Znak Politechniki Warszawskiej

Dr inż. Rafał Zybała laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020

Dr inż. Rafał Zybała z Uczelnianego Centrum Badawczego „Materiały Funkcjonalne” Politechniki Warszawskiej został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii Naukowiec Przyszłości za realizację projektu pt. „Wpływ nanostrukturyzacji i domieszkowania na właściwości termoelektryczne nowych materiałów z grupy LAST i TAGS”.

logo Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju

Nagrody są przyznawane od 2016 roku organizacjom i osobom, które w swojej działalności wykazują się ukierunkowaniem na przyszłość. Wszystkie projekty, inwestycje i przedsięwzięcia realizowane przez laureatów charakteryzują się innowacyjnością i są najlepszymi przykładami zrównoważonego i inteligentnego rozwoju.

Naukowiec z Politechniki Warszawskiej realizuje projekt dotyczący nanomateriałów termoelektrycznych. Moduły termoelektryczne są wykorzystywane, m. in. w lodówkach samochodowych, czy systemach stabilizacji temperatury. Mają również szerokie zastosowanie w elektrotechnice, elektronice, czy energetyce. Obecnie, technologia ta jest wykorzystywana zarówno w przemyśle kosmicznym, ajk i militarnym. Dzięki badaniom i rozwojowi możemy liczyć na wzrost sprawności oraz na większą efektywność w działaniu urządzeń cieplnych.

Inicjatorem i Organizatorem nagrody jest Centrum Inteligentnego Rozwoju.

Partnerem medialnym są sekcje tematyczne „Rzecz o Innowacjach i Inwestycjach” oraz program „goPL”.

Partnerem merytorycznym jest Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju przy Politechnice Śląskiej.

Szczegółowe informacje na temat Nagrody znajdują się na stronie.