Wrocławskiej, po raz szósty prowadzą specjalne warsztaty dla uczniów z mazowieckich i dolnośląskich gimnazjów. Łącznie przeprowadzone zostanie 50 różnorodnych warsztatów.

Zdobądź indeks Politechniki Warszawskiej – konkurs dla kandydatów

Opublikowano: 03.03.2016 10:11

Studentka z indeksem

Katedra Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej organizuje konkurs dla kandydatów "Zaplanuj swoją przestrzeń" – pierwszą tego typu rywalizację z wiedzy o gospodarce przestrzennej. Laureaci zostaną przyjęci na studia inżynierskie na kierunku Gospodarka Przestrzenna (Wydział GiK PW) z pominięciem procedury kwalifikacyjnej.

Rusza 6. edycja Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha

Opublikowano: 19.01.2016 14:59

Motywem przewodnim tegorocznej edycji będą inspiracje. Uczniowie wezmą udział m. in. w kreatywnych warsztatach na Politechnice Warszawskiej, spotkają się z młodymi wynalazcami oraz będę uczyli się sztuki wystąpień publicznych.  Nowością w konkursie na wynalazek będzie kategoria Open, dotycząca nowych technologii.

Rozpoczęła się XVII edycja Powszechnego Internetowego Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich – Matematyka

Opublikowano: 25.11.2015 08:54

24 listopada 2015, punktualnie o godzinie 12.00, wystartowała XVII edycja PIK-a czyli Powszechnego Internetowego Konkursu  dla uczniów szkół średnich – Matematyka organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Uroczyste rozpoczęcie Konkursu odbyło  się w sali Rady Wydziału w Gmachu Matematyki Politechniki Warszawskiej. Podczas tej uroczystości został wręczony certyfikat stypendysty laureatce poprzedniej edycji Konkursu, która otrzymuje stypendium Fundacji mBanku.

Rejestracja kandydatów na studia stacjonarne I stopnia rozpoczynające się w lutym 2016

Opublikowano: 23.11.2015 10:31

Od 3 grudnia 2015 roku będą prowadzone zapisy kandydatów na studia rozpoczynające się w lutym 2016 na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych.

O różnych sposobach porządkowania zbiorów na MiNI Akademii Matematyki

Opublikowano: 06.11.2015 12:44

W sobotę 7 listopada 2015 roku Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych zaprasza na pierwsze w nowym roku akademickim zajęcia MiNI Akademii Matematyki. Wykład „Co oznaczają pojęcia: większy, maksymalny, największy? – O różnych sposobach porządkowania zbiorów”poprowadzi dr Żaneta Trębska.

Warsztaty weekendowe Design Thinking Workshop - zapisy

Opublikowano: 02.10.2015 12:52

Fundacja Inceptio zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w projekcie edukacyjnym Design Thinking Workshop. W terminie 21 – 22 listopada 2015 r. przeprowadzone zostaną 2 weekendowe kursy, w trakcie których młodzież będzie rozwiązywać różne problemy za pomocą metody design thinking.

Trwają zapisy na warsztaty z programowania dla uczniów szkół ponadpodstawowych – Young Programmer

Opublikowano: 30.09.2015 15:11

Fundacja Inceptio zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w projekcie edukacyjnym z obszaru informatyki. Jego celem jest nauka programowania w różnych językach, takich jak C++, Java oraz HTML+PHP.