Znak Politechniki Warszawskiej

Inauguracja projektu „Polacy Zmieniają Świat. Innovation Hub. Łączymy naukę z biznesem”

Podczas konferencji online zaplanowanej na 24 listopada poznamy szczegóły inicjatywy wspierającej polonijnych naukowców, inżynierów i wynalazców, których potencjał i doświadczenie może wzmocnić rodzimą naukę i gospodarkę. Politechnika Warszawska jest jednym z partnerów naukowych projektu.

"Polacy zmieniają świat" - logo projektu

"Polacy zmieniają świat"

Projekt "Polacy zmieniają świat" powstał z potrzeby wzmocnienia współpracy wielu polskich firm i spółek Skarbu Państwa z polskimi badaczami, którzy żyją i pracują w różnych zakątkach świata. W ramach przedsięwzięcia planowane jest wspieranie ich rozwoju i umożliwienie współpracy z najlepszymi ekspertami oraz instytucjami.

Jak podkreśla prof. Krzysztof Zaremba, Rektor Politechniki Warszawskiej, członek komitetu honorowego projektu, Politechnika Warszawska jako uczelnia badawcza przywiązuje wielką wagę do współpracy ponad granicami.

– Od ponad 100 lat prowadząc kształcenie w języku polskim i realizując badania na najwyższym poziomie, nasza Uczelnia zapewnia kadry dla przemysłu i biznesu na całym świecie. Jestem przekonany, że umiędzynarodowienie działalności przyczyni się do zacieśniania więzi zarówno z wiodącymi ośrodkami naukowymi, jak i przedstawicielami różnych gałęzi gospodarki. Wiedza polskich ekspertów w zestawieniu z programami wspierającymi innowacyjną działalność zyskuje tym samym realną szansę konkurencyjnego działania w otoczeniu społeczno-gospodarczym. Dlatego też inicjatywa „Polacy zmieniają świat” jest niezwykle cenna, gdyż otwiera przestrzeń dla nowych możliwości praktycznego wykorzystania doświadczenia, wiedzy i umiejętności polskich naukowców – wyjaśnia Rektor PW.

Liderem naukowym projektu jest Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Poza Politechniką Warszawską towarzyszy mu Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, w skład którego wchodzą spółki Skarbu Państwa: Grupa Azoty SA, KGHM Polska Miedź SA, PGNIG SA, PGE Dystrybucja SA, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych PZUW, Enea Operator, LW „Bogdanka”.

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie polacyzmieniajaswiat.pl.

Transmisja konferencji na żywo (początek o 14:00) będzie dostępna na stronach pap-mediaroom.pl oraz debata.infostrefa.tv.

Zapraszamy do przeczytania relacji z konferencji